Nocne g這sowania w Sejmie, ustawy przyjmowane migiem. Dwoje ministr闚 obroni這 stanowiska

Rozszerzenie programu "Rodzina 500 plus" i przyj璚ie nowelizacji ustawy o SN, kt鏎a nie traktuje o S康zie Najwy窺zym - to jedne z wielu ustaw przyj皻ych w nocnym, ekspresowym bloku g這sowa w Sejmie. Pos這wie zdecydowali te, 瞠 swoje stanowiska zachowaj ministrowie: szefowa MEN Anna Zalewska oraz minister gospodarki wodnej Marek Gr鏏arczyk.

Czwartek, a także noc z czwartku na piątek, to był w Sejmie prawdziwy rollercoaster. Zresztą nie tylko w Sejmie, ale też w Senacie. Jednego dnia procedowano np. "ustawę maturalną", która na ten moment jest niepotrzebna - strajk nauczycieli został bowiem zawieszony. Nie przeszkadzało to temu, by w ciągu jednego dnia najpierw uchwalił ją Sejm, a potem Senat.

Na tym nie koniec: tego samego dnia posłowie dokonali autopoprawki nowelizacji o zmianie ustawy o Sądzie Najwyższym oraz niektórych innych ustaw.

Sęk w tym, że teraz ustawa nie traktuje o Sądzie Najwyższym, a o Krajowej Radzie Sądownictwa i sądach administracyjnych. Projekt ustawy przewiduje umorzenie postępowań odwoławczych od uchwał Krajowej Rady Sądownictwa osób ubiegających się o urząd sędziego Sądu Najwyższego. Jak podnosili politycy opozycji zapisy ustawy są niekonstytucyjne.

Zapraszamy do przeczytania relacji Gazeta.pl z intensywnej sejmowej nocy: Próby odwołania dwóch ministrów, kolejna ustawa o SN [RELACJA]

Nocne głosowania w Sejmie. Zalewska i Gróbarczyk zachowują stanowiska

W czwartek wieczorem posłowie jeszcze bardziej przyspieszyli prace: odbyły się debaty nad odwołaniem ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marka Gróbarczyka oraz minister edukacji Anny Zalewskiej.

Gdy już wydawało się, że jest zbyt późno, aby w Sejmie ruszyły głosowania, marszałek Sejmu Marek Kuchciński wystartował z blokiem głosowań - kilkanaście minut po godzinie pierwszej.

Posłowie - głosami parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości, Solidarnej Polski i Porozumienia (wszystkie trzy partie razem to Zjednoczona Prawica) przystąpili więc do błyskawicznej legislacji.

Najpierw przyjęto nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym, potem odrzucono wnioski o wotum nieufności wobec Zalewskiej i Gróbarczyka. Następnie przyjęto rozszerzenie programu "Rodzina 500 plus", czy "lex Uber", czyli zmianę przepisów dotyczących taksówek i przewoźników działającymi w oparciu o aplikacje mobilne.

Wszystkie z tych ustaw trafią teraz do Senatu, najszybciej w izbie wyższej ma pojawić się nowelizacja wcześniej wspomnianej ustawy o SN. Senat ma zająć się nią jeszcze na piątkowym posiedzeniu zaczynającym się o godz. 12.

Po godz. 2:24 posłowie zagłosowali też za kandydaturą Wojciecha Sycha do Trybunału Konstytucyjnego. Za jego kandydaturą zagłosowało 228 posłów, przeciw - 118, natomiast 19 wstrzymało się.

Działajmy z Greenpeace na rzecz ochrony oceanów i ich mieszkańców. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Wi璚ej o:
Komentarze (117)
Rozszerzenie "Rodziny 500 plus", zmiany w s康ownictwie. Nocne g這sowania w Sejmie
Zaloguj si
 • pczar

  Oceniono 48 razy 36

  Czy ktos moze mi wyjasnic czym rozni sie dzisiejszy Sejm od tego za komunistow?
  Takie same chamskie typy tu i tam, taka sama bezczelnosc przywodcow narodu a jedyna roznica jaka widze to proba zachowania twarzy przez owczesnych towarzyszy partyjnych, ktorzy nie probowali nigdy przepchac ustaw noca i na sile.
  Doprawdy nie wiem w ktorych czasach bylo wiecej kultury i demokracji.

 • fakiba

  Oceniono 32 razy 26

  Swemu nie dadz krzywdy zrobi , cho熲y by najgorszy

 • chi-neng

  Oceniono 37 razy 23

  Mafia srebrzystego oligarchy tworzy po nocach w tempie rakietowym KACZE PRAWO, z celem wprowadzenia totalnej dyktatury wolskiego Al Capone .
  KACZE BAGNO ZATAPIA CI POLSKO Z GODZINY NA GODZIN CORAZ G牞IEJ!

 • sunzi15

  Oceniono 31 razy 21

  PiS dzielcy w kryminalnym amoku.
  A tu lod pod stopami coraz cienszy.

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 23 razy 19

  G這suj nie dla kraju ale dla nast瘼nej kadencji i dla koryta.

 • jszmelc

  Oceniono 25 razy 19

  Byle jak , byle kiedy w byle jakim stylu na byle jakich pos堯w....najwa積iejsze 瞠 do przodu , 300% normy wykonane . Pytanie tylko , komu to ma s逝篡 ? Bo polskiemu spo貫cze雟twu raczej nie !?

 • pollion1

  Oceniono 23 razy 19

  wszystko kona skona te kulawe prawo srebrnego developera smr鏚 skunksa si wlecze, Gomu趾a zza grobu si 鄉ieje ; te same metody ale towarzysze inni

 • miszka_szyfman

  Oceniono 18 razy 16

  Nocne zagrywki neobolszewik闚.

Aby oceni zaloguj si lub zarejestrujX