Mateusz Morawiecki: Drodzy maturzyści mogę zapewnić - matury się odbędą

- Możemy być po różnych stronach tego protestu, ale większość z nas kiedyś, kiedy zakwitły kasztany, przystępowała do matur i pamięta jaki to był stresujący czas - mówił premier Mateusz Morawicki podczas konferencji prasowej po zawieszeniu strajku nauczycieli przez ZNP.

- Dlatego nie mogliśmy sobie pozwolić i nie możemy sobie pozwolić na to, żeby była jakakolwiek niepewność dla maturzystów, jeśli chodzi o możliwość zdawania egzaminów - zadeklarował Morawiecki.

Morawiecki: Brak klasyfikacji uczniów był dla mnie czymś niedopuszczalnym

Premier powiedział, że informacje o tym, że rady pedagogiczne mogłyby nie sklasyfikować uczniów w odpowiednim terminie były dla niego "czymś niedopuszczalnym" i dlatego doszedł do wniosku, że potrzebna jest "ustawa o rezerwowych rozwiązaniach związanych z dopuszczeniem do matur mogła ten problem rozwiązać". - Państwo bierze odpowiedzialność za najważniejsze cele, a najważniejszym celem szkoły jest uczeń - podsumował Morawiecki.

Premier podziękował wszystkim nauczycielom, którzy "byli razem z uczniami". Podkreślił również, że "kompromisowa postawa" rządu jest ciągle aktualna i liczy na to, że problemy polskiej edukacji będą dyskutowane przy "okrągłym stole". Morawiecki przekonywał, że w sferze postulatów płacowych rząd uczynił bardzo dużo. - Drodzy maturzyści mogę zapewnić: matury się odbędą - zakończył swoją przemowę premier.

Dzisiaj popołudniu posłowie przegłosowali ustawę maturalną. 235 posłów było za, 168 - przeciw.

ZNP zawiesza strajk

Związek Nauczycielstwa Polskiego zdecydował o zawieszeniu ogólnopolskiego strajku nauczycieli. Strajk zostanie zawieszony w sobotę o godz. 6 rano. - ZNP zawiesza, ale nie kończy strajku - podkreślił przewodniczący ZNP Sławomir Broniarz. Dodał, że zawieszenie ma na celu "zapewnienie uczniom warunków do zakończenia nauki".

W piątek w Agorze odbędzie się charytatywny koncert Waldemara Malickiego - cały dochód będzie przeznaczony na Fundusz Strajkowy dla nauczycieli. Tu można kupić bilety.

Więcej o:
Komentarze (64)
Mateusz Morawiecki: Drodzy maturzyści mogę zapewnić - matury się odbędą
Zaloguj się
 • def11

  Oceniono 25 razy 17

  Żadna twoja zasługa. To nauczyciele, stawiając dobro uczniów ponad własny interes, zawieszając strajk umożliwią maturę ..
  Równie dobrze możesz pan zapewnić wszystkich o tym, że jutro będzie piątek, taka sama twoja zasługa.

 • 1627cd1410

  Oceniono 21 razy 13

  masz maturę? czy maturę morawieckiego? ..tak kiedyś będą pytać...

 • wilenski11

  Oceniono 20 razy 12

  to taka pisiorowa tradycja, tw balbinę też nie dopuścili do matury ale po interwencji wysokiego partyjnego pzprowca przenieśli go do innej szkoły i dali klasyfikację, stąd niechęć tw balbiny do nauczycieli, zresztą cała ta pisiornia to niedouczone tłuki

 • trzynasty131313

  Oceniono 19 razy 11

  Bzdury - większość waszego elektoratu nawet nie wie co to matura.

 • opalinski19

  Oceniono 11 razy 9

  gdyby ten rząd rządził od 30 lat to byśmy byli już blisko Korei Północnej a tak musimy jeszcze czekać

 • niktwazny126

  Oceniono 12 razy 8

  Drodzy maturzyści, w najbliższych wyborach podziękujcie pani Zalewskiej. Krzyzem leżała w waszej intencji, nawet nie miała czasu uczestniczyć w jakichkolwiek dysputach, tak się modliła (o ten mandat europejski).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX