Bartłomiej M. nie wyjdzie zza krat. Sąd przedłużył areszt dla byłego rzecznika MON

Bartłomiej M. nie wyjdzie na razie z aresztu. W środę warszawski sąd zdecydował, że były rzecznik MON pozostanie w areszcie przez kolejne dwa miesiące. Wcześniej mówiło się, że zatrzymanie byłych pracowników MON mogło być próbą przykrycia "taśm Kaczyńskiego".

Bartłomiej M., były rzecznik MON, został zatrzymany przez CBA pod koniec stycznia tego roku i trafił do aresztu na trzy miesiącu. Jak informuje dziennikarz Radia ZET, Bartłomiej M. nie wyjdzie na razie z aresztu.

Bartłomiej M. zostaje w areszcie 

Sąd Okręgowy w Warszawie podjął w środę decyzję, że Bartłomiej M. zostanie w areszcie przez kolejne dwa miesiące. 

O tym, że były rzecznik MON nie wyjdzie zza krat po trzech miesiącach pisaliśmy już wcześniej. Osoby bliskie sprawie wskazywały, że szybkie i nagłe zatrzymanie Bartłomieja M. i pięciu innych byłych pracowników MON mogło być związane z publikacją tzw. taśm Kaczyńskiego przez "Gazetę Wyborczą". - Moim zdaniem to była próba przykrycia afery Srebrnej - mówi jeden z rozmówców dziennika znający kulisy sprawy. Dodawano, że zatrzymani nie wyjdą z aresztu przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. 

Byli pracownicy MON i PGZ zatrzymani przez CBA

28 stycznia funkcjonariusze CBA zatrzymali w Warszawie sześć osób, które miały powoływać się na wpływy w Ministerstwie Obrony Narodowej i doprowadzić Polską Grupę Zbrojeniową do "niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości i sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa wyrządzenia znacznej szkody majątkowej".

W związku ze sprawą zatrzymano byłego posła Mariusza Antoniego K., urzędniczkę MON Agnieszkę M., byłego członka zarządu PGZ Radosława O., byłego dyrektora marketingu PGZ Roberta K. oraz byłego dyrektora wykonawczego spółki Roberta Sz. oraz Bartłomieja M, byłego rzecznika MON, który trafił do zakładu karnego przy ulicy Konarskiego w Tarnowie. Dwie pierwsze osoby wyszły na wolność po wpłaceniu poręczenia majątkowego, pozostałe cztery zostały aresztowane na trzy miesiące. 

Działajmy razem na rzecz ochrony klimatu. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

.. .

Więcej o:
Komentarze (116)
Bartłomiej M. nie wyjdzie zza krat. Sąd przedłużył areszt dla byłego rzecznika MON
Zaloguj się
 • falbor

  Oceniono 28 razy 16

  Trzymaj się Misiu! Pan Antoni myśli o tobie ciepło i ten jego nowy młodziutki asysyent też (choć już trochę mniej ciepło;)

 • kocurko

  Oceniono 20 razy 12

  Tym samym Sąd zrobił miśkowi dobrze, bo jest tajemnicą poliszynela, że nikt tak nie kocha jak osadzeni grypsujący

 • dante_waw

  Oceniono 13 razy 9

  Ach ten msciwy Janinger... odbil ci chlopaka... ale zeby zaraz zamykac w wiezieniu....

 • jerzysm42

  Oceniono 14 razy 8

  Ile pisiaki przelewają (z pieniędzy suwerena) miesięcznie na to, żeby ten przydupas Macierewicza trzymał mordę na kłódkę?
  W którym pisowskim pensjonacie ten misiewicz odbywa areszt?

 • pomysłowy Dobromir

  Oceniono 11 razy 7

  A czy jak deszcz pada to klawisz na spacerniaku chodzi z misiem i trzyma mu nad główką parasol??

 • frank1961

  Oceniono 15 razy 7

  nie płacz Antoni wkrótce go dogonisz...

 • fakiba

  Oceniono 16 razy 6

  Na nic zdały się poręczenia Rydzyka , Antka i innych świrów z ekipy smoleńskiej , brawo niezależny sąd

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX