ZNP: Strajk nauczycieli trwa dalej. Apel ws. klasyfikacji maturzystów nie jest wiążący dla szkół

ZNP poinformowało we wtorek, że strajk nauczycieli nie zostaje przerwany. Rozmowy na temat jego przyszłości będą kontynuowane w środę. Sławomir Broniarz tłumaczy również, że stanowisko Ogólnopolskiego Międzyszkolnego Komitetu Strajkowego dotyczące klasyfikacji maturzystów nie jest wiążące dla żadnej ze szkół.

Związek Nauczycielstwa Polskiego poinformował we wtorek wieczorem, że strajk nauczycieli nadal trwa. Po południu związkowcy zebrali się na prezydium, aby porozmawiać o przyszłości i formie strajku, ale nie podjęli jeszcze oficjalnej decyzji. 

Strajk nauczycieli trwa dalej

Na oficjalnym Twitterze ZNP pojawiło się krótkie oświadczenie, że protest nauczycieli trwa dalej. "Protestujemy, bo zależy nam na przyszłości edukacji!" - piszą związkowcy i dodają, że dalsza część posiedzenia prezydium będzie kontynuowana jutro - w środę, 24 kwietnia. 

W sprawie strajku nauczycieli wypowiedział się we wtorek także Ogólnopolski Międzyszkolny Komitet Strajkowy. Poinformowano, że jego członkowie - niezrzeszeni w związkach zawodowych nauczyciele - będą klasyfikowali uczniów. Zaapelowali także do innych strajkujących, aby przeprowadzili rady pedagogiczne i umożliwili uczniom przystąpienie do egzaminów maturalnych. Tłumaczyli, że chodzi o spokój maturzystów.

- Rząd polski nie dba o dobro uczniów, lekceważy ich, w związku z tym, ktoś musi przejąć inicjatywę i umożliwić uczniom kontynuację edukacji - mówiła przedstawicielka OGKS.

Decyzję Ogólnopolskiego Międzyszkolnego Komitetu Strajkowego skomentował szef ZNP Sławomir Broniarz. Wytłumaczył, że decyzja Komitetu nie oznacza końca strajku ani jego ogólnopolskiego zawieszenia. 

To jedynie stanowisko Ogólnopolskiego Międzyszkolnego Komitetu Strajkowego. Nie jest ono wiążące dla żadnej ze szkół

- mówi Sławomir Broniarz w rozmowie z Gazeta.pl.

Działajmy z Greenpeace na rzecz ochrony oceanów i ich mieszkańców. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

.. .

Więcej o:
Komentarze (248)
ZNP: Strajk nauczycieli trwa dalej. Apel ws. klasyfikacji maturzystów nie jest wiążący dla szkół
Zaloguj się
 • damtek

  Oceniono 24 razy 22

  Więcej
  #MEN: Nauczanie religii kosztowało w 2018 r. 1,48 mld.
  Średnio katecheta zarabia 4960 zł.

  Prymas Glemp: "Kościół nie chce ani zł z budżetu państwa za nauczanie religii w szkołach publicznych. My do szkół nie idziemy po pieniądze, my tam idziemy z misją."
  Ela/twitter

 • damtek

  Oceniono 32 razy 16

  Anna Schmidt-Fic (Protest z Wykrzyknikiem): oddolne inicjatywy na rzecz naprawy oświaty są konsekwentnie ignorowane przez rząd. "Okrągły stół" to kolejna próba pozorowania dialogu. Wzywamy do prawdziwego dialogu i spełnienia postulatów #StrajkNauczycieli

 • jaki1977

  Oceniono 27 razy 15

  Wróciliśmy z Warszawy, warto pojechać chociażby po to, żeby naładować baterie. I jak powiedziała jedna koleżanka z wyjazdu: warto uczestniczyć w wydarzeniu, które dotyczy bezpośrednio każdego z nas. Wszyscy bierzemy udział w wielkim egzaminie z demokracji. Prawo do strajku, to jeden z przejawów społeczeństwa obywatelskiego. Społeczeństwa, które jest świadome swoich praw i z nich korzysta. To nie jest łatwe, należy złapać do tego dystans. Strajk nie będzie trwać wiecznie, nie należy popadać w beznadzieje, nie możemy stać się wrogami dla samych siebie. Jeżeli ma cokolwiek zmienić się w edukacji, to musimy dać wyraźny sygnał, że taka zmiana jest potrzebna. Widocznie władza musi zostać przyparta do muru. Nigdy nie wykrzesaliśmy z naszego środowiska takiego potencjału, każdy z nas musi sobie sam odpowiedzieć, czy swoją postawą niweczy czy wspiera wysiłek setek tysięcy ludzi.

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 19 razy 11

  Kaczy przekaz na dzisiaj: "Każdy dzień strajku to wzrost poparcia dla PiS". W tę dudkę dmą zgodnym chórkiem qznia, pani07, komentarzdramatyczny, niktwazny126 i reszta trolli od Szachermachera...

 • damtek

  Oceniono 33 razy 11

  Przeciwnicy #StrajkNauczycieli twierdzą, że #nauczyciele "pracują tylko 15-18 h/tydzień". Przypominam, że premier @MorawieckiM i poseł #Kaczyński pracują tyle przez...miesiąc. Pierwszy podczas obrad Rady Ministrów, a drugi obrad Sejmu. I to też nie zawsze.

  #MuremZaNauczycielami
  Szymon Komorowski/twitter

 • masofrev

  Oceniono 33 razy 11

  Nie klasyfikować! Niech zrozumieją, że nie tylko rzucaniem śrubami i paleniem opon można wygrać z władzą!

 • Bogdan Pakoca

  Oceniono 18 razy 10

  Marzy mi się sytuacja, gdy te ponad pół miliona strajkujących nauczycieli rezygnuje z pracy w szkołach i idzie na bezrobocie... A później po przekwalifikowaniu znajduje inną pracę... Już widzę ten jazgot w Internecie i zdziwienie tych wszystkich (także rodziców), którzy radzą nauczycielom aby sobie poszukali innej pracy...

 • jakapral

  Oceniono 18 razy 8

  Mimo tego, że rząd Ich „zlewa totalnie” nauczyciele nie chcą utrudniać życia maturzystom. Myślę, że to słuszna decyzja by tych młodych ludzi klasyfikować. Rząd już się wypłukał z kasy (znaczy Nas, czyli Naród) na przekupienie suwerena. Zadbał o finanse resortów siłowych. Pozostałym sugeruje pasję, misję lub idee. W niektórych ludziach jest mnóstwo pogardy i nienawiści w stosunku do strajkujących ( teraz nauczycieli ale też lekarzy, pielęgniarki, sanitariuszy, opiekunów niepełnosprawnych itp.)

 • damtek

  Oceniono 28 razy 8

  List otwarty: Jesteśmy przeciw jednodniowemu happeningowi pod nazwą #okrągłystół na Stadionie. To pozór otwartości na dialog! Trzeba wrócić do rozmów w Radzie Dialogu Społecznego. Do postulatów płacowych. Chcemy powrotu do szkół uczniów z niepełnosprawnościami! #StrajkNauczycieli

  Michał Szczerba/twitter

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX