Wyszkowski zbiera na przeprosiny po przegranym procesie z Lechem Wałęsą. "Bardzo dziękuję, ale..."

Członek kolegium Instytutu Pamięci Narodowej Krzysztof Wyszkowski niedawno poprosił internautów o wsparcie finansowe dotyczące pokrycia kosztów publikacji przeprosin. Były działacz opozycji z czasów PRL w grudniu ubiegłego roku przegrał proces z Lechem Wałęsą.

Kilka dni temu Krzysztof Wyszkowski na swoim koncie na Twitterze poprosił o wsparcie finansowe, które ma zrekompensować mu koszty publikacji przeprosin dotyczących Lecha Wałęsy. Były opozycjonista podał też dotychczasową kwotę zbiórki.

Krzysztof Wyszkowski zbiera pieniądze na przeprosiny dla Lecha Wałęsy - do tej pory zebrał 225 złotych

26 kwietnia Wyszkowski zaapelował na swoim koncie na Twitterze o pomoc w zbiórce na publikacje przeprosin dotyczących swojej wypowiedzi na temat Lecha Wałęsy. Były opozycjonista musiał za to zapłacić około 12 tysięcy złotych. Po dwóch dniach podsumował dotychczasowe wpłaty - internauci na tę chwilę przelali Wyszkowskiemu 225 złotych.

Na początku grudnia ubiegłego roku Wyszkowski przegrał proces z Lechem Wałęsą. Sąd Apelacyjny w Gdańsku nakazał członkowi kolegium IPN przeproszenie byłego prezydenta Polski. Wyszkowski miał przeprosić za stwierdzenie: "Wałęsa po dziewięciu latach ostatecznie przegrał proces o Bolka". Jak podaje TVN24 mężczyzna przez siedem dni miał publikować przeprosiny na swojej stronie internetowej oraz na łamach "Gazety Polskiej Codziennie" i Radia Maryja. Wcześniej, w 2011 roku, Wyszkowski również został zobligowany do przeproszenia Wałęsy za nazwanie go tajnym współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa. Wtedy Wyszkowski nie wykonał tego wyroku. 

Działajmy razem na rzecz zapobiegania plastikowej epidemii. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o:
Komentarze (275)
Wyszkowski zbiera pieniądze po przegranym procesie z Lechem Wałęsą. "Bardzo dziękuję wspomożycielom, ale..."
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 133 razy 117

  Podobno zbiórki na finansowanie kosztu grzywny czy kosztu wykonania zasądzonego wyroku, są nielegalne. Ale jak widać nie wszystkich te przepisy dotyczą.

 • troll12

  Oceniono 91 razy 85

  Jak się miele jezorem wszystko co ślina na język przyniesie to trzeba teraz płacić i bardzo dobrze

 • fakiba

  Oceniono 97 razy 77

  Tak powinno być że wszystkimi oszczercami , brawo Wałęsa

 • marek.usc

  Oceniono 71 razy 61

  225 zł widać jak oddani są zwolennicy prawicy, chcą tylko brać a złamanego funta kłaków nie oddadzą :D, a wyrok wydał już pisowski sąd więc chcyba dowody były

 • gragos

  Oceniono 64 razy 56

  Czy pisland zalegalizował już organizowanie zbiórek na pokrywanie zasądzonych kosztów sądowych, czy Wyszkowski dalej niedouczony?

 • stachkaz47

  Oceniono 55 razy 51

  Nie trzeba poniewierać ludźmi to potem nie trzeba przepraszać.
  Grosza bym mu nie posłał.

 • pis_pod_trybunal

  Oceniono 47 razy 47

  He he - dobrze ci tak. Kłamiesz - płacisz. Niedługo pora na płacenie dla naszego Matołuszka Kłamczuszka - ps. Pinokio

 • jurek4491

  Oceniono 58 razy 44

  BUJAJ się i przestań skamleć - cwaniaczku .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX