Kim jest Lilija Moshechkova, kontrowersyjna kandydatka Konfederacji do europarlamentu?

Lilija Moshechkova to jedna z bardziej kontrowersyjnych kandydatek Konfederacji do Parlamentu Europejskiego. W przeszłości sprzeciwiała się wizycie prezydenta Ukrainy w Polsce, chwaliła działalność "Nocnych Wilków" i mówiła, że Polacy nie mają prawa burzyć sowieckich pomników.

Lilija Moshechkova to kandydatka Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy do Parlamentu Europejskiego z okręgu 3, czyli województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Kobieta ma za sobą już wcześniejsze próby polityczne i jasno określone poglądy. 

Lilija Moschechkova kontrowersyjna kandydatka Konfederacji

Lilija Moshechkova pochodzi Doniecka, ale w Polsce osiedliła się pod koniec lat 90. Jak pisze Niezależna.pl, w 2014 roku kobieta postanowiła zająć się karierą polityczną i wystartowała w wyborach samorządowych w Warszawie. Chciała zostać radną Ochoty, ale warszawiacy jej nie wybrali. Rok później pojawiła się na liście kandydatów do parlamentu partii KORWiN w okręgu podlaskim, ale również nie została wybrana. Teraz próbuje swoich sił ponownie. 

Jak podkreśla portal, Moshechkova to postać, która może budzić kontrowersje ze względu na swoje poglądy. W grudniu 2014 roku kobieta sprzeciwiała się wizycie ówczesnego prezydenta Ukrainy, Petro Poroszenki, w Polsce, a w konflikcie w Donbasie opowiadała się po stronie prorosyjskich separatystów. Lilija Moshechkova chętnie fotografowała się także z liderem grupy motocyklowej "Nocne Wilki", Aleksandrem "Chirurgiem" Załdostanowem, gorącym zwolennikiem Władimira Putina. Gdy zdecydowano o niewpuszczeniu "Nocnych Wilków" do Polski, pisała: "Nikt i nic nie powstrzyma Nocnych Wilków. Tylko dwóch, ale ile strachu przez to dla rządu Polski. Wstyd i hańba dla tego głupka, który podpisał ten dokument".

Kandydatka na eurodeputowaną Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy często pojawia się również w rosyjskiej telewizji jako ekspertka do spraw polskich. W jednym z programów broniła sowieckich pomników w Polsce, mówiąc, że "nie mamy prawa ich burzyć". 

Więcej o:
Komentarze (239)
Kim jest Lilija Moshechkova, kontrowersyjna kandydatka Konfederacji do europarlamentu?
Zaloguj się
 • artau

  Oceniono 101 razy 69

  Tej Pani należy się transport do granicy rosyjskiej, bez prawa powrotu, dożywotnio.

 • polakadam

  Oceniono 72 razy 56

  Moshechkova?-Nocne wilki.
  Godek?-Rydzyk.
  Korwin Mikke?????????????-Jaś Fasola???????????
  Same mafie w tej konfederacji.
  Ciekawe czy przekroczą próg wyborczy?
  Co prawda ciemnego suwerena jest więcej niż 5% ale mają jeszcze pis do wyboru.

 • cozano

  Oceniono 68 razy 50

  Trzeba przyznać, że ta pani świetnie nadaje się do freak show o nazwie Konfederacja - sama patologia polityczna.

 • laszczyny

  Oceniono 55 razy 45

  Kolejna z cyklu Putinizacji bolandi przy pomocy sowieckiej agentury i PISoBOLSZEWICKIEJ sfory.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 59 razy 41

  Przyglup Korwin i jego menażeria... Więcej pożytku dało by głosowanie na szympansy w zoo niż na listę nazioli, kiboli i psychicznych

 • m.godwin

  Oceniono 52 razy 34

  Co w niej kontrowersyjnego? Przecież wiadomo, że oni w tej Konfederacji Targowickiej wszyscy tacy!

 • part_of_the_game

  Oceniono 50 razy 34

  Czyli pasuje do tej ekipy dziwolągów :)

 • placowy

  Oceniono 27 razy 23

  KORWIN i Koalicja BRAUN LIROY to agenturalna wtyka Rosji - jak można być tak głupim i takiego kogoś wystawiać na Liście do europarlamentu w Kraju którego obywatele ginęli w Katyniu od rosyjskiej - sovieckiej kuli, którego obywatele byli milionami wywożeni na Sybir - jak jeszcze można się upodlić za ruskie pieniądze ??? no można upodlić się aż do dna i to zrobiła ta koalicyjka PUTINA

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX