Donald Tusk w Poznaniu. Szef RE skomentował sprawę tęczowej Matki Boskiej: Nie mieści mi się to w głowie

Donald Tusk w Poznaniu odniósł się m.in. do zatrzymania Elżbiety Podleśnej. Podczas wystąpienia na stulecie Uniwersytetu Poznańskiego stwierdził, że sprawa "tęczowej Matki Boskiej" obiegła świat. - Nie mieści mi się to w głowie - skwitował.

Donald Tusk przemawiał we wtorek w Poznaniu, na obchodach stulecia Uniwersytetu Poznańskiego. Przewodniczący Rady Europejskiej rozpoczął wystąpienie od stwierdzeń, że "uniwersytet to poważny problem, europejski problem".

- Kluczowe dzisiaj pytanie brzmi: "Ile wolności na polskich uczelniach? Po co nam uniwersytety?" - mówił były premier w Poznaniu.

Nie zabrakło odniesień do bieżących wydarzeń. Donald Tusk wtrącił najpierw, że w całej Europie niczym nowym nie jest, że ludzie "wymieniają się kontrowersyjnymi poglądami".

Donald Tusk o sprawie tęczowej Matki Boskiej i Elżbiety Podleśnej

Inna informacja niestety obiegła niestety cały świat. Informacja o tym, że została zatrzymana i przesłuchiwana autorka pewnej grafiki, kontrowersyjnej, Matka Boska z tęczą w tle

- powiedział Tusk. Dodał, że on sam, jako Gdańszczanin, spotykał się z podobnymi dziełami. - Wisi w kościele mariackim, to kopia obrazu Hansa Memlinga, Sąd Ostateczny. W centrum od razu jest postać Chrystusa, a w tle wielka tęcza - wskazał.

Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański i prymas Polski arcybiskup Wojciech PolakArcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański i prymas Polski arcybiskup Wojciech Polak Fot. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Donald Tusk przywołał też słowa Elżbiety Podleśnej po zatrzymaniu, że "nie mieści się jej to w głowie". - Powiem szczerze, mi też to się nie mieści w głowie - stwierdził. 

Po tych słowach na sali wybuchły brawa, nie klaskali arcybiskup, prymas Polski Wojciech Polak i metropolita poznański Stanisław Gądecki.  

Więcej o:
Komentarze (715)
Tęczowa Matka Boska. Donald Tusk w Poznaniu skomentował zatrzymanie Elżbiety Podleśnej
Zaloguj się
 • owca888

  Oceniono 115 razy 95

  Aż miło było posłuchać męża stanu europejskiego kalibru. Ile jeszcze mamy się dusić w gnomiej wolskokleszej stęchliźnie?

 • def11

  Oceniono 89 razy 81

  Nikomu cywilizowanemu, kulturalnemu i inteligentnemu "to się nie mieści", ale to przecież wszystko "gorszy sort" , lepszemu mieści się wszystko, taka ewolucja :)

  ps. Memling już jest namierzany. Trzeba będzie ekshumować ? Dadzą radę, robią w tym.

 • puszka-3

  Oceniono 96 razy 80

  Czyli co , arcybiskup Flaszka nakaże zdjąć ten obraz wiszący a Bazylice Mariackiej w Gdańsku , czy Kaja Gądek doniesie na policje , że obraz obraza jej uczucia religijne i Jojo nakaże policji go zdjąć ???????

 • falbor

  Oceniono 87 razy 71

  Świetne przemówienie Tuska. Głownie o wolności, ale też o konstytucji, prawdzie, odwadze i pojednaniu. Trochę o głupocie i nietolerancji, i trochę o Memlingu, Brudzińskim, Michniku i Giertychu...
  Na sali owacja, ale przedstawiciele p.prezydenta, rządu i episkopatu nie klaskali ;)
  Odczytane listy Morawieckiego i Gowina o niczym :(

 • adres_na_swinstwa

  Oceniono 62 razy 48

  Nie rozumiem po co tam były te Gądeckie i inne takie.

 • kenijro

  Oceniono 55 razy 43

  No bo to tak niedorzeczne, że aż wierzyć się nie chce. PiS oszalał. I to zdanie "Ręce podniesione na kościół zostaną obcięte". Psychiatra potrzebny.
  A PO sie kaja jak zabobonne debile, bo chłop powiedział pare słów prawdy o koscielnym degeneracie, który rzuca się na kasę podatnika jak świnia do koryta i bezkarnie szerzy pedofilię.
  I na kogo tu glosować? Sama dewocja na uslugach biskupów, ktorym wlażą w dupę a podatnika za ktorego kasę żyją, maja gdzies.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX