Kaczyński o patriotyzmie i "murze nienawiści": Dżender czy gender i LGBT importowane z Zachodu

- Ja uważam, że my wygramy - mówił we Włocławku Jarosław Kaczyński. Prezes PiS tłumaczył też, jak wygląda nowoczesny patriotyzm, dlaczego w innej sytuacji "wybory byłyby formalnością". Stwierdził też, że "dżender" czy też "gender" i LGBT są "importowane" do Polski.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński był w środę gościem konferencji "Być Polakiem - duma i powinność", którą zorganizowano w Muzeum Diecezjalnym we Włocławku. Tam też wygłosił referat, a wystąpienie zaczął od wskazania, że będzie mówił o patriotyzmie, ponieważ to pojęcie "określa relację między jednostką albo grupą a ojczyzną".

Kaczyński zaczynał od polskiej niepodległości, odzyskanej w 1918 roku po przemiany po roku 1989. Wspominał, że gdy pojawiło się "nowe otwarcie" po 1989 roku, to "komunizm nie został rozgromiony" i doszło do kompromisu. - Ja go (kompromisu - red.) w tej chwili nie oceniam, ja nie mam w sobie tak jednoznacznego, uproszczonego zdania na ten temat - zastrzegł.

Później Kaczyński opowiadał, że po 1989 roku doszło do podziału na dwie grupy, z czego jedna poszła "na sojusz z częścią sił postkomunistycznych". - Powstaje taka formacja co najmniej zdystansowana, zyskuje przewagę w mediach i w pierwszym okresie przewagę jeżeli chodzi o rządy - mówił Kaczyński.

Kaczyński o atakach na Kościół i gender. "To jest importowane do Polski"

Gdy prezes PiS opowiadał o początku lat 90. wtrącił, że to właśnie na ten okres przypadł też atak na polski Kościół, który także teraz jest atakowany. - Obecnie trwa w Polsce atak na Kościół, jakiego nie było na początku lat 90. - powiedział, dodając, że przykładem tego ataku jest np. film "Kler". Poszedł też dalej, mówiąc, że wraz z atakami na Kościół trwają też ataki na rodzinę i dzieci.

Do tego dochodzi ruch LGBT. Dżender, jak niektórzy mówią, albo gender, jak się czyta po polsku, cały ten ruch kwestionujący wszystkie przynależności. To ma związek z ideologią, filozofią, która w zachodniej Europie narodziła się wcześniej, to jest, można powiedzieć, importowane do Polski

- przekonywał Kaczyński, ostrzegając też, że takie ruchy "zagrażają tożsamości, narodowi, jego trwaniu i polskiemu państwu".

Filary patriotyzmu według Kaczyńskiego

Później prezes PiS tłumaczył, że w jego opinii, fundamentem polityki patriotycznej jest takie hasło: "Warto być Polakiem i warto, by Polska trwała". W kontekście nowoczesnego patriotyzmu napomknął też, że Polak powinien:

Akceptować i afirmować suwerenne państwo polskie w ramach UE i NATO

Jak dalej wyjaśniał Jarosław Kaczyński, tylko dzięki UE i NATO uda się zachować trzy ważne wymiary polityki zewnętrznej państwa. Są to: bezpieczeństwo (nie tylko wojskowe), utrzymywanie bądź zdobywanie wyższego statusu w relacjach z innymi państwami, a także utrzymywanie statusu na arenie międzynarodowej.

Kaczyński o wyborach: Ja uważam, że my wygramy

Na koniec wystąpienia we Włocławku Kaczyński trochę odniósł się do bieżącej sytuacji politycznej:

My prowadzimy politykę nieporównanie efektywniejszą, sprawniejszą, dającą lepsze wyniki ekonomiczne i finansowe niż nasi przeciwnicy. Gdyby tylko te względy wchodziły w grę, to praktycznie rzecz biorąc wybory byłby niemalże formalnością. Jedyną metodą, by utrzymać część społeczeństwa po drugiej stronie, jest budowanie tego muru nienawiści

Później dodał jeszcze, że jest przekonany, że to PiS wygra jesienne wybory:

Ja uważam, że my wygramy

Działajmy razem na rzecz ochrony klimatu. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o:
Komentarze (526)
Jarosław Kaczyński we Włocławku. Prezes PiS o LGBT i gender: Importowane do Polski
Zaloguj się
 • rocznik59

  Oceniono 104 razy 96

  Panie Kaczyński wiara chrześcijańska też była do Polski "importowana"...

 • natemat22

  Oceniono 92 razy 82

  mamunia jako stara komunistka załatwiła synalkowi nieukowi maturę w komitecie dzielnicowym PZPR i dlatego do dzisiaj deweloper ma uczulenie na nauczycieli

  -
  apostazja.info

 • andywoo

  Oceniono 78 razy 72

  Mały, zakompleksiony, żyjący w latach 50 starzec, który w najlepszym razie powinien zniknąć raz na zawsze, z hego teoriami i zacofaniem. Krótko mówiąc, totalny paranoik.

 • pysio62

  Oceniono 69 razy 67

  Ktos napisal na Internecie:

  Oto jak wygląda Kaczyński wedlug Amerykanow:

  Niski, otłuszczony człowieczek o zepsutych zębach, zaniedbanym zdrowiu i wyglądzie. Podczas wystąpień publicznych denerwująco mlaska i wywija językiem, nie kontroluje mimiki twarzy i brzmi jak wczesny Chruszczow.
  Jest bratem tragicznie zmarłego, jednego z najsłabszych prezydentów Polski, który kompromitował kraj za granicą, przepychał się o władzę z premierem kraju, miał hopla na własnym punkcie i był pośmiewiskiem zachodnich dziennikarzy. Dziś wynoszony na pomniki człowiek bez większego dorobku, którego brat bliźniak chce podkolorować i uwieczniać za pieniądze państwowe.
  Jest prezesem populistycznej partii, która oferuje nacjonalizm i izolacjonizm w połączeniu z socjalnym rozdawnictwem pieniędzy. Program wyborczy miał oparty na podgrzewaniu lęku przed imigrantami, oferowaniu pieniędzy i spiskowych teoriach rozgrabiania gospodarki przez obcy kapitał.
  Jest drugoligowym, zakompleksionym politykiem, któremu nigdy nie udało się wejść na salony politycznych elit. Kierowany żądzą zemsty za niepowodzenia polityczne swoje i swojego brata. Jako polityk nie odnotował większych sukcesów. Został usunięty z grona współpracowników Lecha Wałęsy po objęciu przez niego prezydentury. Krótko i bez sukcesów premierował koalicyjnemu rządowi.
  W 2015, dowodzona przez niego koalicja zdobyła władzę dzięki ordynacji wyborczej, która premiuje duże ugrupowania. Dzięki głupocie politycznej partii centrowych, które nie potrafiły się zjednoczyć w wyborach, rządzi dziś krajem z tylnego siedzenia w imieniu 5.7 mln Polakow, czyli 19 proc. uprawnionych do głosowania. Jego żelazny elektorat stanowią starsi i słabo wykształceni, zagorzali katolicy w opozycji do polityki kościoła papieża Franciszka. Prezes promuje swoimi politycznymi zachowaniami nacjonalizm, rasizm, homofobię, mowę nienawiści. Kokietowane są faszyzujące organizacje skrajnej prawicy.
  Otoczony ludźmi o podobnym kalibrze, którzy uznali jego duchowe przywództwo mimo ewidentnego braku dorobku intelektualnego. Widziany jako szansa na wybicie się dla nieudaczników, którzy winą za swoją mierność obarczają innych. Kadry rządzącej partii tworzą czwartoligowi politycy bez doświadczenia, wykształcenia i walorów intelektualnych niezbędnych w zarządzaniu państwem.
  Firmuje działania ograniczające trójpodział władzy i wolność mediów. Przekierowuje Polskę w kierunku autorytarnego putinowskiego systemu.
  Oceniony negatywnie i krytykowany przez Unie Europejską i Stany Zjednoczone, które nawołują do zmiany polityki i poszanowania demokracji.
  Cyniczny, niedowartościowany lider politycznej formacji, który cierpi na brak uznania od liczących się na świecie osób i organizacji.
  W działalności politycznej stosuje retorykę goebbelsowką i putniowską oraz wdraża praktyki reżimu komunistycznego.

 • konigin

  Oceniono 64 razy 56

  Szczerbata mumia tkwiaca mentalnie w glebokiej, zapyzialej komunie.

 • kolor

  Oceniono 59 razy 51

  Komuchów to Kaczyński masz pełno u siebie.
  Z tobą na czele

 • wiarus25

  Oceniono 51 razy 47

  Co ten śmieć może wiedzieć o patriotyzmie, tyle tylko co go nauczyli w politbiurze.

 • swru

  Oceniono 46 razy 44

  Nowoczesny patriotyzm to bicie kukły Żyda, wieszanie portretów Róży Thun, oskarżanie o Tuska o dobijanie rannych w Smoleńsku, marsze z pochodniami z okazji urodzin Hitlera, robienie z bandytów bohaterów typu Łupaszka czy Bury i obrażanie każdego kto nie z PiS. Straszenie imigrantami, walka z ateistami, palenie książek, budowanie pomników pedofilom i szereg innych głupot

 • xeniaczka

  Oceniono 48 razy 42

  Jak się patrzy na dzisiejszą Polskę pod rządami PiS, to nie wiem, czy warto być Polakiem. Spustoszona ziemia, skloceni ludzie, Miernoty na czele.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX