Roznosił ulotki PiS w Szczecinie, został pobity. Brudziński poinformował o zatrzymaniu napastnika

Policja zatrzymała sprawcę wczorajszego pobicia działacza PiS w Szczecinie - poinformował na Twitterze szef MSWiA Joachim Brudziński. Jak podaje Radio Szczecin podejrzewany o pobicie 40-latek w chwili zatrzymania był nietrzeźwy, policja czeka aż będzie mogła go przesłuchać.

Do ataku na szczecińskiego działacza Prawa i Sprawiedliwości Janusza Jagielskiego doszło w sobotę po południu na osiedlu Kaliny w Szczecinie, gdy ten roznosił ulotki wyborcze. Napastnik złamał nos działaczowi PiS. Jak mówi Janusz Jagielski nie wie co było powodem ataku, nie jest przekonany czy napastnik wiedział, której partii ulotki wkładał do skrzynek.
"Wkładaliśmy do skrzynek ulotki wyborcze. W tym czasie na klatkę wyszedł człowiek w krótkich spodenkach. Mojego kolegę rzucił o ścianę, a mnie uderzył, krzycząc, żebym się wynosił" - relacjonował Janusz Jagielski.
Podczas roznoszenia ulotek Januszowi Jagielskiemu towarzyszył działacz młodzieżówki PiS.

W niedzielę przed południem o zatrzymaniu napastnika poinformował szef MSWiA Joachim Brudziński. "Dziękuję @KWPwSzczecinie za sprawne działanie i jeszcze raz powtórzę,nawet największe polityczne zacietrzewienie nie może usprawiedliwiać agresji i nienawiści wobec kogokolwiek" - napisał na Twitterze. 

- Policjanci natychmiast zajęli się tą sprawą i dzisiaj w wyniku ich działań został zatrzymany 40-latek. Mężczyzna ten jest nietrzeźwy, więc musimy poczekać aż wytrzeźwieje, aby wykonać z nim czynności procesowe. Pracujemy nadal nad tą sprawą, przesłuchujemy świadków, jak i również weryfikujemy jak faktycznie wyglądało to zdarzenie - mówi Anna Gembala z zachodniopomorskiej policji cytowana przez Radio Szczecin. 

Działajmy z Greenpeace na rzecz ochrony oceanów i ich mieszkańców. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o:
Komentarze (294)
Szczecin. Sprawca pobicia działacza PiS zatrzymany. Brudziński dziękuje policji
Zaloguj się
 • falbor

  Oceniono 74 razy 56

  Coś takiego nie powinno mieć miejsca i mam nadzieję, że poszkodowany szybko wróci do zdrowia, a sprawca zostanie surowo ukarany! Ale nie można przejść również obojętnie obok tego co p.Brudziński napisał na TT wcześniej, cytuję:
  '"Wczoraj 'prawdziwi europejczycy' przy rechocie tzw. 'elit' porównywali katolików i ludzi kościoła w Polsce do świń taplających się w błocie. Dziś ktoś inny pobił mojego starszego kolegę w Szczecinie (...) Gdzie jest granica tego zbydlęcenie?"

  Nie wiem Panie ministrze gdzie jest ostateczna granica, ale tym wpisem przekroczył Pan kolejną, bo niemal z imienia i nazwiska wskazał Pan tzw. "winnego". Mimo że doskonale zdawał Pan sobie sprawę, że ani L.J., ani nikt inny będący przedwczoraj na UW, nie miał z tym pobiciem nic wspólnego. Myślę, że zrobił Pan to całkowicie cynicznie, na potrzeby prowadzonej przez siebie kampanii wyborczej! Czy to przypadkiem nie jest HATE i SZCZUCIE na ludzi, krórzy myślą inaczej niż Pan i Pana zwolennicy?!

  A czy to przypadmiem nie Pan jakiś czas temu na wiecu w Warszawie wyzywał swoich rodaków (tylko dlatego, że mają odmienne poglądy polityczne) od "komunistów i złodziei"? Więc może również i do Pana odnoszą się słowa: Źdźbło w oku bliźniego widzisz, a belki w swoim nie dostrzegasz?
  Nie jest Pan już w tej chwili tylko obywatelem, zatroskanym kolegą, czy politykiem! Na Boga, jest Pan konstytucyjnym ministrem RP, odpowiedzialnym m.in. za Policję - proszę ZAWRÓCIĆ z tej drogi!
  STOP PRZEMOCY NA ULICACH I W ŻYCIU PUBLICZNYM!!

 • matylda1001

  Oceniono 73 razy 55

  Skrzynka to nie śmietnik na ulotki, wszystko jedno czy wyborcze czy reklamowe.

 • kuba161048

  Oceniono 43 razy 39

  A prezesa jakoś nie mogą przesłuchać za tą kopertę .
  Chyba nie wiedzą gdzie się ukrywa, biedna policja.

 • pepe_papa

  Oceniono 51 razy 37

  Napad bez jakiegokolwiek podłoża politycznego, czysta wolska agresja a PiSi ćwok na siłę dorabia do tego politykę.

 • wolak007

  Oceniono 43 razy 35

  To juz i skrzynki pocztowe należą do PiS?...

 • shtalman

  Oceniono 40 razy 34

  Nie popieram ale rozumiem, nie jest tak że bandyta zawsze bije tego dobrego, być może że zaatakowany przez długi czas rozzuchwalał przestępcę

 • maks1956

  Oceniono 45 razy 31

  Sytuacja nie powinna mieć miejsca, ale też jego rozumiem. Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX