Donald Tusk byłby dobrym prezydentem? Dr Tomasz Płudowski: On jest mistrzem dozowania napięcia

- Donald Tusk jest mistrzem dozowania napięcia. Dobre teasery wypuszcza i wszyscy czekają, co będzie dalej - mówił o szefie Rady Europejskiej dr Tomasz Płudowski, który był gościem przedpołudniowej rozmowy w Gazeta.pl. Jak dodał, 3 maja podczas swojego wystąpienia w Polsce Tusk najprawdopodobniej będzie starał się "mobilizować stronę antypisowską".

Doktor Tomasz Płudowski, politolog z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Collegium Civitas, w przedpołudniowej rozmowie z Gazeta.pl został zapytany, czy obecny szef Rady Europejskiej Donald Tusk byłby dobrym prezydentem i czego można się spodziewać po jego wystąpieniu planowanym w Polsce na 3 maja. Tusk zapowiedział niedawno, że podczas swojej wizyty będzie miał „coś ciekawego i ważnego do powiedzenia" Polakom.

Donald Tusk jest mistrzem dozowania napięcia, w marketingu to jest tzw. teasing. Dobre teasery wypuszcza i wszyscy czekają, co będzie dalej. Trzęsienie ziemi a potem napięcie rośnie, aż do katharsis

- mówił dr Tomasz Płudowski, dodając, że być może Tusk jeszcze sam nie podjął jeszcze decyzji, czy będzie kandydował na urząd prezydenta w nadchodzących wyborach w 2020 roku.

Ja myślę, że on jeszcze sam nie wie, czy będzie kandydował. Myślę, że on chce motywować stronę antypisowską i tym ruchem [ruchem 4 czerwca, któremu miałby przewodniczyć Tusk - red] uzupełnić ofertę drugiej strony

- dodał Płudowski.

----

Jedną z organizacji, która działa na rzecz ochrony klimatu jest Greenpeace. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o:
Komentarze (90)
Donald Tusk byłby dobrym prezydentem? Dr Tomasz Płudowski: On jest mistrzem dozowania napięcia
Zaloguj się
 • 7ogamihcra

  Oceniono 13 razy 11

  Tusk na pewno nie złamie konstytucji Najjaśniejszej Rzeczpospolitej co obecny prezydent robi bez przerwy. Jak się łamie po chamsku konstytucję własnego kraju, to nie sztuka udawać "operatywność" . Problem tylko w tym, że całe prawo stanowione niezgodnie z konstytucją jest po prostu nieważne. Wszystkie nominacje, uchwały itp wydane przez organy powołane niezgodnie z konstytucją są z mocy prawa nieważne...czyli cała ta pisowska sauronowa wieża po prostu zawali się hukiem i tylko większość procesów i sporo bezprawnych nominacji trzeba będzie koniecznie unieważnić albo powtórzyć.
  Jednym słowem Polskę czeka dno i metr mułu.

 • pan.szklanka

  Oceniono 19 razy 11

  Dobry, niedobry, byle ktoś bez tego zbereźnego grymasu na pulchnej części ciała i kawałkiem kręgosłupa, który przeszkadza przy nartach.

 • speedy13

  Oceniono 12 razy 10

  Tusk jako prezydent byłby przynajmniej czymś więcej od gadającego długopisu.

 • kotprezesa

  Oceniono 14 razy 10

  Pan Prezydent Donald Tusk.
  Przyzwyczajajcie się piSSowsko-kremlowskie matoły.

 • 7ogamihcra

  Oceniono 11 razy 9

  Dwie (srebrne) wieże runą i czas na powrót króla.

 • bogucjusz

  Oceniono 13 razy 9

  Po Budyniu każdy będzie lepszym prezydentem. To żadna sztuka. Wyzwaniem byłoby być jeszcze gorszym prezydentem, niż długoPiS, ale to chyba jest niemożliwe...

 • bogucjusz

  Oceniono 14 razy 8

  PiSuaria ma pełno portki ze strachu :-) Zbiorowy skowyt kremlowskich trolli muzyką dla mych uszu :-) Och, jak to musi boleć, Tusk (podobnie jak Walęsa) jest znanym na całym świecie mężem stanu, a łajzy Du.y i kaczego kurdupla nikt nie poważa. Tak mi przykro... :-)))))

 • g.lesio

  Oceniono 19 razy 7

  Ja pierniczę.
  Ale się nagle ujawniła gromada ujadających trolli PiS-owskich. Ujadają ile wlezie a piszą takie bzdety , że nie wiadomo czy śmiać się czy płakać. Skąd PiS wytrzasnął takie prymitywy.

 • pivit

  Oceniono 16 razy 6

  Na hasło "Tusk" płatna armia pisowskich trolli doznaje wzwodu mózgu. A właściwie jego resztek.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX