Mają stać za seksaferą z VIP-ami. "Rz": Handlowali kobietami, dostali obywatelstwo od prezydenta

Dwóch braci, Ukraińców, Jewgenij i Aleksiej R., mieli stać za procederem nagrywania VIP-ów na Podkarpaciu. Sekstaśm ma być blisko cztery tysiące, jednak nie wiadomo gdzie są i czy rzeczywiście istnieją. "Rzeczpospolita" donosi, że mnożą się wątpliwości na temat braci R. - nie wiadomo, jak dostali polskie obywatelstwo.

"Rzeczpospolita" w poniedziałkowym wydaniu kontynuuje temat dwóch ukraińskich sutenerów z Podkarpacia, którzy mieli w swoich agencjach towarzyskich nagrywać VIP-ów. Mieli - bo nadal nie ma potwierdzenia, że sekstaśmy istnieją. Według Wojciecha J., byłego agenta CBA, są one zdeponowane na Ukrainie, a samych nagrań ma być blisko cztery tysiące.

J. twierdzi, że dotarł do jednej z taśm i poinformował o jej istnieniu CBA, jednak kierownictwo Biura - jak twierdzi były agent - miało zatuszować sprawę. Na ten moment J. złożył do prokuratury zawiadomienie na szefostwo CBA, z kolei Biuro złożyło zawiadomienie na J.

Parasol ochronny nad braćmi R.

Teraz pojawiają się kolejne doniesienia na temat dwóch braci, Aleksieja i Jewgenija R., którzy, przez lata handlowali kobietami. Proceder trwał blisko 13 lat (od 2003 r.), a Ukraińcy wykorzystali blisko 250 kobiet - zmuszali je do prostytucji, by spłacały fikcyjne długi, jakie "zaciągnęły" u sutenerów.

Wszystko skończyło się w lutym 2016 roku, gdy na przybytki braci R. doszło do nalotu ABW. "Rzeczpospolita" wskazuje, że nad Ukraińcami roztoczono parasol ochronny na poziomie Centralnego Biura Śledczego: Daniel Ś. i Ryszard J. z podkarpackiej CBŚ mieli ochraniać braci R. w zamian za darmowe korzystanie z ich usług.

Bracia R. zostali już skazani - za kierowanie grupą przestępczą czerpiącą zyski z handlu ludźmi i przekupstwo funkcjonariusza publicznego. Jeden dostał 1,5 roku więzienia, drugi - rok. Nie trafili jednak za kratki - zaliczono im areszt na poczet kary.

Ukraińcy z polskim obywatelstwem - Kancelaria Prezydenta milczy

To nie jest jedyny przykład bezczynności państwa w sprawie braci R. "Rzeczpospolita" ustaliła, że Ukraińcy w Polsce przebywali od 1999 roku na tzw. pobyt stały - trwało to do 2009 roku.

Jednak w tym samym czasie, gdy R. handlowali kobietami i zmuszali je do prostytucji, dostali z rąk prezydenta RP polskie obywatelstwo

- czytamy w "Rz", która wskazuje, że obywatelstwo mógł im wydać albo Aleksander Kwaśniewski, albo Lech Kaczyński. Kancelaria Prezydenta odmówiła jednak przekazania informacji, który z nich nadawał braciom R. obywatelstwo.

Co ważne, zanim prezydent wyda taką decyzję, to opinię na temat Jewgenija i Aleksieja R. musiały przekazać polskie służby - zarówno policja, jak i ABW.

"W tym samym czasie, gdy R. handlowali kobietami i zmuszali je do prostytucji, dostali z rąk prezydenta RP polskie obywatelstwo, choć powinni być wykluczeni z powodu zagrożenia dla bezpieczeństwa państwa i porządku publicznego" - czytamy.

Działajmy razem na rzecz ochrony klimatu. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o:
Komentarze (253)
Seksafera na Podkarpaciu. "Rzeczpospolita" o nadaniu polskiego obywatelstwa braciom R. przez prezydenta
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 164 razy 144

  Skoro kancelaria Dudy milczy i zasłania się tajemnicą, to decyzję o nadaniu obywatelstwa musiał wydać Kaczyński. W innych wypadku już by telewizor publiczny trąbił, że Komorowski chronił sutenerów.

 • lodzermensz1

  Oceniono 124 razy 110

  No to brawo.
  Czekamy na pierwsze filmiki z bogobojnymi politykami z Podkarpacia.

 • jurek4491

  Oceniono 108 razy 96

  Jeżeli CBA tuszuje sprawę to dotyczy to obecnych władz , gdyby to dotyczyło poprzedników to już dawno wywlekliby to na światło dzienne .

 • wp1939

  Oceniono 74 razy 70

  "Kancelaria Prezydenta odmówiła jednak przekazania informacji, który z nich nadawał braciom R. obywatelstwo."
  Skoro odmówiła, to wiadomo który.

 • krynolinka

  Oceniono 79 razy 65

  Dawać te taśmy, pogoda na majówkę taka sobie, to przynajmniej się rozerwiemy, oglądając ekscesy marszałkowe.

 • oszrany

  Oceniono 63 razy 53

  Skoro odmówili to logiczne że maliniak lub kaczynski im je nadal, inaczej pierwsi by ogłosili że to nie oni. Druga sprawa 1,5 roku za handel kobietami to jakaś kpina. Sądy są niesamowicie skorumpowane .

 • wagadudu

  Oceniono 49 razy 43

  Papierowe państwo... Świętojebliwe pisory srają teraz w gacie, żeby ich nieudolne ru...ko na boku nie ujrzało światła dziennego...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX