Beata Mazurek do posłanki: Mam dużo wyrozumiałości, szczególnie dla takich blondynek jak pani

Posłowia opozycji są oburzeni wypowiedzią wicemarszałek Sejmu Beaty Mazurek w czasie wieczornego posiedzenia Sejmu. Posłanka Krystyna Skowrońska krytykowała ją za nierówne traktowanie posłów. Rzeczniczka PiS odparła, że ma cierpliwość "szczególnie dla takich blondynek", jak posłanka PO.

W czwartek późnym wieczorem Sejm zajmował się kolejną nowelizacją ustawy o Sądzie Najwyższym oraz niektórych innych ustaw.  Projekt ustawy przewiduje umorzenie postępowań odwoławczych od uchwał Krajowej Rady Sądownictwa osób ubiegających się o urząd sędziego Sądu Najwyższego. Jak podnosili politycy opozycji zapisy ustawy są - ich zdaniem - niekonstytucyjne.

W trakcie zadawania pytań na mównicę wyszła Krystyna Skowrońska z Platformy Obywatelskiej. Powiedziała, że prosi o wybaczenie, ale chce zabrać głos w innej sprawie, w której "nie została dopuszczona do zadawania pytań". Chodziło o wypowiedzi polityków PiS ws. ustawy o pomocy
państwa w wychowywaniu dzieci. Gdy posłanka zabrała się do omawianego punktu, skończył jej się czas wypowiedzi, a prowadząca obrady wicemarszałek Sejmu i rzeczniczka PiS Beata Mazurek wezwała kolejnego posła. Po tym Skowrońska upomniała się, że chciałaby skończyć zdanie. 

- Pani nie jest wyjątkowa, pani poseł. Była jedna minuta na zadanie pytania. Proszę opuścić mównicę - powiedziała Mazurek. 

- Chciałam powiedzieć, że pani różnie traktuje posłów z PiS-u i innych, jak zwykle - odparła posłanka PO po ponownym wezwaniu do zejścia z mównicy.

Mam dużo cierpliwości i wyrozumiałości dla pani, szczególnie dla takich blondynek jak pani

- odparła na to Beata Mazurek. 

"Pani obraża posłów"

Skowrońska skomentowała, że "to skandal", a posłanka Paulina Hennig-Kloska z ław poselskich wezwała, by "z szacunkiem odnosić się do posłów. Posłanka PO już po zejściu z mównicy zarzucała, że wicemarszałek Sejmu "obraża posłów". - Pani też mnie obraża - powiedziała Mazurek.

Na Twitterze do wypowiedzi odniósł się poseł Michał Szczerba, który także uznał ją za skandaliczną. Poseł Piotr Cieśliński napisał, że to "niesłychany szczyt arogancji i chamstwa".

Działajmy razem na rzecz zapobiegania plastikowej epidemii. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o:
Komentarze (515)
Mazurek do posłanki: Mam dużo cierpliwości dla blondynek jak pani
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 143 razy 129

  Zacięta rywalizacja o miano największego chuligana w parlamencie. Mazurek idzie łeb w łeb z inną żulicą.

 • fakduck

  Oceniono 118 razy 116

  My także mamy dużo wyrozumiałości do chłopów przebranych za kobiety.

 • bankier.1

  Oceniono 93 razy 83

  Czego oczekiwać od konia, dla niepoznaki nazywającego się Mazurek. Można go ubrać po ludzku, ale i tak koński " rozum " z niego wyjdzie.

 • zd46

  Oceniono 81 razy 77

  Pani Mazurek, Sejm, to nie prywatne pani gumno ani kartoflisko a stanowisko Marszałka zobowiązuje do stosowania języka polskiego w mowie a nie do „chłostania” każdego przeciwnika politycznego. Tylko, że do tego trzeba być inteligentnym i kulturalnym osobnikiem. Współczuję ludziom pozbawionym tego, są pokracznie nieszczęśliwi. Pani Mazurek, my, Polacy dajemy pani wikt, opierunek i domagamy się właściwych zachowań w Sejmie i nie przenoszenie tam „chamstwa” może nawet wyuczonego w rodzinnym domu. Niestety pani, nawet szkoły nie pomogły.

 • pan.szklanka

  Oceniono 73 razy 65

  Skończmy z polityczną poprawnością. Mazurek tylko udaje kobietę, dlatego płazem uchodzą mu seksistowskie wypowiedzi.

 • zd46

  Oceniono 52 razy 52

  Pozwolę sobie na doskonały cytat, będący komentarzem do "naszej dobrej" zmiany, tańczącej "mazurka do nut oberka, z mocno uszkodzonej płyty winylowej", która opuściła dom melomana w drodze do utylizacji:
  „Ludzie OGRANICZENI, a przy tym
  FANATYCY, stanowią PLAGĘ LUDZKOŚCI.
  Biada państwu, w którym
  TACY LUDZIE MAJĄ WŁADZĘ.
  Są nietolerancyjni
  I pozbawieni WSZELKICH SKRUPUŁÓW.
  Uważają, że cały świat kłamie,
  A tylko oni mówią prawdę”.
  (Mikołaj Gogol)

 • wikal

  Oceniono 56 razy 50

  Idioci zawsze szukają głupszych od siebie. Jak nie mają racjonalnych argumentów, to się przyczepią do koloru włosów, tuszy... Pani Mazurek sama brzydka jak noc, więc jej ładne blondynki przeszkadzają. A w ogóle to wszystko w ramach pisiej kultury, inteligencji i dbałości i słomę, żeby z butów nie uciekła.

 • cambrone

  Oceniono 52 razy 48

  Ta oborowa pokaże w Brukseli partyjną kulturę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX