Robert Biedroń przypomina Kaczyńskiemu i Schetynie o wspólnej debacie. "Widzimy się 3 maja, tak?"

"Panie Kaczyński, Panie Schetyna - obiecywaliście słuchać Polek i Polaków. Czyli widzimy się 3 maja na Debacie Liderów, tak?" - napisał na Twitterze Robert Biedroń. Założyciel partii Wiosna przypomina szefom PO i PiS o swojej propozycji debaty.

Przypomnijmy, że Robert Biedroń zaprosił do debaty Jarosława Kaczyńskiego i Grzegorza Schetynę podczas środowej konferencji partii Wiosna. Tzw. Debata Liderów miałaby się odbyć wieczorem 3 maja.

- Zapraszam was z tego miejsca, tutaj pod budynkiem Sejmu, który stał się symbolem waszych kłótni, do wielkiej debaty. Porozmawiajmy we trójkę, 3 maja wieczorem, przed kamerami, przed zwykłymi ludźmi, Polkami i Polakami, o przyszłości Polski i Europy, porozmawiajmy o tym, w jakim kierunku nasza ojczyzna ma się rozwijać. Nie chowajcie się w Sejmie! (...) Porównajmy nasze wizje. Zacznijmy w końcu spierać się o nasze postulaty, o nasz program, o to, jak sprawić, żeby Polkom i Polakom w końcu żyło się bardziej szczęśliwie i lepiej - powiedział Robert Biedroń

Robert Biedroń chce, aby liderzy trzech partii porozmawiali o takich sprawach jak polska edukacja, ochrona zdrowia czy system emerytalny. Ocenił także, że od 14 lat polską sceną polityczną rządzi konflikt między Platformą Obywatelską a Prawem i Sprawiedliwością.

Robert Biedroń chce debaty, Beata Mazurek się śmieje

Z pomysłu Roberta Biedronia zakpiła rzeczniczka PiS Beata Mazurek, która na Twitterze napisała: "Biedroń proponuje debatę z Jarosławem Kaczyńskim... No dobra, pośmialiśmy się...Propozycja Biedronia to polityczny pomysł na zaistnienie. Nie zamierzamy brać w tym niepoważnym przedsięwzięciu udziału". 

Platforma Obywatelska wciąż nie odpowiedziała na wezwanie Roberta Biedronia. Jednocześnie jeszcze przed świętami to Grzegorz Schetyna wezwał do debaty Jarosława Kaczyńskiego. PiS nie odniósł się jednak do tej propozycji.

Po dwóch dniach bez odpowiedzi Robert Biedroń postanowił przypomnieć o swoim pomyśle. "Panie Kaczyński, Panie Schetyna - obiecywaliście słuchać Polek i Polaków" - zwrócił się do liderów PO i PiS w swoim ostatnim wpisie na Twitterze. Powołując się na "Super Express", poinformował także, że aż 70 proc. Polaków i Polek chce Debaty Liderów.

Działajmy razem na rzecz zapobiegania plastikowej epidemii. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o:
Komentarze (74)
Robert Biedroń przypomina Kaczyńskiemu i Schetynie o wspólnej debacie. "Widzimy się 3 maja, tak?"
Zaloguj się
 • falbor

  Oceniono 10 razy 6

  marne szanse, niektórzy mają złe doświadczenia w tym zakresie...
  i na hasło DEBATA ich psychika wysłała już maila do nadciągającej kupy, że spotkanie jest w majtkach ! ;)))

 • frank1961

  Oceniono 17 razy 5

  obiecywali słuchać Polaków a nie słowotoku Biedronia...

 • antropoid

  Oceniono 19 razy 5

  CZEKAJ Biedroń - bo ich tam zobaczysz... :) Oni jak biskupi - tylko siebie słuchają.

 • vieslav111

  Oceniono 4 razy 4

  Żaba podstawia nogę kowalowi. Bez codziennego wspomnienia o PO i PiS - Biedroń byłby nikim z 3 %. Wystarczy zobaczyć poparcie w okręgach wyborczych UE. W granicach 6 % - mandat zdobędzie 1 - ale głosy wyborców zmarnuje.

 • artzat74

  Oceniono 8 razy 4

  Rzady Robercika coraz czesciej kojarza sie z pajdokracja .

 • ochujek

  Oceniono 3 razy 3

  Boją się Biedronia, boją. O to chodzi.

 • stefszechter

  Oceniono 15 razy 3

  uprasza sie aby wszystkie panie na to spotkanie zjawily sie wyposazone w ochraniacze na zeby

 • ula53

  Oceniono 2 razy 2

  Lubie Biedronia. Ma duzo do powiedzenia,warto bylo by przyjsc,tych ktorych zaprasza. Ale to tchorze !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX