Tusk opublikował film z okazji 15-lecia członkostwa Polski w UE. "Nigdy nie byliśmy rozczarowani"

Donald Tusk z okazji rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej opublikował na Twitterze film, w którym tłumaczy, jak ważne było to wydarzenie. - Nigdy nie byliśmy rozczarowani - puentuje szef Rady Europejskiej.

"Dziś świętujemy 15-lecie poszerzenia UE. Dla nas w tamtych dniach Europa była prawdziwym symbolem wolności, wysokich standardów, dobrobytu, nowoczesności i bezpieczeństwa. Nigdy nie byliśmy rozczarowani" - napisał na Twitterze Donald Tusk. Tym samym zdaniem puentuje film, który z okazji rocznicy zamieścił w mediach społecznościowych.

Donald Tusk z okazji 15-lecia Polski w UE. "Nie byliśmy rozczarowani"

- Dla Polski tak jak dla innych krajów regionu perspektywa wstąpienia do Unii Europejskiej oznaczała właściwy koniec II wojny światowej. Wtedy nikt nawet nie pomyślał o finansowych korzyściach płynących ze wstąpienia do Unii Europejskiej - mówi na nagraniu Tusk. Stawki były znacznie wyższe, dla środkowej i wschodniej Europy to było być albo nie być. Innymi słowy myśleliśmy o tym w kategoriach podstawowej ochrony i stabilności - dodaje były premier.

Również na Instagramie szef RE odniósł się do naszego 15-lecia we wspólnocie europejskiej. Na nagraniu Tusk pochwalił się pozytywką, którą dostał od polskich studentów podczas wizyty w Brukseli. Pozytywka wygrywa fragment "Ody do radości", hymnu Unii Europejskiej. - To najlepsza chwila, by na niej zagrać - mówi na filmie Tusk.

 

Dzięki działalności Greenpeace możesz wspierać rozwój ekologicznego rolnictwa. Wpłać datek >>

embed
Więcej o:
Komentarze (170)
Tusk opublikował film z okazji 15-lecia członkostwa Polski w UE. "Nigdy nie byliśmy rozczarowani"
Zaloguj się
 • 6drabin

  Oceniono 37 razy 23

  Pamiętam, gdy stałem nad Odrą w 1985 roku i myślałem, że aby wydostać się z socjalizmu trzeba by było pokonać jeszcze jedną granicę i to taką, za przekroczenie której można było zostać zastrzelonym.
  Pamiętam granicę z Niemcami w 1997 r. i długie kolejki do odprawy. Zawracanie spod szlabanu i przepychanki między ludźmi z kolejki.
  Pamiętam tę samą granicę w 2004 r. jak pogranicznik tylko machnął ręką, żeby jechać dalej.
  Pamiętam też 2008 r. gdy nie było nawet widać pogranicznika, a tylko zadaszenia nad drogą wskazywały, że kiedyś tu było przejście graniczne.

 • jxl82

  Oceniono 39 razy 23

  Biedny Jarosław ledwo co wstał z łóżeczka, a tu nerwówka od rana. Jak żyć?

 • polakadam

  Oceniono 31 razy 17

  Tusk dozuje napięcie przed swoim wykładem. Jak w dobrym filmie. Co jakiś czas coś napisze.
  A kacza banda śledzi wszystko z zapartym tchem i zmienia kolejnego pampersa.

 • pysio62

  Oceniono 39 razy 17

  Tusk to wybitny polityk, postac nieporownalnie wiekszego formatu niz Kaczynski, Duda, Morawiecki i wszyscy PIS-owcy i PIS-opodobni razem wzieci. To nie oznacza jednak, ze Tusk nie popelnial bledow, czy zaniechan w przeszlosci. Olbrzymim bledem Tuska w 2007 roku bylo nierozliczenie tej calej samozwanczej IVRP. W niedalekiej przyszlosci ten blad nie moze zostac powtorzony. Nie ulega najmniejszej watpliwosci, ze Kaczynski, Duda i PIS-owcy to wspolczesni pisobolszewicy z ktorymi trzeba walczyc, odsunac od wladzy, osadzic i osadzic w wiezieniu.

 • falbor

  Oceniono 35 razy 17

  A co na to szczerbara kaczuszka?
  A kaczuszka na to: to ja wam dam jeszcze jedno COŚ TAM+ (z waszych własnych podatków oczywiście:(

 • bert2407

  Oceniono 21 razy 15

  Witam i pozdrawiam w dniu 1 Maja wszystkich normalnych ludzi oraz wyjatkowo skowyczących dzis troli oraz tępych pisowskich cepów .Jak tam cepy samopoczucie przed zbliżającym się wykopem.?

 • bert2407

  Oceniono 18 razy 14

  Czy pani Basia kupiła już dla Jarka TW Balbina wystarczająco dużo pampersów z powodu przyjazdu Szefa RE Donalda Tuska.

 • bert2407

  Oceniono 15 razy 13

  Lubię wycie troli.oznacza zawsze pożar w burdelu..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX