Jezuita oburzony wielkanocnym spotem premiera Morawieckiego. "Ten film jest programem wyborczym"

Rządowy spot z okazji świąt Wielkanocnych to w dużej mierze reklama "piątki Kaczyńskiego" z krótkim dodatkiem świątecznych życzeń. Mieszanie polityki z Wielkanocą zbulwersowało ojca Grzegorza Kramera, który zarzucił rządowi, że "nie szanuje największych świętości".

Kancelaria Premiera opublikowała nagranie, w którym Mateusz Morawiecki życzy rodakom radosnych świąt. Spot trwa minutę, ale same życzenia trwają ok. 10 sekund, w głównej części spotu twórcom udało się zmieścić niemal całą "piątkę Kaczyńskiego" - dziadkowie cieszą się z 13. emerytury, rodzice dzięki 500 plus kupią nowe meble, a młoda kuzynka dostała pracę i "już niedługo nie będzie płacić podatków". Przekaz jest oczywisty: rodzina jest szczęśliwa dzięki polityce Prawa i Sprawiedliwości.

Nagranie oburzyło jezuitę Grzegorza Kramera, proboszcza parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Opolu. Kramer prowadzi popularnego bloga i często zabiera głos w mediach społecznościowych.

"Wielkanoc [nie] ma nic wspólnego z programem wyborczym. A ten film jest programem wyborczym. Dlaczego Państwo nie szanujecie największych świętości?" - skomentował pod rządowym nagraniem.

Do komentarza Kramera odniosło się też wiele innych osób, m.in. Krzysztof Luft, były członek KRRiT: "W tym właśnie problem, że PiS traktuje religię jak instrument swojej polityki i wyborczej propagandy a Kościół polski (a dokładniej większość duchownych) chętnie się na to godzi".

"Taka ekipa - świętości na sztandarach i... wszystkie chwyty dozwolone" - oceniła Maria Janyska, posłanka Platformy Obywatelskiej.

"Ciekawe, czy rozliczą koszty jako kampanijne" - zastanawiała się Anna Mierzyńska, specjalistka marketingu sektora publicznego, dawniej związana z PO.

Również Hanna Lis skomentowała spot PiS, porównując go do północnokoreańskich materiałów propagandowych. "Położyłam się spać w Polsce, a obudziłam w Korei Północnej. Nie wiedziałam, że oni tam też obchodzą Wielkanoc!" - napisała dziennikarka.

Jedną z organizacji, która działa na rzecz zapobiegania plastikowej epidemii jest Greenpeace. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o:
Komentarze (216)
Jezuita oburzony wielkanocnym spotem premiera Morawieckiego. "Ten film jest programem wyborczym"
Zaloguj się
 • nazwa.niepoprawna

  Oceniono 84 razy 66

  Najlepsza w tym spocie jest ta niewydolna rodzina. Tatuś z mamusią muszą czekać, aż im pracujący obywatele zafundują mebelki do pokoju emanacji ich genów, dziadków przywieźć nie mogą, bo nawet używanego szrotu nie mają i starowinki pekaesem popylają, córcia idzie do pracy i cieszy się, że nie będzie płacić podatku, ale studiów chyba nie skończyła, bo wtedy by się nie cieszyła, że to niepłacenie nawet rok nie potrwa, albo za tępa i na studia nie przyjęli.

  Typowa rodzinka wyborców pisuaru.

 • munaciello

  Oceniono 56 razy 44

  Przecież Jezus zmartwychwstał dzięki piątce Kaczyńskiego.
  O co więc to całe halo?

 • krynolinka

  Oceniono 56 razy 44

  Dajcie spokój, nawet rodzina się go wstydzi, musiał zapłacić, żeby go ktoś do stołu zaprosił..
  Cynizm potrafi się mścić.

 • baska_w5

  Oceniono 54 razy 38

  Ten rząd nie szanuje kompletnie niczego i nikogo. Nie ma dla ich żadnych świętości o czym wiadomo od chwili gdy objęli władzę. A spot niby świąteczny to jedna wielka żenada.

 • owca888

  Oceniono 42 razy 34

  Kampania PISSu za pieniądze wszystkich podatników, "bez żadnego trybu".
  Nie chcę za to płacić, do cholery!

 • jxl82

  Oceniono 45 razy 29

  Pewnie nawet kapłani mają swoiste rozdwojenie jaźni dowiadując się , że Jezus oddał życie za "piątkę Kaczyńskiego".

 • nazwa.niepoprawna

  Oceniono 40 razy 26

  A dlaczego Pinokio już na rękach starego konia nie nosi w spocie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX