Minister Szczerski chciałby wystawiać Polakom "katolickie paszporty". Żeby nieśli "światło wiary"

"Katolickie paszporty" oraz Polska jako Noe wszystkich narodów - m.in. takie pomysły zapisał minister Krzysztof Szczerski w swojej książce "Utopia europejska. Kryzys integracji i polska inicjatywa naprawy".

Krzysztof Szczerski jest szefem gabinetu prezydenta RP i jednym z czołowych intelektualistów "dobrej zmiany" w kwestiach polityki europejskiej. Jest również autorem wydanej w 2017 roku książki "Utopia europejska. Kryzys integracji i polska inicjatywa naprawy". Jak pisze "Newsweek", to właśnie tam przedstawił swoje teorie.

Szczerski chciałby "katolickich paszportów"

Jednym z jego pomysłów jest wprowadzenie dla Polaków "katolickich paszportów". Miałyby one zawierać m.in. modlitwy, informacje o duszpasterstwach i wspólnotach katolickich czy misjach działających w Zachodniej Europie.

Po co miałyby być wprowadzone takie zmiany? "By Polacy emigrujący z Ojczyzny do zateizowanych krajów zachodnioeuropejskich nie ulegli tamtejszym lewicującym modom intelektualnym, ale pozostali wierni Bogu i Polsce" oraz by nieśli za sobą "światło wiary".

Polska jak Noe narodów

Z lektury książki Krzysztofa Szczerskiego wynika też, że Polska ma do spełnienia specjalną misję. Minister odnosi wrażenie, że "wiele krajów czeka na nas, czeka na ojczyznę św. Jana Pawła II, by wskazała na nowo drogę". A ponieważ kondycja Europy jest słaba, potrzebny jest jej ktoś taki jak biblijny Noe. I tu właśnie jest miejsce dla Polski.

"W naszych czasach rodzinę patriarchy i jego samego musi zastąpić grupa społeczna lub cały naród. […] Im szybciej rozpoznamy wśród nas Noego budującego arkę, tym lepiej, tym mniej szkód" - pisze Krzysztof Szczerski.

***

Działajmy z Greenpeace na rzecz ochrony dzikiej przyrody. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o:
Komentarze (823)
Minister Szczerski chciałby wystawiać Polakom "katolickie paszporty"
Zaloguj się
 • ar.co

  Oceniono 206 razy 192

  Minister odnosi wrażenie, że "wiele krajów czeka na nas, czeka na ojczyznę św. Jana Pawła II, by wskazała na nowo drogę".
  Może lepiej, żeby jednak ojczyzna obrońcy pedofilów nie wskazywała nikomu drogi.

 • pan.szklanka

  Oceniono 177 razy 171

  Czy Szczerski wie, że "niosący światło" to po łacinie Lucyfer?
  :-)

 • batura3

  Oceniono 137 razy 129

  To się dzieje naprawdę???? Jednak to prawda, że kretyn nawet z immunitetem nadal pozostaje kretynem - alleluja:)))

 • homo_lupus

  Oceniono 114 razy 110

  El Kacz słynął z zamawiania do swojej kancelarii kontenerów małpek
  Maliniak najwyraźniej nawiązał kontakt z grupą chemików, albo prowadzi barter z Kolumbią, bo takiego odlotu nawet lotniczy spirytus nie zapewnia.

 • ar.co

  Oceniono 87 razy 83

  Szczerski? To ten, którego profesura była kolanem przepychana w Centralnej Komisji? Którego recenzent zwrócił uwagę na "niemal całkowity brak jego publikacji po uzyskaniu stopnia naukowego doktora habilitowanego w punktowanych czasopismach naukowych"?

 • pe1

  Oceniono 85 razy 79

  Naprawdę trudno odgadnąć czy koleś jest aż tak nawiedzonym idiotą czy aż tak skrajnym hipokrytą. Jedno czy drugie - kompromitacja. Europa to najwyżej może kuku na muniu pokazać temu palantowi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX