Będzie przedłużenie aresztu dla Bartłomieja M.? "DGP": Wypuszczenie mało prawdopodobne

W środę Sąd Okręgowy w Warszawie rozpatrzy wniosek o przedłużenie aresztu dla byłego rzecznika MON Bartłomieja M. oraz trzech innych osób podejrzanych o działanie na szkodę Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Rozmówcy "Dziennika Gazety Prawnej" przypuszczają, że zatrzymani najprawdopodobniej nie zostaną wypuszczeni przed wyborami do europarlamentu.

"Dziennik Gazeta Prawna" powołując się na rozmówców blisko związanych ze sprawą zatrzymania Bartłomieja M. wskazuje, że jest bardzo mało prawdopodobne, że były rzecznik MON oraz pozostałe osoby aresztowane w związku z działaniem na szkodę Polskiej Grupy Zbrojeniowej wyjdą na wolność w najbliższym czasie. W środę 24 kwietnia ma o tym zdecydować warszawski sąd okręgowy. 

Bartłomiej M. zostanie w areszcie? "Nikt nie ma interesu, żeby się z tym spieszyć"

Rozmówcy "DGP" wskazują, że zatrzymanie Bartłomieja M. i pięciu pozostałych osób zbiegło się w czasie z ujawnieniem przez "Gazetę Wyborczą" tzw. taśm Kaczyńskiego. - Moim zdaniem to była próba przykrycia afery Srebrnej - mówi jeden z rozmówców dziennika znający kulisy sprawy. Jak dodaje, ze względów wizerunkowych do wypuszczenia z aresztu Bartłomieja M. i pozostałych osób podejrzanych nie dojdzie najprawdopodobniej przed majowymi wyborami do europarlamentu, a być może nawet przed wyborami do Sejmu, które odbędą się w październiku.

Z ustaleń "DGP" wynika też, że decyzję o zatrzymaniu podejrzanych prokuratura podjęła szybko, bo w chwili stawiania zatrzymanym zarzutu działania na szkodę PGZ nie miała potrzebnej opinii biegłego dotyczącej zakresu wyrządzonej szkody, o którą wystąpiła dopiero po aresztowaniu. Teraz z kolei w sprawie nie ma postępów, bo "nikt nie ma interesu, żeby się z tym spieszyć". 

Byli pracownicy MON i PGZ zatrzymani przez CBA

28 stycznia funkcjonariusze CBA zatrzymali w Warszawie sześć osób, które miały powoływać się na wpływy w Ministerstwie Obrony Narodowej i doprowadzić Polską Grupę Zbrojeniową do "niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości i sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa wyrządzenia znacznej szkody majątkowej".

W związku ze sprawą zatrzymano byłego posła Mariusza Antoniego K., urzędniczkę MON Agnieszkę M., byłego członka zarządu PGZ Radosława O., byłego dyrektora marketingu PGZ Roberta K. oraz byłego dyrektora wykonawczego spółki Roberta Sz. oraz Bartłomieja M, byłego rzecznika MON, który trafił do zakładu karnego przy ulicy Konarskiego w Tarnowie. Dwie pierwsze osoby wyszły na wolność po wpłaceniu poręczenia majątkowego, pozostałe cztery zostały aresztowane na trzy miesiące

Czytaj też: Bartłomiej M. witany w areszcie okrzykiem: Czołem, panie ministrze! Prawnik: Nic mu nie grozi

Jedną z organizacji, która działa na rzecz zapobiegania plastikowej epidemii jest Greenpeace. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o:
Komentarze (110)
Będzie przedłużenie aresztu dla Bartłomieja M.? "DGP": Wypuszczenie mało prawdopodobne
Zaloguj się
 • wlodwoz

  Oceniono 31 razy 27

  A dlaczego nie siedzi jeszcze jego "promotor" i szef ( może i coś więcej?)

 • yan57

  Oceniono 37 razy 25

  mieli wsadzać złodzieji z PO a jak się okazuje to wsadzają swoich ...

 • chi-neng

  Oceniono 29 razy 23

  Czego sie NIE robi, z celem odwrócenia uwagi od wolskiego SREBRZYSTEGO AL CAPONE, strajku i sytuacji międzynarodowej?!

 • pan.szklanka

  Oceniono 27 razy 21

  Jeżeli z całej plejady pisowskich gwiazd, akurat Misiewicza zamknęli za "niekorzystne rozporządzenie mieniem znacznej wartości", to musiał się zgłosić na ochotnika.
  Prawdopodobnie chodzi o mydło pod prysznicem i schylanie się po nie.

 • omduna

  Oceniono 26 razy 20

  A Antoni M. nie jest zazdrosny o swoją dziewczynkę? Na amerykańskich filmach różne dziwne rzeczy się dzieją np. w łaźni więziennej.
  Taka rozłąka pewnie jest smutna. Nie zdziwię się, jeśli przeczytam, że Antoni szuka pocieszenia w ramionach Edmunda J.

  Żarty na bok.
  Ciekawe, czy kiedyś ktoś zrobi podliczenie, ile kasy zostało wyprowadzone na lewo za tego rządu.

 • rattus-rattus

  Oceniono 21 razy 17

  Nasuwa mi się porównanie z Chrzanowskim (tym od banków czyli Komisji Nadzoru Finansowego) - młodego figuranta posadzili, a stary „big boss” na wolności.

 • antypiss

  Oceniono 21 razy 17

  No przed wyborami go nie wypuszczą, jeszcze by coś chlapnął.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX