Jarosław Kaczyński w Pułtusku: Kto podnosi rękę na Kościół, ten podnosi rękę na Polskę

- Nie dajcie się zwieść, oszukać, nie ma dziś patriotycznej alternatywy dla tej polityki, którą podjęliśmy - mówił Jarosław Kaczyński podczas patriotycznego pikniku PiS w Pułtusku. Prezes PiS przekonywał, że "Kościół jest atakowany w sposób niezwykle brutalny", w związku z czym "trzeba polskiej tradycji, polskiej duchowości, polskiej moralności bronić".

W sobotnie popołudnie w Pułtusku na Mazowszu Prawo i Sprawiedliwość zorganizowało piknik patriotyczny z udziałem prezesa ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego, premiera Mateusza Morawieckiego oraz wicepremier Beaty Szydło. Po wystąpieniach czołowych polityków PiS odbędzie się koncert zespołu Bayer Full. 

Prezes PiS odniósł się do piątkowego wystąpienia Leszka Jażdżewskiego, szefa Liberte, który zapowiadając wykład Donalda Tuska ostro krytykował krytykował Kościół w Polsce. - Nie ma Polski bez Kościoła. Kościół jest jedynym depozytariuszem systemu wartości, który jest powszechnie znany. Nawet dla ludzi niewierzących. Kościoła trzeba bronić, to jest obowiązek patriotyczny - podkreślił Jarosław Kaczyński.

***

Dzięki działalności Greenpeace możesz wspierać rozwój ekologicznego rolnictwa. Wpłać datek >>

embed
Więcej o:
Komentarze (980)
Jarosław Kaczyński: Kto podnosi rękę na Kościół, ten podnosi rękę na Polskę
Zaloguj się
 • pollion1

  Oceniono 268 razy 266

  Każdy prowokator czy szaleniec, który odważy się podnieść rękę przeciw władzy ludowej, niech będzie pewny, że mu tę rękę władza ludowa odrąbie, w interesie klasy robotniczej, w interesie chłopstwa pracującego i inteligencji, w interesie walki o podwyższenie stopy życiowej ludności, w interesie dalszej demokratyzacji naszego życia, w interesie naszej Ojczyzny. Józef Cyrankiewicz

 • nanabun

  Oceniono 193 razy 189

  Jażdżewski jeśli obrażał to najwyżej kościół (instytucję) a nie Kościół ani Pana Boga. Jako praktykujący katolik, nie poczułem się jego wypowiedzią ani trochę urażony. Ale tchórzliwy konus uzurpuje sobie prawo do patriotyzmu, do religii. Żałosne, że jeszcze tak wielu jest niego bezkrytycznie zapatrzonych.

 • falbor

  Oceniono 182 razy 182

  O matko i córko! Jakie to prymitywne i przewidywalne!
  A pedofilów w sutannach wolno krytykować, czy to też zdrada narodowa?!

 • erhapl

  Oceniono 163 razy 161

  Jarosławie Kaczyński, kto podnosi rękę na Polaków, ten podnosi rękę na Polskę!!!

 • kataryniarski

  Oceniono 150 razy 138

  Ręce precz od naszych dzieci, wy zwyrodniali obrońcy pedofilów w sutannach!

 • zwyklaosoba

  Oceniono 134 razy 130

  Czy tylko ja uważam, że Kaczyński i PiS używają Kościoła w Polsce niczym schodka na Krakowskim Przedmieściu ?

 • leszek.kijanowski

  Oceniono 110 razy 106

  Głosząc takie hasła idź do klasztoru a nie kieruj partią może odpokutujesz wszystkie grzechy wobec ludzi i własnej rodziny w Smoleńsku

 • manes6969

  Oceniono 110 razy 98

  wie , že tylko czarne kanalie moga utrzymać go u wladzy.....chciwe nienasycone bydlo

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX