Trzaskowski o decyzji SKO w sprawie Srebrnej. "Musimy mieć tam dwie wieże?"

- Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wydać jeszcze raz decyzję - powiedział Rafał Trzaskowski, odnosząc się do nakazanego przez SKO ponownego rozpoznania sprawy budowy wieżowca przez spółkę Srebrna. Jak jednak przyznał, nie rozumie po co małej fundacji dwie największe wieże w Warszawie.

We wtorek Samorządowe Kolegium Odwoławcze uchyliło odmowną decyzję prezydenta Warszawy dotyczącą budowy wieżowca przez spółkę Srebrna. Miała być ona przedwczesna, sprawa wraca więc do stołecznego ratusza do ponownego rozpoznania.

Decyzję kolegium skomentował prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski w programie "Wydarzenia i Opinie" w Polsat News

Trzaskowski: Będzie plan miejscowy dla Srebrnej

- Z przyczyn formalnych poproszono mnie, żebym rozpatrzył tę decyzję jeszcze raz, więc ją rozpatrzę - zapowiedział prezydent stolicy. - Ale powiem więcej: my będziemy w tym roku przygotowani do tego, żeby był plan miejscowy dla tego miejsca. Będzie plan miejscowy i nie będzie trzeba ubiegać się o tzw. wuzetkę (warunki zabudowy - red.) - dodał.

Jak stwierdził, "absolutnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby wydać jeszcze raz decyzję". - Będzie plan miejscowy, więc skończy się cała ta dyskusja, bo całe miejsce będzie miało jasne zasady, czy można budować czy nie - powtórzył.

Zaprzeczył również, aby poprzednia decyzja była uwarunkowana politycznie.

"Musimy mieć tam dwie wieże?"

Jak podaje "Gazeta Wyborcza", spółka Srebrna chciała wybudować wieżowiec o wysokości 120-140 metrów, ale rozważano również "dominanty 180-190 m". Ponieważ jednak wokół znajdują się PRL-owskie bloki i dominanta Srebrnej byłaby "niekorzystna dla kształtowania ładu przestrzennego, sylwety krajobrazu", postawiony przez spółkę budynek mógłby mieć 31-35 metrów.

Odwołał się do tego również Rafał Trzaskowski. - Została wydana decyzja, że można tam wybudować 11-piętrowy budynek. Całkiem spory jak dla małej fundacji. Musimy mieć tam dwie wieże? - zapytał. 

- Jak ja byłbym szefem fundacji i ktoś by mi powiedział: Niech pan buduje budynek, który ma 11 pięter, to byłbym zachwycony, jak większość fundacji w tym kraju. A tutaj prezes-deweloper sobie wymyślił, że on wybuduje dwie największe wieże w Warszawie: hotel, restauracje i nie wiadomo co jeszcze - dodał prezydent stolicy.

***

Dzięki działalności Greenpeace możesz wspierać rozwój ekologicznego rolnictwa. Wpłać datek >>

embed
Więcej o:
Komentarze (327)
Trzaskowski komentuje decyzję SKO w sprawie Srebrnej. "Musimy mieć tam dwie wieże?"
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 95 razy 55

  Jedno jest pewne, gdyby Tusk chciał wybudować piaskownicę dla wnuków to by CBA czy inne świry prześwietliły każde ziarenko piasku. O foremkach już nie wspomnę.

 • bosman64

  Oceniono 70 razy 52

  Dla mnie nie są problemem dwie wierze same w sobie ale ich finansowanie przez uwłaszczony (z repolonizowany) w tym celu bank. Sprawa na kilometry śmierdzi przekrętem finansowym na nie spotykają dotychczas skale. Tej dziwnej spółki zwyczajnie nie stać na taką inwestycje i nigdy by w normalnych warunkach nie dostali na to kredytu. Ale w PIS wolsce nic już nie jest normalne.

 • kemor234

  Oceniono 57 razy 39

  Czym większe wieże, tym większy koszt. A że buduje się praktycznie za darmo (wszystkie koszta i ryzyko ponosi bank PKO) to dopóki są "przy władzy" to będą ze wszystkich sił "doić Rzeczpospolitą".
  Jeśli stracą władzę, niczego już nie wybudują, bo skąd wezmą takie olbrzymie pieniądze ???

 • lubicz56

  Oceniono 36 razy 24

  SKO są państwowymi jednostkami budżetowymi a nadzór na ich działalnością sprawuje Prezes Rady Ministrów znany takze jako Pinokio. To chyba wyjaśnia sprawę? Jedyne co może dziwić, to fakt, że decyzja SKO zostala wydana dopiero teraz a Trzaskowskego nie zwinęli o szóstej rano.

 • justas32

  Oceniono 37 razy 23

  Przecież Balbina tak ładnie prosi. A ten pistolet to tylko dla zabawy ...

 • mat.31

  Oceniono 28 razy 22

  PiS i na to znajdzie receptę. Pewnie już przygotowują ustawę, że można ominąć plan miejscowy i budować bez pozwolenia. Psucie prawa to ich recepta na każdy problem.

 • boczny_obserwator

  Oceniono 32 razy 22

  Jarosław nie odpuści. Jego jednym cłem jest już tylko rozdawnictwo, aby ludzie go zapamiętali jak Gierka i zostawić dwie wieże pomniki na wieczną pamiątkę jego i brata. Reszt się już nie liczy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX