Joachim Brudziński o zatrzymaniu Elżbiety Podleśnej: Policja zapukała o 7, a nie wtargnęła o 6

- Policja zapukała do pani Podleśnej o godzinie 7, a nie wtargnęła o godzinie 6, jak to się przedstawia - tymi słowami szef MSWiA Joachim Brudziński skomentował zatrzymanie Elżbiety Podleśnej. Aktywistka rozkleiła w Płocku plakaty z wizerunkiem Matki Boskiej w tęczowej aureoli.

Joachim Brudziński w Polskim Radiu 24 skomentował zatrzymanie Elżbiety Podleśnej. Aktywistka, która rozkleiła plakaty z Matką Boską w tęczowej aureoli na murach parafii w Płocku, została zatrzymana przez policję pod zarzutem obrazy uczuć religijnych. Kobieta opisywała, że sześciu funkcjonariuszy weszło do jej domu o szóstej nad ranem i przeprowadziło tam rewizję. Była przesłuchiwana na komendzie policji w Płocku przez pięć godzin. 

Brudziński: Policja zapukała o 7, a nie wtargnęła o 6

Brudziński, który wcześniej osobiście podziękował policji za zatrzymanie kobiety, stwierdził, że funkcjonariusze weszli do jej mieszkania później, niż jest to opisywane w mediach.

- Od wczoraj słyszmy rzekomo o wejściu policji o 6 rano do pani Podleśnej. Sama powiedziała, że po godzinie 6, a po godzinie 6 to może być minuta po godzinie 6, a może być 7 - powiedział Brudziński. 

Policja zapukała do pani Podleśnej o godzinie 7, a nie wtargnęła o godzinie 6, jak to się przedstawia

- dodał.

W kontekście zatrzymania Podleśnej podkreślił też, że "obowiązkiem państwa jest zapewnić bezpieczeństwo i chronić prawa wyznających wiarę chrześcijańską". - Dochodzi do paradoksu, że katolicy w Polsce za chwilę będą czuć się obywatelami drugiej kategorii - mówił Brudziński, podkreślając, że jako szef MSWiA odpowiada za bezpieczeństwo Polaków "niezależnie od ich poglądów i wyznania". 

- Wolność pani Podleśnej kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka. Ma prawo do wizji artystycznych, ale nie ma prawa obrażać uczuć innych współobywateli - powiedział Brudziński. 

Szef MSWiA odniósł się do wtorkowego wystąpienia Donalda Tuska na uniwersytecie w Poznaniu. Szef Rady Europejskiej powiedział, że zatrzymanie Podleśnej "nie mieści mu się w głowie" i zwrócił uwagę, że informacja o akcji polskiej policji, która nad ranem zatrzymała autorkę plakatu i przeprowadziła w jej domu rewizję, obiegła cały świat. - A dlaczego Tusk nie reagował, gdy bezczeszczono meczet w Warszawie? - zapytał Brudziński. 

Więcej o:
Komentarze (405)
Joachim Brudziński o zatrzymaniu Elżbiety Podleśnej: Policja zapukała o 7, a nie wtargnęła o 6
Zaloguj się
 • ktos2014

  Oceniono 84 razy 76

  panie Brudziński nie brnij pan dalej , ale mi różnica 6 czy 7 rano taka ilość policjantów do kobiety która rozkleiła plakaty ?????? i takie jej potraktowanie tego facet nie da się obronić

 • msiuk

  Oceniono 67 razy 61

  Jojo ty idioto , jak można obrazić "uczucie"? Jak można dowiedzieć się od "uczucia" czy jest obrażone?

 • krynolinka

  Oceniono 60 razy 56

  Po co były pobierane wymazy biologiczne? Próbki zapachowe?
  Przegięcie pały maksymalne. Policyjnej oczywiście.

 • igaks50ks5

  Oceniono 51 razy 47

  Ty tepy prostaku...nie oburza cie wieszanie europoslow przez Faszystow i Narodowcow, ktorzy z Bogiem na ustach Maszeruja z Morawieckim i Kaczynskim w jednym Marszu ..palac race wyrzucaja z siebie pogarde i nanawisc...jestes Smieciem Brudzinski

 • yenk

  Oceniono 51 razy 47

  Do katolików niech dotrze, że od oceniania jest Sąd Ostateczny, a nie oni sami. A jeśli katolicy nie mogą się Sądu Ostatecznego doczekać, to niech zapytają Matkę Boską, czy tęcza na aureoli jej przeszkadza.

 • inny_wolny_login

  Oceniono 48 razy 44

  Poza tym ta Pani sama się aresztowała. Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ta pani przyszła do mnie w tym kożuchu i w nim wychodzi.

 • falbor

  Oceniono 43 razy 41

  Coś rurka mięknie p.ministrowi ;)
  Jeszcze wczoraj był taki stanowczy, a tu dzisiaj przoszę, nie o 6 a 7 i do tego nawet zapukali... Kto wie, może jutro się okaże, że p.Ela pojechała na przesłuchanie z Wa-wy do Płocka na własną prośbę i to rządową limuzyną?!
  A mnie ciekawi czy były kajdanki, rewizja osobista, zdjęcie odcisków palcy i sprawdzenie nośników elektronicznych? Bo jeżeli tak, to jak to się ma do zarzutu naruszenia czyichś uczuć religijnych?!

 • wujtommy102

  Oceniono 40 razy 36

  To największy sukces polskiej policji od wielu lat.Nic dziwnego ,akcją kierował osobiście sam Jojo, prawdziwy Europejczyk., bożyszcze zachodniej prasy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX