Anna Maria Anders ma zostać ambasadorem RP we Włoszech. "Szczęśliwy dzień polskiego podatnika"

Anna Maria Anders, senator i pełnomocnik premiera ds. dialogu międzynarodowego, wkrótce ma zostać ambasadorem RP we Włoszech - donosi "Fakt". Dziennik nie kryje też złośliwości, w odniesieniu do licznych podróży senator, pisząc, że to "szczęśliwy dzień polskiego podatnika".

Senator Anna Maria Anders, córka gen. Władysława Andersa, została senatorem w 2016 roku (po wyborach uzupełniających), później otrzymała też funkcję sekretarza stanu w KPRM oraz stanowisko pełnomocnika premiera ds. dialogu międzynarodowego.

Senator Anders zasłynęła tym, że często podróżowała. W dwa lata "wylatała", podróżując przede wszystkim do USA, blisko 610 tys. zł. Od stycznia 2016 do kwietnia 2018 roku odbyła 37 zagranicznych podróży, a jak donosił "Fakt" tylko w Stanach Zjednoczonych spędziła około 170 dni.

Anna Maria Anders ma zostać ambasadorem RP we Włoszech

Teraz "Fakt" donosi, potwierdzając wcześniejsze informacje Wirtualnej Polski, że znaleziono nowe miejsce dla Anny Marii Anders. Senator ma bowiem zostać ambasadorem RP we Włoszech. Źródła dziennika twierdzą, że wstępnie ogłoszenie jej nowej funkcji miało odbyć się 18 maja, ale z różnych względów może się to opóźnić - przez co sprawa nie zostanie załatwiona przed tym terminem.

W kontekście licznych i kosztownych podróży senator - a Anders wybierała klasę biznes - "Fakt" swój tekst zapowiada:

Szczęśliwy dzień polskiego podatnika. Anders idzie w ambasadory!
Więcej o:
Komentarze (253)
Anna Maria Anders zostanie ambasadorem RP we Włoszech. Senator zasłynęła kosztownymi i licznymi podróżami
Zaloguj się
 • minkat

  Oceniono 96 razy 84

  Kazdy kraj ma takich rzadzacych na jakich sobie zsaluzyl. Polacy w wiekszosci nie chodza na wybory i dlatego zasluzyli sobie na to, co maja.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 63 razy 59

  Pełnomocnik rządu do spraw dialogu międzynarodowego!
  Czy może mi jakiś pisior napisać w jakich negocjacjach międzynarodowych w imieniu RP brała udział ta pani? Czy jej posadka to kolejny pisowski "Misiewicz" do wprowadzania milionów złotych z pieniędzy podatnika?

 • zielonyludek

  Oceniono 62 razy 56

  Wybrana na senatora za nazwisko.
  Nominowana na ambasadora za nazwisko i wierną służbę reżimowi.
  Żenujące.

 • bolo2002

  Oceniono 55 razy 51

  Znajda -ambasadorem-genialne! Zasłuzona dla Polski jak cholera-i intelektualne zero !

 • farcry3

  Oceniono 39 razy 37

  Czy My, Polacy jesteśmy w stanie się pozbyć przyssanych do budżetowego korytka ? Karski, Andersowa , KK..... można wymieniać i wymieniać.
  Ta Pani została senatorem dzięki nazwisku. Jej kompetencje =0

 • cmok_wawelski

  Oceniono 35 razy 35

  Taki drobiazg:
  czy Pani Costa, potocznie nazywana Anders Nie powinna czasem zrezygnowac z obywatelstwa amerykanskiego obejmujac oficjalna rzadowa posade?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX