Warszawa. Marsz Suwerenności odbędzie się. Sąd oddalił zażalenie Rafała Trzaskowskiego

Pierwszego maja w Warszawie odbędzie się organizowany przez środowiska narodowe Marsz Suwerenności. Prezydent stolicy Rafał Trzaskowski próbował zakazać marszu, jednak sąd najpierw uchylił jego decyzję, teraz zaś oddalił złożone przez niego zażalenie.

- Warszawski Sąd okręgowy ostatecznie odrzucił odwołanie ratusza - ustalił reporter Polsat News Bartosz Kwiatek. Wiadomość ta oznacza, że nie powiodła się próba zatrzymania kolejnego marszu środowisk narodowych w Warszawie.

Marsz narodowców odbędzie się

Chodzi o marsz z okazji 1 maja organizowany przez Konfederację KORWiN Braun Liroy Narodowcy, Stowarzyszenie Marsz Niepodległości i Młodzież Wszechpolską. Marsz ma rozpocząć się na placu Zamkowym, a później przejść ulicami Warszawy na ul. Jasną pod Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej, aby zorganizować tam pikietę. 

26 kwietnia prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podjął decyzję o zakazie organizacji marszu środowisk narodowych. Jednak dwa dni później Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił decyzję prezydenta Warszawy, uznając, że nie opiera się ona na wystarczających przesłankach. W wyroku podkreślono wagę wolności zgromadzeń w demokratycznym państwie prawnym.

"Informuję, że jeżeli po raz kolejny usłyszymy faszystowskie hasła lub zobaczymy nazistowskie symbole, natychmiast rozwiążemy manifestację. Na ulicach Warszawy, miasta tak doświadczonego przez historię, nie może być miejsca dla brunatnych marszy" - napisał wówczas na Twitterze Trzaskowski.

Polityk złożył zażalenie od decyzji sądu. Zostało ono dziś odrzucone przez sąd.

Dzięki działalności Greenpeace możesz wspierać rozwój ekologicznego rolnictwa. Wpłać datek >>

embed
Więcej o:
Komentarze (285)
Warszawa. Marsz Suwerenności odbędzie się. Sąd oddalił zażalenie Rafała Trzaskowskiego
Zaloguj się
 • aronia0

  Oceniono 36 razy 14

  I znow bedzie wstyd, jesli 1 maja na ulicach Warszawy pojawi sie zgraja wygolonych, napakowanych i prymitywnych nazioli ze swoimi faszystowskimi okrzykami i transparentami. Rozumiem prawo do zgromadzen, ale nie zawsze i nie dla wszystkich. A zreszta ONR powinien byc juz dawno rozwiazana jako organizacja propogujaca nacjonalizm i faszyzm. To wina rzadzacych, ze boja sie tych bezmozgowych osilkow, bo uwazaja ich za swoj elektorat. Jak nisko trzeba upasc, aby mizdrzyc sie to takiego szajsu.

 • acototak

  Oceniono 29 razy 13

  Wyjeżdżam, Obraz Nędzy i Rozpaczy może demonstrować, tylko niech ze wstydu mord nie zakrywają.

 • oko2009

  Oceniono 31 razy 11

  Czy prezydent i oficjele PiS podobnie jak jesienią wezmą w nim udział i będą afirmować neofaszystowskie sztandary i symbole?

 • wernyh

  Oceniono 19 razy 9

  Do organizatorów marszu: był kiedyś w Niemczech taki jeden facet o poglądach zbliżonych do waszych. W pewnym okresie był nawet w swoim kraju bardzo popularny. Ale w 1945 r. ten facet palnął sobie w łeb.

 • wernyh

  Oceniono 20 razy 8

  Pan Bóg nierychliwy,
  ale sprawiedliwy -
  powoli, powoli
  przepędzi nazioli :)

 • stfur0000

  Oceniono 4 razy 2

  Raz pałą, raz młotem, brunatną hołotę!

 • j21p

  Oceniono 6 razy 2

  "prokuratorzy" znowu beda mieli rece "pelne roboty":

  1. Krzysztof Sierak prowadzi śledztwo w sprawie ataku na Pawła Adamowicz.
  Znany jest głównie z tego, że 2 lata temu wycofal zarzutów wobec Jacka Międlara

  2. Paweł Szpringer: Odpuścił szkalowanie Tuska
  Szpringer odmówił wszczęcia śledztwa w sprawie wpisu konsul honorowej w USA, Marii Szonert-Biniendy, która umieściła na Facebooku zdjęcie Tuska w hitlerowskim mundurze

  3. Piotr Wolny: Rok bez zarzutów za szubienice!
  nie dopatrzył się nienawiści w wieszaniu na szubienicach zdjęć europosłów PO! Wczesniej zamiatal pod dywan smierc Barbary Blidy.

 • stachu44

  Oceniono 24 razy 2

  W mieście, które zostało wymordowane przez faszystów demonstracja ideowych sympatyków - to się w głowie nie mieści:-(

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX