Przedświąteczny sondaż. PiS wygrywa wybory do PE. Wiosna Biedronia notuje wzrost

41,6 proc. - na takie poparcie według sondażu przeprowadzonego dla dorzeczy.pl tuż przed Wielkanocą może liczyć Prawo i Sprawiedliwość. Drugi wynik w wyborach do Parlamentu Europejskiego uzyskałaby Koalicja Europejska.

Sondaż przeprowadziła pracownia Estymator dla portalu dorzeczy.pl. Przewaga miedzy Prawem i Sprawiedliwością a Koalicją Europejską wynosi w badaniu ponad 5 punktów procentowych. PiS w majowych wyborach zgarnąłby 41,6 proc. poparcia, z kolei Koalicja Europejska 36,6 proc. Tym samym partia Jarosława Kaczyńskiego w porównaniu do sondażu dla dorzeczy.pl sprzed dwóch tygodni straciła 0,4 pkt. proc. Większy spadek notuje koalicja pod wodzą Grzegorza Schetyny, której ubyło 1,4 pkt. proc.

Wybory do Parlamentu Europejskiego. Nowy sondaż 

Trzecią lokatę w badaniu z wynikiem 8,8 proc. zajmuje Wiosna Roberta Biedronia. Tutaj widać wzrost poparcia o 1,2 pkt. proc. Swoich reprezentantów w Parlamencie Europejskim miałoby też ugrupowanie Kukiz'15, na nich oddanie głosu zadeklarowało 6,1 proc. (bez zmian w porównaniu do poprzedniego sondażu). Poza progiem znalazłyby się: Konfederacja - 3,7 proc. (spadek o 0,1 pkt proc.), Lewica Razem - 2,1 proc. (wzrost o 0,5 pkt proc.) i Polska Fair Play Roberta Gwiazdowskiego - 1,1 proc. (spadek o 0,1 pkt proc.). 0,4 proc. badanych oddałoby głos na inne ugrupowania. 

Jak wylicza portal, rozkład mandatów wyglądałby następująco: 23 mandaty dla PiS (24 jeśli dojdzie do brexitu), 20 mandatów dla Koalicji Europejskiej, 5 dla Wiosny i 3 dla Kukiz'15. Badanie przeprowadzono w dniach 17-18 kwietnia 2019 r. na próbie 1010 dorosłych osób.

Jedną z organizacji, która działa na rzecz ochrony dzikiej przyrody jest Greenpeace. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o:
Komentarze (361)
Przedświąteczny sondaż. PiS wygrywa wybory do PE. Wiosna Biedronia notuje wzrost
Zaloguj się
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 98 razy 54

  Całe szczęście że to nie sondaże wygrywają wybory tylko ludzie, którzy biorą udział w wyborach... Pamiętam jak nie tak dawno w wyborach lokalnych już niejaki Jaki miał miażdżąca przewagę nad Trzaskowski a w realu się okazało że największe miasto jakim rządzi PiS to jakieś Pierdziszewo na Podkarpaciu :-)

 • nukula4

  Oceniono 50 razy 32

  Szydło wygrywa wyższą pensję za Unijne pieniądze! Jej się to należy. Głosuj idioto na PiS!

 • kakson321

  Oceniono 54 razy 26

  Kolejna propaganda dla ciemnego ludu, ktory kupi wszystko, palącego kukłę żyda i twierdzącego że wstali z kolan, Ziemia jest płaska, a 1:27 to sukces. Patologii, ciemnoty, nierobow, nieudacznikow zyciowych głosujacych na swoich 'panów' jest w tym kraju max 30% i tyle dostana w tych wyborach

 • jiddu

  Oceniono 31 razy 17

  Nie rozumiem tego zawyżania w sondażach, prowokują ludzi, aby poszli na wybory i udowodnili tę manipulację? Dziwaczne postępowanie, bo chyba nie liczą, że to zawyżanie zniechęci do wyborów? Chyba, że ich elektorat, który stwierdzi, że nie trzeba koniecznie iść, bo zwycięstwo mają w kieszeni ;)

 • swru

  Oceniono 34 razy 16

  No jak w dorzeczy PiS tak nisko prowadzi to oznacza, że beneficjenci dojnej zmiany i miłośnicy palenia flag Unijnych mogą ciężko polec.

 • Zawisza Brązowy

  Oceniono 32 razy 14

  Ja trochę z innej beczki. Nooo widzę nowy garnitur u prezesa, widocznie wziął sobie do serca słowa zdjęcia kosmonauty i kupił na wyprzedaży pokomunijnijnej w Smyku nowy garnitur!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX