Paweł Wojtunik składa zawiadomienie na szefa CBA. "Poszukiwanie obciążających materiałów"

Były szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego Paweł Wojtunik złożył doniesienie do prokuratury na obecnego szefa CBA Ernesta Bejdę. Zrobił to w związku z opublikowanymi przez TVN24 wypowiedziami byłego agenta CBA, z których wynika, że kierownictwo biura miało zlecać szukanie haków na Wojtunika.

Dziennikarze z portalu Tvn24.pl i "Czarno na Białym" dotarli do byłego agenta CBA Wojciecha J. Mężczyzna utrzymuje, że szef CBA Ernest Bejda dał mu jedno zadanie: rozpracować Pawła Wojtunika, poprzedniego szefa CBA i byłych szefów delegatur Biura.

J. miał rozpracowywać słynną aferę podkarpacką, jednak tylko pod kątem tego, czy Wojtunik nie miał powiązań z osobami związanymi ze sprawą (poseł PSL Jan B., poseł PO Zbigniew R.). Miał sprawdzać m.in. wizyty Wojtunika na Podkarpaciu. Były agent utrzymuje, że nie udało mu się w tej sprawie niczego znaleźć.

Jak podaje Tvn24.pl, Paweł Wojtunik w środę złożył do prokuratury zawiadomienie, w którym zarzuca Ernestowi Bejdzie przekroczenie uprawnień. - To tak rażący przykład poszukiwania materiałów obciążających na siłę, że nie może pozostać bez mojej reakcji. Dziennikarze zrobili swoją robotę śledczą. Ciekawe, czy zrobi to prokuratura - komentował Wojtunik w rozmowie z TVN24.

Rzecznik CBA Temistokles Brodowski nazwał wypowiedzi Wojciecha J. "kłamstwami i pomówieniami". Kilka tygodni temu CBA złożyło w prokuraturze zawiadomienie o popełnieniu przestępstw przez Wojciecha J. Były oskarża CBA również o to, że w centrali zatuszowano skandal obyczajowy z udziałem polityka PiS.

Działajmy z Greenpeace na rzecz ochrony oceanów i ich mieszkańców. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o:
Komentarze (39)
Paweł Wojtunik składa zawiadomienie na szefa CBA. "Poszukiwanie obciążających materiałów"
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 25 razy 19

  Zbyszek zaraz wyskoczy cały w rumieńcach. Nikt już nigdy.. i "tradycyjne" pierdoły.

 • fakiba

  Oceniono 19 razy 13

  Bardzo słusznie tylko teraz to nic nie da , swój swojego kryje i krzywdy mu zrobić nie da , ale po wyborach ....

 • stoperan12

  Oceniono 11 razy 9

  Wojtunik to był prawdziwy szef CBA. Ale przecież nie po to pis powoływał te służbe żeby ścigac korpucje. Dobrze działy wydziały antykorupcyjne w komendach wojewódzkich policji. Chodzi o słuzbe polityczną, która będzie się sterować zgodnie z interesem władczy. Pierwsza rzecz po wygranych wyborach to likwidacja CBAi i IPN

 • justas32

  Oceniono 12 razy 8

  Co za chamstwo - żeby już haków nie można w spokoju szukać ...

 • andrew1507

  Oceniono 14 razy 8

  Państwo Polska rozpada się i to jest realizacja przez pis poleceń z Kremla...…
  Czy jest inaczej ?

 • andrew1507

  Oceniono 13 razy 7

  Polki i Polacy olejcie "Okrągły stół", to nie jest przyszłościowe……
  Zamiast tego możemy się pozbyć kaczyzmu i pis w prawdopodobnie ostatnich wolnych wyborach, jeśli je przegramy. Potrzebny masowy udział i pełna mobilizacja przeciwko pis,
  jeśli macie na uwadze Wasze dzieci i wnuków.....

 • metaxo

  Oceniono 8 razy 6

  Kiedy będzie dostępny film z Ogrodnikiem zapuszczającym korzeń w nieletnią?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX