Polska Fundacja Narodowa wspiera kampanię PiS? Zaproszenia dla kandydatów "dobrej zmiany"

Polska Fundacja Narodowa ma pomagać PiS przed wyborami do Parlamentu Europejskiego - pisze dzisiejsza "Rzeczpospolita". Gazeta podaje przykłady wydarzeń organizowanych przez PFN, których gośćmi są kandydaci PiS do PE.

Polska Fundacja Narodowa zasłynęła już tym, że nie zawsze realizuje działania promocyjne i PR-owe na rzecz Polski poza granicami kraju. Przykładem takich działań jest kampania "Sprawiedliwe sądy", którą w 2017 roku finansowało PFN. Obecnie trwa walka o tę sprawę - sąd uznał, że PFN działała poza swoim statutem, organizacja wniosła pod koniec kwietnia apelację od tego wyroku.

Teraz, na co zwróciła uwagę "Rzeczpospolita" PFN miała w pewnym stopniu zaangażować się w pomoc Prawu i Sprawiedliwości w trakcie wyborów do Parlamentu Europejskiego. Dziennik przywołuje w tym kontekście zorganizowanie spotkania w Poznaniu z Jordanem Petersonem, kanadyjskim psychologiem klinicznym, o prawicowych poglądach, walczącym z feminizmem czy poprawnością polityczną.

"Rzeczpospolita": PFN wspiera kampanię PiS

Samo wydarzenie zostało ostatecznie odwołane ze względu na sprawy rodzinne Petersona. "Rz" wskazuje, że choć Kanadyjczyk nie dotarł do Polski, to zaplanowano jego debatę z prof. Zdzisławem Krasnodębskim. Co w tym problematycznego? Krasnodębski to obecny europoseł PiS, który ponownie kandyduje z list PiS do Parlamentu Europejskiego właśnie z okręgu wielkopolskiego (w 2014 roku kandydował z Warszawy).

Inny przypadek, gdy PFN zapraszało gości do Polski, a ich rozmówcami stawali się kandydaci PiS, to wizyta amerykańskiej dziennikarki Rity Cosby w Warszawie. "Choć wizyta miała napięty harmonogram, znalazło się też miejsce na spotkanie z posłanką PiS Anitą Czerwińską" - pisze "Rzeczpospolita", dodając, że ta kandyduje do PE z czwartego miejsca w Warszawie.

Czerwińska w rozmowie z gazetą zaprzeczyła, jakoby spotkanie z Cosby miało związek z kampanią wyborczą do PE, podnosząc, że dziennikarka ma polskie korzenie i to na ich temat rozmawiały. Jak tłumaczyła, ojciec Cosby, Ryszard Kossobudzki, ma korzenie w Grodzisku Mazowieckim, który przynależy do jej okręgu wyborczego. "Rz" zwróciło się z pytaniami do PFN o te sytuacje, ale nie otrzymało odpowiedzi.

Więcej o:
Komentarze (47)
Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019. Polska Fundacja Narodowa wspiera kampanię PiS?
Zaloguj się
 • 174pit

  Oceniono 29 razy 27

  Polska Fundacja Narodowa (trzy słowa - trzy kłamstwa) to sposób na finansowanie działań jedynie słusznej partii i jej rządu w sposób omijający prawo szerokim łukiem.

 • Pik- Aczu

  Oceniono 25 razy 23

  Prawo i Sprawiedliwość... No właśnie. Bo nam się po prostu należy.. Jakie to piękne

 • jurek4491

  Oceniono 24 razy 22

  Tytuł fundacji jest UJOWY .
  Powinno być " PiSowska Fundacja Narodowa " .

 • justas32

  Oceniono 22 razy 20

  Oj pójdziecie wy wszyscy do pierdla, pójdziecie. Po wyborach nic już wam nie pomoże - bando złodziei ...

 • korekta

  Oceniono 21 razy 19

  Przecież to pissdzielska, narodowo-katolicka fundacja, więc odkrywają Amerykę w tej Rzepie.

 • damtek

  Oceniono 18 razy 18

  Otwórzcie oczy Rodacy.
  Nie mamy już w Polsce demokracji.
  Nie mamy nawet demokratury.
  To już dyktatura, reżim, system jedną nogą przynajmniej tkwiący już mocno w autorytarnym, sfanatyzowanym zamordyzmie,choć określają się zamordysci dla niepoznaki eufemistycznie konserwatystami.
  Ala Kowalska/twitter

 • minerwamigra

  Oceniono 18 razy 16

  Narodowcy mają naszą fundację?
  Takie nazi z nich wyłazi?

 • barakuda62

  Oceniono 12 razy 12

  Odsiedzą w pierdlu każdą złotówkę zainwestowaną w PiSie szambo.

 • stasi1

  Oceniono 11 razy 11

  Więc sami widzicie że PiSowcy nie mogą stracić władzy bo musieli by zapełnić sobą więzienia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX