Biskup Wiesław Mering do Jarosława Kaczyńskiego: Pańskie sukcesy są naszymi sukcesami

- Jesteśmy wdzięczni za wszystko, co pan robi i robił dla Polski - takimi słowami zwrócił się do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego biskup włocławski Wiesław Mering. W środę prezes partii wygłosił przemówienie na konferencji "Być Polakiem - duma i powinność" we Włocławku.

Jarosław Kaczyński wygłosił w środę wykład w Muzeum Diecezjalnym we Włocławku. Konferencja, na której przemawiał, odbyła się z okazji obchodów stulecia odzyskania niepodległości. O przemówieniu prezesa PiS pisaliśmy już w Gazeta.pl.

Państwo musi być emanacją wspólnoty. (...) Niezależnie do tego, czy ktoś jest wierzący, czy niewierzący, musi akceptować chrześcijaństwo, bo polska kultura wyrosła z chrześcijaństwa i nie ma żadnej innej powszechnie znanej aksjologii, powszechnie znanego systemu wartości, niż ten, który wyrasta z chrześcijaństwa, a którego głosicielem i - można powiedzieć - dzierżycielem jest kościół katolicki. Kwestionowanie pozycji kościoła katolickiego w Polsce ma po prostu charakter niepatriotyczny

- mówił m.in. Jarosław Kaczyński. Stwierdził również, że "dżender czy też gender" i ruch LGBT są "importowane" do Polski.

Po przemówieniu prezesa PiS głos zabrał m.in. biskup włocławski Wiesław Mering. - Bardzo bym chciał, panie premierze, żeby czuł się pan tu, między nami, człowiekiem nie tylko akceptowanym, ale podziwianym - mówił duchowny, cytowany przez Polską Agencję Prasową.

-  Jesteśmy wdzięczni za wszystko, co pan robi i robił dla Polski, razem ze swoim bratem prof. Lechem Kaczyńskim. Pańskie sukcesy są naszymi sukcesami - dodał biskup.

Działajmy z Greenpeace na rzecz ochrony oceanów i ich mieszkańców. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o:
Komentarze (398)
Biskup Wiesław Mering do Jarosława Kaczyńskiego: Pańskie sukcesy są naszymi sukcesami
Zaloguj się
 • szyderca_i_kpiarz

  Oceniono 95 razy 91

  Brednie dwóch idiotów... a kurdupel to już przechodzi samego siebie i wyrzyguje idiotyzmy dla idiotów...
  bardzo łatwo wykazać, ze bredzi, ale do tego potrzebna rzetelna debata, której tchórzliwy kurdupel się zwyczajnie boi...

 • andree111111

  Oceniono 93 razy 89

  Przy Kłamczyskim kler się tuczy wiec muszą go chwalić. A Mering to niereformowalny dureń.

 • dziadekjam

  Oceniono 73 razy 65

  "Niezależnie do tego, czy ktoś jest wierzący, czy niewierzący, musi akceptować chrześcijaństwo,"
  ================================================================
  Tolerancja w kleszym wydaniu..:-)

 • szats69

  Oceniono 66 razy 62

  Samo się komentuje. Niech mi jeszcze raz ktoś powie, że kościół jest apolityczny, to padnę ze śmiechu. I w związku z tym należy go traktować jako jedną z wielu organizacji politycznych, czy lobbystycznych. Czyli powinien działać na identycznych zasadach jak wszyscy. Zero przywilejów.

 • justas32

  Oceniono 60 razy 56

  Coraz bardziej widzę że Kościół - podobnie jak PiS - jest instytucją głęboko anty-polską ...

 • justas32

  Oceniono 53 razy 51

  Zadłużyliście kraj na 30 lat, zniszczyliście polską konstytucję, sądownictwo, armię, lecznictwo, ochronę przyrody, z polskich firm zrobiliście prywatne folwarki a patologii dajecie po 500 zł - Kościół jest z was dumny, zwłaszcza ze hojnie go opłacacie z NASZYCH pieniędzy ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX