Biedroń chce debaty z Kaczyńskim i Schetyną. "Nie chowajcie się w Sejmie!"

- Porównajmy nasze wizje. Zacznijmy w końcu spierać się o nasze postulaty, o nasz program, o to, jak sprawić, żeby Polkom i Polakom w końcu żyło się bardziej szczęśliwie i lepiej - powiedział Robert Biedroń podczas konferencji prasowej Wiosny i zaprosił do wspólnej debaty Jarosława Kaczyńskiego i Grzegorza Schetynę.

Podczas konferencji prasowej Wiosny Robert Biedroń zaproponował wspólną debatę Jarosławowi Kaczyńskiemu i Grzegorzowi Schetynie. Miałaby się ona odbyć 3 maja.

- Zapraszam was z tego miejsca, tutaj pod budynkiem Sejmu, który stał się symbolem waszych kłótni do wielkiej debaty. Porozmawiajmy we trójkę, 3 maja wieczorem, przed kamerami, przed zwykłymi ludźmi, Polkami i Polakami, o przyszłości Polski i Europy, porozmawiajmy o tym, w jakim kierunku nasza ojczyzna ma się rozwijać - zaapelował. - Nie chowajcie się w Sejmie! - dodał.

Biedroń: Czas przestać uciekać od najważniejszych tematów

Robert Biedroń zaznaczył, że konflikt między PO i PiS trwa od 14 lat. - Od 14 lat polską politykę dominują wasze walki, które toczone są za nami, bez nas, w Sejmie, w mediach, najczęściej za kulisami. Kłótnia jednak to nie to samo co dialog i czysta dyskusja. Ten jałowy spór, który dzisiaj trawi polską politykę, do niczego dobrego nie prowadzi i tak naprawdę wyniszcza nasz kraj i my jako Wiosna chcemy się temu sprzeciwić - powiedział Robert Biedroń. Jak zaznaczył, spór między Jarosławem Kaczyńskim i Grzegorzem Schetyną nie ma na celu rozwiązania codziennych problemów zwykłych ludzi. 

- Jarosławie Kaczyński, Grzegorzu Schetyno, czas przestać uciekać od najważniejszych tematów. Czas, byście wreszcie powiedzieli wszystkim, jaką macie wizję polskiej edukacji, ochrony zdrowia czy systemu emerytalnego - stwierdził. - Porównajmy nasze wizje. Jaką wizję ma PO i Grzegorz Schetyna, jaką wizję ma Jarosław Kaczyński i PiS, jaką wizję ma Robert Biedroń i Wiosna. Porównajmy te wizje. Zacznijmy w końcu spierać się o nasze postulaty, o nasz program, o to, jak sprawić, żeby Polkom i Polakom w końcu żyło się bardziej szczęśliwie i lepiej - stwierdził.

***

Dzięki działalności Greenpeace możesz wspierać rozwój ekologicznego rolnictwa. Wpłać datek >>

embed
Więcej o:
Komentarze (98)
Biedroń proponuje debatę Kaczyńskiemu i Schetynie. "Nie chowajcie się w Sejmie"
Zaloguj się
 • falbor

  Oceniono 26 razy 16

  Po omłocie jak dostał od Tuska w 2007 roku, p.Jarek nie zgodzi się już nigdy na żadną debadę!!

 • saammm

  Oceniono 19 razy 13

  Oj, Biedroń, nic z tego nie będzie, Schetyna jeszcze zaryzykowałby, ale Kaczyński nie tylko wie to najlepiej, ale nie ma zamiaru o tym dyskutować. Bo niby z kim? Z wrogiem i jakimś tam nieakceptowanym? On miałby swoją obecnością dać do zrozumiena, że ktokolwiek jest mu równy??? NIGDY ! ! ! Zrezstą przerżnąłbny z kretesem i tego boi się najbardziej.

 • remo29

  Oceniono 20 razy 12

  Jarek na debatę? Raz poszedł na pewniaka, dostał takie wpierydol, że do dziś nawet do sklepu nie wychodzi.

 • bogucjusz

  Oceniono 16 razy 10

  Kaczor jest niepełnosprawny mentalnie i społecznie, ten gość nie potrafi umyć zębów, zawiązać sznurówek, zrobić zakupów w sklepie... On w debacie? On nie ma cienia zarysu zielonego pojęcia o Polsce i Polakach. Żyje w kloszu, otoczony kordonem ochroniarzy i kretynów z partii.

 • state77

  Oceniono 11 razy 7

  Balbina to z Rydzolem pitu pitu w szafie, do debaty to trzeba mieć odwagę, a Jaruś to klasyczny, jak padało wielokrotnie z sejmowej mównicy "TCHÓRZ".

 • komentarz.24

  Oceniono 7 razy 5

  W najbliższych wyborach bezmyślność polskiego wyborcy może przebić niechlubny poziomu "wyborcy" na Ukrainie, a w sprzedajności przebije wszystkich na całym świecie!
  P. Biedroń niech w końcu ujawni źródła finansowania swojej partii - transparentność finansów jest podstawą demokracji!
  Chętnie bym się dowiedział, kto faktycznie stoi za tym, szkodliwym dla Polski przedsięwzięciem. Szkodliwym, ponieważ swoim "programem", zakładającym przekupienie kogo się tylko da, partia Biedronia oczywiście w niczym nie zagraża PIS-owi, gdyż od razu na konwencji wysłali jasny sygnał "Nie będziemy z waszymi wrogami; nie będziemy waszym wrogiem" ! To było jak zaproszenie do koalicji populistów. Natomiast skutecznie rozbija opozycję, pozbawiając ją kilku procent głosów, które mogą zaważyć na wynikach wyborów.
  Jak dotychczas, jedynymi rzeczami, które p. Biedroń opanował, to megalomania, propaganda i korupcja polityczna. A całkowicie nie ma: transparentności finansowania, programu (chyba że korupcja to program), zdolności koalicyjnych, oraz umiejętności uczestniczenia w publicznej debacie.
  Natomiast wszelki żądania, aby najpierw wszystko zaorać, a potem może coś wyrośnie, są szkodliwą mrzonką. Nie wyrośnie nic, poza permanentnym chaosem i "państwem stanu nadzwyczajnego". Żadna partia wywrotowa, populistyczna, a zwłaszcza marksistowska, nigdy niczego nie zbudowała, bo po prostu nie umiała i nie chciała - zamiast coś zbudować, łatwiej zawłaszczyć cudzy dorobek wg dewizy "Hojny dziad z cudzej torby". Za to każda miała 100% osiągnięcia w niszczeniu; zwłaszcza gospodarki.
  Dlatego, szanowni wyborcy, nie marnujcie swojego, bardzo cennego głosu ani dla PIS-u, ani dla wszelkich rozwiązań "alternatywnych", w rodzaju Wiosny, Razem, Kukiz, etc.,
  Powtarzam: władza parlamentarna jest dobrem cennym, o które warto zabiegać teraz, gdy jeszcze istnieje. Przy kolejnych wyborach parlamentarnych może jej po prostu nie być wogóle.
  Uczmy się na czyichś błędach, to najtańsza nauka!

 • dave1919

  Oceniono 6 razy 4

  .

  .' ALE TUPIEMY CO ?! POWIEDZIAŁA MRÓWKA DO SŁONIA GDY PRZECHODZILI PRZEZ MOST.

  .
  TY DRANIU I SKURCZYBYKU - ODEJMUJESZ KE KILKA PUNKTÓW KTÓRE SĄ POTRZEBNE BY PIS NIE UZYSKAŁ II KADENCJI
  I JESZCZE ŚMIESZ POSKAKIWAĆ
  .
  JESTES MNIEJ NIŻ ZERO

  .

 • ukw8078

  Oceniono 7 razy 3

  Biedroń chce debaty z Kaczyńskim i Schetyną. Na początek.
  Potem pod nóż pójdą Netanjahu, Putin oraz Trump.
  To wynik zakotwiczenia sie w bańce informacyjnej gdzie góra to dół.,prawo to lewo, dobrze to źle a w dÓpę to rozkosznie.
  No więc przywołuję was do szeregu, Biedroń. Byliście w SdRP, SLD, Ruchu Palikota, w Twoim Ruchu.... iw Słupsku. I wszędzie byliście gUwno warci, ale za to głośni.
  Debaty czy trójkątne stoły to wy sobie, Biedroń, możecie uskuteczniać z waszym mężem Śmiszkiem, który tyle co urósł Polsce do rangi polityka z pierwszego miejsca listy do PE.
  Wasza oferta w swej śmieszności przebija nawet kuriozalne "Panie prezesie Kaczyński, idziemy po Was!"
  Wy się raczej idźcie wysr..., to wam ulży

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX