Komentarze (207)
Władysław Kosiniak-Kamysz: Nie zgadzamy się na politykę w Kościele
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • agaton.tona

  Oceniono 17 razy 11

  prawda boli oj boli katole

 • ostjan

  Oceniono 10 razy 10

  Przerażający jest strach polityków przed Kościołem. To całe towarzystwo należy zdyscyplinować, albo będą działali zgodnie z prawem, tj. Konstytucją i Konkordatem, albo wyjeżdżają na misje, lub do Watykanu. Jażdżewski powiedział o Kościele bolesną prawdę. Nie można bronić Kościoła za wszelką cenę, bez względu na jego działania. Kościuszko wieszał biskupów targowiczan, lecz wolności to i tak nie przywróciło. Więc sprowadźmy Kościół do jego właściwej roli, zanim będzie za późno.

 • Ja TylkoJa

  Oceniono 16 razy 10

  Kosiniak jazdzewski czy Tusk są kilka lig wyżej niż popychadla prezesa i rydzyka

 • jozef_zmudzin

  Oceniono 20 razy 10

  Od lat wiadomo,iż biskupi i plebani w kościołach głoszą słowa nie mające nic wspólnego z nauczaniem religii. Obecnie dominuje w większości kościołów prostacka i naiwna propaganda miłości do PiS dla prostych i naiwnych wiernych,którzy na polecenie plebana, jak te owieczki pędzą do urn wyborczych głosując automatycznie,nie wiedząc na kogo.

 • ptakomysz

  Oceniono 11 razy 9

  Nie ma zgody na atakowanie Polaków przez Kościół .

 • year68

  Oceniono 15 razy 9

  W Polsce to już nie jest kościół, to jest partia polityczna wyjątkowo uprzywilejowana.

 • damtek

  Oceniono 8 razy 8

  Mowicie, że #Jażdżewski źle zrobił krytykując Kościół w katolickim kraju?
  Ależ nie - idealnie trafił w moment.

  53% Polaków chce rozdziału kościoła od państwa
  56% popiera zw. partnerskie
  64% popiera świeckie państwo
  60% uważa, że kościół lekceważy problem pedofilii

  #Tusk3V
  Aleksander Twardowski/twitter

 • starblast

  Oceniono 8 razy 8

  Kosiniak Kamysz się myli mówiąc: "- Kościół to coś więcej niż hierarchia i proboszczowie. To wspólnota wszystkich i nie ma naszej zgody, naszego przyzwolenia na obrażanie i na wykorzystywanie tej wspólnoty i odbieranie jej prawa do mówienia o sprawach najważniejszych, również światopoglądu. "

  Gdyby wierni mieli cokolwiek do gadania, jak to powiedział we wspólnocie, to dawno kościół katolicki w Polsce zachowywałby się inaczej. Wierni to bankomaty. Mają siedzieć cicho i nie przeszkadzać jak to powiedział Kaczyński do obywatelki zadającej niewygodne pytania.

  Antyklerykalizm to sprzeciw wobec angażowaniu się kleru w funkcjonowanie państwa. W Polsce od '89 pomimo formalnego rozdziału Kościoła i państwa mamy do czynienia z agresywnym i postępującym klerykalizmem. Wszystko jest podporządkowane doktrynie katolickiej. Wszystkie opcje tolerują i pozwalają klerowi na więcej. Wątpię, żeby po zmianie władzy jakakolwiek opcja zarządzała komisji ds. pedofilli w Kościele. Oni się tego boją jak ognia i utopią ten kraj w objęciach kaczyzmu, żeby nie doszła do skutku.

  Kler wespół z politykami niszczy ten kraj i społeczeństwo. Wyklina, wyklucza osoby o innych poglądach (lewicowe, liberalne), innej orientacji seksualnej (lgbt+), światopoglądzie (ateiści). Wpływów Krk na rzeczywistość polską jest więcej, chociażby psychoza odnośnie ksiażek o Harrym Potterze, sztuki artystyczne. Można napisać książkę na setki stron, która po kilku dniach przestaje być aktualna.

  Krk to przede wszystkim polityka i pieniądze. Wiara jest dla picu, żeby w razie czego podeprzeć się i powiedzieć "ratujcie nas, oni nas biją". Wierni są traktowani przedmiotowo, jako statystyka. Jak trzeba zaznaczyć wpływ kościoła to używa się procentowego wytrychu ochrzczonych i wychodzi, że stale "chcemy" kolejnych zakazów religijnych.

 • rubo45

  Oceniono 12 razy 8

  czy polski kościół katolicki ma cokolwiek wspolnego z chrześcijaństwem?

 • czarnyminio

  Oceniono 12 razy 8

  Przypomnę wam pisiaki, że jesteście z kościołem tylko wtedy gdy prezentuje wasze poglądy. Gdy Papież Franciszek mówił o miłości i emigrantach wy głosiliście ,że Papierz jest nieomylny tylko w sprawach wiary. Gdy biskup Nycz w trakcie waszych ekscesów miesięcznych powiedział,że miejsce krzyża jest w świątyni a nie na ulicy przestał być na ten czas waszym biskupem.Przykłady można mnożyć wy hipokryci i manipulatorzy. Nie macie monopolu na prawdę.

 • maxthebrindle

  Oceniono 9 razy 7

  Mam pytanie do wszystkich oburzonych - czy antyklerykalizm jest przestępstwem? Czy kler jest jednoznaczny z bogiem? Rozumiem, choć nie popieram, że prawo tak zacofanego kraju jak Polska może ścigać z bluźnierstwo, eufemistycznie zwane 'obrazą uczuć religijnych' - dziwne to w XXI wieku, no ale jest jak jest. Ale czy stwierdzenie, ze kler ma wpływ na polską politykę i jest to złe, zwłaszcza w kontekście przestępstw, jakich się dopuszcza i buty, z jaką traktuje ich ujawnienie - jest obrazą czyichkolwiek uczuć religijnych?!
  Wszyscy podniecają się, że takie a nie inne słowa padły w jakieś tam kościelne święto. A ja zwracam uwagę, ze padły w dniu, w którym świętujemy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja - dokumentu, z którego jako naród możemy i powinniśmy być dumni, a który spotkał się z atakami ówczesnego kleru, zdradzającego w ten sposób Polskę i jej naród. Święto kościelne jest ważne dla katolików - państwo, którego obywatele nie są w 100 procentach katolikami, winno świętować JEDYNIE rocznicę uchwalenia drugiej w Europie, a trzeciej na świecie konstytucji...

 • wujtommy102

  Oceniono 7 razy 7

  Nawet papież uważa się za antyklerykała. Klerykalizm to wynaturzona ,sztuczna forma katolicyzmu polegająca na strzyżeniu owieczek parafian) z forsy prze kler i nie ma nic wspólnego z ewangelią.

 • rubo45

  Oceniono 11 razy 7

  Czy ktos w polsce jeszcze chodzi do katolskiego polskiego kościołą nienawiści?, jeśli chodzi to ja mu szczerze współczuję

 • jacek.placek.pl

  Oceniono 7 razy 7

  Światopoglądu niech sobie bronią. Byle nie za państwowe pieniądze.

  Wypływ państwowej kasy do KK powinien ustać. Koniec z dojeniem Polski i nas wszystkich. Wierzący, jak chcą, to niech utrzymują kogo chcą, byle swoimi prywatnymi pieniędzmi.

 • 1627cd1410

  Oceniono 19 razy 7

  nie da się odsunąć kleru od propagandy.. zbyt wielkie audytorium mają w tym zacofanym kraju.

 • Kasia Mendyka

  Oceniono 17 razy 7

  W nawiązaniu do tematu, oglądam serial "Imię Róży" tam pokazany jest stosunek Kościoła jako instytucji do ludzi. Niestety upływ wieków nie zmienił nic.

 • maratss

  Oceniono 6 razy 6

  Dnia 3 maja 1791 ,roku konstytucji, nuncjusz papieski, Saluzzo, natychmiast donosił do Rzymu, że ustawa majowa była zamachem stanu dokonanym przy udziale aprobującego tłumu, a więc miała pozór rewolucji."Zwracając się do papieża, nuncjusz zalecał wstrzymanie się od sformułowań, które mogłyby pochwalić lub aprobować Konstytucję 3go maja. Nazywał też H.Kołłątaja, St.Staszica i Scypiona Piattolego (osobisty sekretarz króla) "jakobinami i złymi duchami króla." Kuria rzymska i polski kler obawiali się, że Polacy nie poprzestaną na Konstytucji, lecz pójdą dalej - wzorem rewolucji francuskiej -pozbawią wszelkich funkcji państwowych, zlikwidują przywileje kleru, położą rękę na jego majątku, a księży przeniosą na państwowe pensje. Co już częściowo miało miejsce po uchwaleniu w roku 1789 przez Sejm Wielki ustawy przeznaczającej dochody z diecezji krakowskiej na wojsko polskie. Zaborcy zaś gwarantowali Kościołowi nienaruszalność praw i dóbr. Papież Pius VI dał Rosji zielone światło do wojny z Polską i jej rozbioru, kierując 24.02.1792 r. brewe dziękczynne do Katarzyny II, w którym nazwał ją heroiną stulecia i sławił jej podboje. Wśród nich wymienił pierwszy rozbiór Polski.Katarzyna II zareagowała na Konstytucję, wspierając polskich przeciwników reform, magnatów (ultrakatolicki beton) i dostojników kościelnych, którzy 27 kwietnia 1792 roku zebrali się w Petersburgu (!) i ogłosili manifest unieważniający Konstytucję 3go maja oraz wzywający Rosję do zbrojnej interwencji w Polsce. W celu zatajenia faktu, że spisek zawiązano w Petersburgu manifest opatrzono datą 14 maja i ogłoszono w Targowicy na Ukrainie.Głównymi działaczami spisku byli: Franciszek Ksawery Branicki, Szczęsny Potocki i Seweryn Rzewuski oraz biskupi: Józef Kossakowski, Ignacy Massalski, Wojciech Skarszewski i Michał Roman Sierakowski, który pełnił funkcję naczelnego kapelana konfederacji. Papież Pius VI pobłogosławił targowicę i wyraził życzenie:"aby stworzenie konfederacji stało się początkiem niewzruszonej spokojności i szczęścia Rzeczypospolitej" sic.

 • gerardpolak2

  Oceniono 6 razy 6

  chodzę do kościoła ale chce życ w świeckim państwie.... w kościele ma być mowa o Bogu a nie o tym kogo popiera proboszcz, czy biskup........to mam w ciemnej D.... i nie zgadzam się z tym!.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 8 razy 6

  Wiara, a w zasadzie religia to coś,co stworzyli ludzie bardziej inteligentni dla tych "mniej".
  Wymyślili boga, bo pewnymi argumentami nie dawało się do pospólstwa trafić.
  Wystarczyło bogiem postraszyć, by swoje uzyskać, a i społeczność trzymać w ryzach (to akurat była dobra cechą religii ujmując problem historycznie).
  Oczywiście wiara zakorzeniła się w umysłach ludzi, religia w praktykach i obyczajach.
  Na wiele, wiele sposobów.
  Najpopularniejsze religię mają swoje "święte księgi" spisane kiedyś ponoć pod dyktando Boga.
  Katolicyzm rzymski też takie księgi posiada, ale ostatnio Franciszek stwierdził, że w zasadzie zawierają przekłamania.
  Na razie znalazł jedno: w najważniejszej modlitwie chrześcijan.
  Teraz czekam aż weźmie się za dekalog i okaże się, że nie kradnij mało, albo nie pożądaj nadaremno.
  Dowodzi to tego, o czym wspomniałem na początku. Religia to wymysł całkowicie ludzki.
  Nie ma żadnego "słowa bożego".
  Jest co najwyżej "słowo kościelne".

 • andrzejsec1

  Oceniono 10 razy 6

  Kościół nie jest świętą krową!!!
  Krytyka tych czarnych osobników jest
  JAK NAJBARDZIEJ WSKAZANA!
  Wyliczanie powodów nie ma sensu, podam trzy:
  Za sprzedawanie gruszek na wierzbie
  Za pedofilię i deprawację młodych umysłów
  Za popieranie partii nacjonalistyczno-faszyzującej
  Ufff...

 • loneman

  Oceniono 6 razy 6

  Ciekawe kiedy pan Wlodek pojmie, ze wlasnie dlatego ile dziala kler w polityce to ich "firma" nadal tyle wiekow dziala choc PR'owo i kryminalnie ma poziom moralny mafii 🎃😕😲

 • year68

  Oceniono 12 razy 6

  To jest śmieszne... nasza galaktyka, Droga Mleczna ma 13 mld lat, Układ Słoneczny ok. 5 mld, Ziemia 4,5 mld lat. W między czasie było kilka cywilizacji i chcecie mi wmówić, że mam się poddać woli jakiegoś dziada w sutannie? Katolicyzm ma tylko 2 tys. lat i przez ten czas stale zapisuje się w historii jako pasożyt, bandyta z krwią na rękach. Ludzie obudźcie się, nie dajcie sobą manipulować, będzie wam się dużo lepiej żyło bez kościoła.

 • goldendeliceus

  Oceniono 5 razy 5

  Z treścią podanego na wstępie akapitu zgadzam się całkowicie.
  Nie będę podawał nazwisk hierarchów, bo to szczyt góry lodowej.
  Byłem ostatnio świadkiem przygotowań i przebiegu obrzędu chrzcin dwojga dzieci urodzonych poza Polską. Nie mam odwagi komentować tego co wiem o przygotowaniach do ceremonii, jak i jej przebiegu.
  Wystarczy, moim zdaniem, tytuł eseju L. Kołakowskiego: Ośmieszanie Chrystusa.

 • a.k.traper

  Oceniono 9 razy 5

  By się nie zgadzać na politykę w Kosciele i to niekorzystną dla społeczeństwa istnieje tylko jeden sposób, bojkotować obecne władze polskiego Kościoła i dążyc do wypowiedzenia Konkordatu, Kosciół to my a nie chamskie i chciwe katabasy.

 • babiluka

  Oceniono 7 razy 5

  prawda i tylko prawda, ale dla myślących i potrafiących używać rozumu. Dla reszty piknik JK w Pułtusku

 • niepisaty_wyksztalciuch

  Oceniono 6 razy 4

  Polski kościół stracił duchową synergię z katolicyzmem powszechnym. Stał się polską narodową sektą katolicką. Osobiście zalecam osobom wierzącym, które czują się zgorszone nachalną polityzacją polskiego kościoła wystąpienie z jego szeregów i zasilenie innych konfesji chrześcijańskich. Tutaj jest w czym wybierać, na przykład szereg kościołów protestanckich. Po co z ambony wysłuchiwać tyrad o polityce, skoro można mieć przyzwoite kazanie o tym, co istotnie obchodzi chrześcijanina

 • realistas

  Oceniono 6 razy 4

  Popierając kler PSL popiera PiS. Pewnie szykuje się na koalicjanta.

 • aresdog

  Oceniono 4 razy 4

  co ma wspólnego klerykalne towarzystwo z chrześcijaństwem?

 • spyderman2

  Oceniono 16 razy 4

  przestańcie kraść pisowskie złodzieje!!!

 • jtby

  Oceniono 3 razy 3

  "można śpiewać wyborcom Rotę i pozwalać na publiczne opluwanie Kościoła". Na takiej samej zasadzie większość katolików klepie pacierze i bieży do kościoła, żeby potem zachowywać się parszywie i wbrew 10-rgu przykazaniom. Ciekawe ilu świętoszków potrafi je wymienić ?

 • felekstankiewicz

  Oceniono 7 razy 3

  I znowu sie okazalo ze Pan Kosiniak-Kamysz,to czlowiek inteligientny i madry.A Kosciol,kosciol ma nauczac ewangeli.

 • wolak007

  Oceniono 15 razy 3

  Panie PSL-owcu. Maszyna laicyzacji w Polsce ruszyła. Jest nie do zatrzymania. Więc albo dostosujecie się do tego trendu albo znikniecie!...

 • kangurzyca13

  Oceniono 2 razy 2

  Odwrotnie - nie chcemy kosciola w polityce. Jezeli hierarchowie chca byc szanowani i uznawani za moralny autorytet, to powinni "wrocic do korzeni". Kiedy ostatnio slyszelismy, ze biskup sfinansowal hospicjum, zakwaterowanie dla bezdomnych albo dom samotnej matki? Wrecz przeciwnie - zgarniaja kase od rzadu i wiernych, jezdza limuzynami i buduja sobie palace i niepotrzebne nikomu szpetne koscioly. Trudno znalezc hierarche, ktory nie popelnia grzechow smiertelnych pychy i chciwosci, Wiekszosc z nich wszystkie inne tez. Sluby kaplanskie ubostwa dawno poszly w kat, celibatu moze i przestrzegaja, ale tylko dlatego, ze po 70-ce to juz nie problem. Co do posluszenstwa papiezowi - kazdy widzi, ze Franciszka maja gleboko w doopie. A owieczki nic - siedza cicho i daja poslusznie na tace.

 • 12zibi12

  Oceniono 14 razy 2

  No i PiSiory mają rację. Ja też ją miałem ( tak uważam ) gdy mówiłem , że PO i ferajna są umoczeni z klechami w jeden interes. Teraz będą wytykać czasy kiedy członkowie KE padali na ryje przed klerem . Donek też obiecał , że przed biskupami nie będzie klękał. I co zrobił ? NIC ❕ Dzisiaj jedynie Biedroń posiada mandat do rozpiżenia Kościoła Katolickiego - przyczynę większości zła w tym kraju .

 • rom1955

  Oceniono 10 razy 2

  No ,pisowcom mokro się pod doopom robi, a smierdziiiii,że około.

 • izopropanol

  Oceniono 16 razy 2

  Zaraz, moment bo tu koscioł jak i politycy sie odkleili totalnie od realiów . Obie te nacje pasożytów myślą że skoro zostali raz wybrani to tego nie można zmienić. Otóż . okazuje sie że można, jesteście oboje pasożytami i właśnie dostajecie po dupie. Coraz więcej ludzi to widzi, i coraz mnej w was wierzy.....

 • konradko

  Oceniono 18 razy 2

  O Kościele dobrze albo wcale.
  Niedoczekanie.

 • 31.februarius

  Oceniono 16 razy 2

  A gdzie to nagle zawieruszył Wam się fragmencik o trzodzie chlewnej?
  Podrzucam:

  "Dziś agendę tematów dnia układają nam czarnoksiężnicy, którzy liczą, że przy pomocy zaklęć i manipulacji złymi emocjami będą wstanie zdobyć władzę nad duszami Polaków. Ale rywalizacja na inwektywy i złe emocje z nimi nie ma sensu, dlatego że po kilku godzinach zapasów ze świnią w błocie orientujesz się w końcu, że świnia to lubi. Trzeba zmienić zasady gry - stwierdził Jażdżewski."

 • munaciello

  Oceniono 14 razy 2

  Jan XXIII uważał się za najwększego znanego sobie antyklerykała.
  Gdyż klerykalizm (w tym klerykalizacja życia) z chrześcijaństwem nie ma nic wspólnego.
  Jarosław Kaczyński i jego towarzysze uważają się pewnie za największych klerykałów
  I, rzecz jasna, z chrześcijaństwem nie mają nic wspólnego.

 • alejagwiazd

  Oceniono 14 razy 2

  Kiedy wreszcie peezel polaczy sie z pisem. Tam jest miejsce koscielnikow

 • loneman

  Oceniono 1 raz 1

  Mariaz religii i polityki to zawsze problemy i zarzewie konfliktow czy wojny...

 • wiosnazimno

  Oceniono 1 raz 1

  Marzenko, zmów "Ojcze nasz" i przebacz Leszkowi - ksiądz przebacza z urzędu.

 • brytnej

  Oceniono 7 razy 1

  Kosiniak-Kamysz proponuje w zamian kościół w polityce, czyli status quo.

 • prasowkahc

  Oceniono 2 razy 0

  Zamiast jakiegokolwiek programu, komunikaty, "PiS rozdaje i zadłuża, my damy więcej niż PIS, precz z kościołem. Ostatnie podrygi Szatana?

 • wo151

  Oceniono 8 razy 0

  Katopolacy znowu zieją nienawiścią bliźniego, a tak często są zakłamani i chrzania frazesy o "miłosci bliźniego". A Św. Paweł pisał (Rz 12, 17-24):
  „...Nikomu złem za zło nie odpłacajcie. Starajcie się dobrze czynić wszystkim ludziom... ...Żyjcie w zgodzie ze wszystkimi ludźmi.. ...Nie daj się zwyciężyć złu, ale ZŁO DOBREM ZWYCIĘŻAJ..”

 • komentarz

  Oceniono 2 razy 0

  A ja się nie zgadzam na Kościół w polityce. Polityka w kościele może być, za swoimi murami niech robią, co chcą.

 • amlot.zm

  Oceniono 3 razy -1

  KOSCIOL TO MY LUDZIE
  Duchowni to pracownicy robotnicy. w Kosciele ktorym za prace placa.
  My. wierzcy i niech nie mieszaja sie do Moich Relacji z Bogiem.No comment!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX