Nowy sondaż dla TVP Info. PiS z niewielką przewagą, ale większość okręgów bierze opozycja

W wyborach do europarlamentu na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowałoby 40,9 procent Polaków, a na Koalicję Europejską 36 procent - wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonym na zlecenie "Wiadomości" TVP. Na podium znalazłaby się jeszcze partia Wiosna z wynikiem 7,4 procent poparcia.

Sondaż został przeprowadzony przez Centrum Badań Marketingowych Indicator dla "Wiadomości" TVP przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się 26 maja. Wynika z niego, że największym poparciem w skali kraju cieszy się PiS. Wyniki z poszczególnych okręgów pokazują, że poparcie dla partii rządzącej utrzymuje się głównie południu i wschodzie Polski.

Wybory do europarlamentu. PiS z przewagą nad KE

W sondażu TVP 40,9 procent ankietowanych zadeklarowało, że w najbliższych wyborach do europarlamentu zagłosowałoby na Prawo i Sprawiedliwość. Koalicja Europejska mogłaby liczyć na poparcie 36 procent badanych, a Wiosna Roberta Biedronia - 7,4 procent.

Kolejne miejsca w sondażu zajmują partie, które nie przekroczyłyby pięcioprocentowego progu wyborczego. To kolejno: Kukiz'15 (4,5 procent), Konfederacja KORWIN Braun Liroy Narodowcy (3,1 procent) i Lewica Razem (2,4 procent). 4,8 procent ankietowanych przyznało, że nie wie, na kogo oddać głos. 

TVP informuje również o wynikach sondażu z podziałem na okręgi wyborcze. Wynika z nich, że w 7 na 13 okręgach poparcie dla Koalicji Europejskiej jest wyższe niż dla Prawa i Sprawiedliwości. KE wygrywa na Pomorzu (38, 4 proc. poparcia), Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie (40, 8 procent), w Wielkopolsce 38,2 procent), Warszawie (37,8 procent), w województwie śląskim (37 proc.), kujawsko-pomorskim (37,4 proc.) i w okręgu obejmującym województwa lubuskie i zachodniopomorskie (37,8 proc.).

PiS wygrywa za to na Podkarpaciu (46,4 proc.), w Małopolsce (45,8 proc.), w województwie łódzkim (35,2 proc.) i na Podlasiu oraz na Warmii  i Mazurach (40,8 proc.). Z kolei Wiosna Roberta Biedronia najlepszy wynik osiąga na Pomorzu i w Wielkopolsce (w obu okręgach 9 procent poparcia).

Działajmy z Greenpeace na rzecz ochrony oceanów i ich mieszkańców. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o:
Komentarze (343)
Nowy sondaż dla TVP Info. PiS z niewielką przewagą, ale większość okręgów bierze opozycja
Zaloguj się
 • von_rosen

  Oceniono 112 razy 106

  Jeżeli w TVPiS jest taki wynik sondażu, to znaczy że jest o wiele, wiele gorzej.
  Oczywiście dla PiS :-)

 • atibalo

  Oceniono 97 razy 87

  Ludzie są tak głupi , że to działa ... premier Morawiecki .
  Leki na receptę dla osoby 75 + wcale nie są darmowe ... OSZUŚCI .
  Właśnie zapłaciłem ponad 250 zł .

 • antropoid

  Oceniono 93 razy 75

  NAPRAWDĘ ludzie chcą jeszcze posyłać do PE motłoch z PiS, żeby wstyd przynosił?...

 • jurek4491

  Oceniono 78 razy 68

  Trzeba być skończonym DEBILEM żeby głosować na PiS .
  Tyle afer ile było za tego rządu można
  obdzielić wszystkie powojenne rządy w naszym kraju .
  SUWEREN PiS-u to dzicz , afrykańskie plemiona są bardziej cywilizowane od naszego motłoch , za 500 ( pińset ) ojca matkę sprzedadzą .

 • antropoid

  Oceniono 67 razy 55

  KONIECZNIE powinni tam posłać Zalewską - ona zrobi w Brukseli furorę!

 • pi.mi

  Oceniono 58 razy 54

  Podkarpacie, Mazury, Podlaskie....
  Bida głosuje na intelektualną suskowszczyznę, macierewiszczyznę, rydzykowiznę i inne bolszewizmy.

 • pix_d

  Oceniono 56 razy 52

  Tylko wysoka frekwencja pozwoli pogonić to żoliborskie guano. A zatem ruszać w maju tyłki z kanap i głosować, żeby potem nie było biadolenia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX