Ryszard Petru apeluje do zamożnych: Bierzcie te pieniądze i idźcie głosować przeciwko PiS-owi

Swój sprzeciw wobec rozszerzenia programu 500 plus na każde dziecko wyraził z mównicy sejmowej poseł Ryszard Petru. Założyciel partii Teraz! chce odrzucenia projektu ustawy lub wprowadzenia progu dochodowego. Wyliczył, że dzięki temu znajdą się pieniądze dla nauczycieli.

- Jestem przeciwny tej ustawie, bo to jest droga Gierka - pożyczanie, rozdawnictwo, a na końcu niewypłacalność. I taka nieodpowiedzialna polityka zawsze kończy się kryzysem - powiedział Ryszard Petru, informując, że składa wniosek o odrzucenie projektu rządowej ustawy w pierwszym czytaniu.

Ryszard Petru przeciwny programowi 500 plus na każde dziecko. Chce progu dochodowego

Ryszard Petru zauważył, że celem programu 500 plus było zwiększenie liczby urodzeń w Polsce, a mimo to w roku 2018 urodziło się 13 tysięcy dzieci mniej niż w roku poprzednim. Powiedział również, że polityka Prawa i Sprawiedliwości to "pseudo-prorodzinna polityka", a za czasów rządów PiS Polska ma najniższy przyrost naturalny spośród wszystkich krajów europejskich. Założyciel partii Teraz! zaznaczył, że nie chce, żeby środki z programu 500 plus trafiały do najbogatszych i zapowiedział, że w drugim czytaniu wniesie do projektu ustawy poprawkę wprowadzającą próg dochodowy.

- Tą poprawką możemy zaoszczędzić 5 miliardów złotych. Wystarczyłoby po 600 złotych podwyżki dla nauczycieli - zaznaczył Ryszard Petru, wzywając Wysoką Izbę do poparcia poprawki o progu dochodowym na świadczenie 500 plus.

Jeżeli ta poprawka nie przejdzie, apeluje do wszystkich zamożnych rodziców: bierzcie te pieniądze i idźcie głosować przeciwko PiS-owi. Nie pozwólcie, aby was szantażowano moralnie. Niemoralnym bowiem jest ten, który wydaje nie swoje pieniądze ponad miarę, aby utrzymać się przy władzy

- powiedział Petru.

Program 500 plus. Ryszard Petru: "Stoimy przed cywilizacyjnym wyborem"

Ryszard Petru zauważył także, że można zredukować program 500 plus na pierwsze dziecko i dać rodzicom po 250 zł. Z wyliczeń posła wynika, że w ten sposób można zaoszczędzić 9,6 miliarda złotych, które pokryłyby koszty podwyżek dla nauczycieli. Założyciel Partii Teraz! powiedział, że redukcja program 500 plus sprawiłaby, że w budżecie znalazłyby się pieniądze zarówno dla pracowników oświaty, jak i niepełnosprawnych. 

- Obowiązkiem rządu jest dbać o to, aby państwo w podstawowych funkcjach po prostu działało. A dzisiaj nie działa. Dziś stoimy przed cywilizacyjnym wyborem: czy Polska na zasiłkach, czy Polska pracująca; Polska socjalna, rozdawnicza, czy liberalna - podsumował Ryszard Petru. 

Działajmy razem na rzecz zapobiegania plastikowej epidemii. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o:
Komentarze (98)
Ryszard Petru apeluje do zamożnych: Bierzcie te pieniądze i idźcie głosować przeciwko PiS-owi
Zaloguj się
 • womak18

  Oceniono 24 razy 16

  zamiast fizycznie kasy dzieciaki powinny dostawać w szkole obiady a wszystkie przedszkola i żłobki powinny być darmowe i tak było by sprawiedliwie . Oczywiście nie powinno być mowy że dzieciaka nie przyjmą w przedszkolu bo nie ma miejsca .

 • glencok

  Oceniono 15 razy 15

  można się z gościa śmiac się za gafy, ale tu ma po prostu rację

 • ochujek

  Oceniono 27 razy 15

  Niski przyrost naturalny? Niewola nie sprzyja rozmnażaniu. Brak perspektyw dla potomstwa. Tylko bezmózgi płodzą bezmyślnie dla przyjemności z seksu.

 • maciej_aszek

  Oceniono 18 razy 14

  Zamiast 500+ już od pierwszego dziecka wyższa kwota wolna od podatku dla tych, co to dziecko mają. A dla niepracujących całe świadczenie (na drugie, trzecie, ...) w postaci dofinansowania obiadów w szkole, zajęć pozalekcyjnych, obozów i kolonii, bonów imiennych na artykuły dla dzieci.

 • teista_inaczej

  Oceniono 11 razy 11

  Przygłupy te pissdzielskie trolle...nie wiedzą że popierając tę bandę sami kręcą bat na własną i swojej rodziny dude... odbije się czkawka...za jakiś czas...

 • kemor234

  Oceniono 11 razy 9

  Bierzcie i jedzcie z tego wszyscy ...
  Czekajcie jeno, aż "paniska" się nachapią.
  A wtedy dla was zostaną ochłapy jeno ...
  I RACHUNEK PRZEOGROMNY !!! WNUKI WASZE BĘDĄ PŁACIĆ PRZEZ LATA DŁUGIE ...

 • caius1

  Oceniono 9 razy 7

  Przecież piszewikom i biskupom chodzi właśnie o to, żeby naród był ciemny za to liczny aby było komu pracować na piszewickie i sukienkowe paniska. Dlatego póki piszewicy rządzą edukacja będzie dołowała a ogłupianie kościelne zwane katechezą w apogeum. Ciekawe czy wprowadzą ustawę o pańszczyźnie i "księżym" - przecież to taakie zgodne z tradycją a poza tym można argumentować,, że pańszczyznę, która była częścią polskiej tożsamości narodowej znieśli ci wstrętni zaborcy. Niemożliwe? Pańszczyzna miała się dobrze w CCCP (dla nieznających rosyjskiego ZSRR): lekarz nie lekarz, profesor nie profesor a raz w miesiącu musiał przez parę dni robić na kołchozowym polu jako chłop pańszczyźniany.
  NiePiS

 • kurdupel_zoliborski

  Oceniono 8 razy 4

  Narod pieniadze wezmie a pisuar i tak wyebie na smietnik, tak skonczy sie kaczystowsko-katopolacka dyktatura pisobolszewikow.

 • starblast

  Oceniono 6 razy 4

  500+ czy inne socjalne zachcianki PIS-u to w pewnych przypadkach zamiast koła ratunkowego koło młyńskie rzucane topiącym się. Biedni korzystają z pieniędzy których nigdy nie mieli i wystarczy tylko jakiś kryzys, zastopowanie wypłacania pieniędzy z budżetu i może być poważny problem z wypłacalnością. Życie ponad stan, kredyty do spłacania itd. Klasa średnia i bogaci wypłyną na powierzchnię.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX