"Znowu będzie jeździł autobus". W wielkanocnych życzeniach wystąpiła "piątka Kaczyńskiego"

Mateusz Morawiecki w jednominutowym wideo życzy rodakom radosnych świąt. Same życzenia trwają ok. 10 sekund, w głównej części spotu twórcom udało się zmieścić niemal całą "piątkę Kaczyńskiego" - dziadkowie cieszą się z 13. emerytury, rodzice dzięki 500 plus kupią nowe meble, a młoda kuzynka dostała pracę i "już niedługo nie będzie płacić podatków".

Przestronne jasne mieszkanie, uśmiechnięci dziadkowie, babka wielkanocna i baranek z ciasta na stole. Opublikowany z okazji Wielkanocy spot Kancelarii Premiera pokazuje sielski obraz polskiej rodziny, której członkowie żyją w dostatku. Przekaz jest oczywisty: rodzina jest szczęśliwa dzięki polityce Prawa i Sprawiedliwości.

 

Mateusz Morawiecki składa życzenia na Wielkanoc

Narratorem w klipie jest mały chłopiec, już na samym początku wiemy, w którą stronę pójdzie opowieść. - W czasie świąt dorośli zawsze rozmawiają o ważnych sprawach. Dziadkowie cieszą się, że już w maju oboje dostaną 13 emeryturę, może kupią mi jakiś fajny prezent? - mówi narrator. W kolejnych kwestiach promowane są kolejne punkty pakietu obietnic, nazywanego "piątką Kaczyńskiego". Chłopiec jest przekonany, że dziadkowie częściej będą przyjeżdżać w odwiedziny, bo "znowu będzie jeździł autobus", a rodzice "kupią nowe meble do naszego pokoju, bo od lipca będzie 500 zł na każde dziecko". W kolejnej scenie pojawia się młoda kobieta - kuzynka Ania - która cieszy się, że dostała pracę i niedługo "nie będzie płacić podatków, bo nie ma jeszcze 26 lat". Z pakietu obietnic, nazywanego "piątką Kaczyńskiego" w wielkanocnym wideo nie udało się upchnąć jedynie zapowiadanej obniżki kwoty wolnej od podatku. 

W momencie, gdy chłopiec mówi z offu "lubię kiedy nasza rodzina jest razem, a wszyscy są tacy radośni i szczęśliwi" na ekranie pojawia się Mateusz Morawiecki, podający członkom rodziny koszyk z chlebem. Dopiero teraz premier składa właściwe życzenia. - Życzę wszystkim rodakom w kraju oraz Polakom przebywającym z dala od ojczyzny spokojnych, radosnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych - słyszymy od szefa rządu.

Jedną z organizacji, która działa na rzecz zapobiegania plastikowej epidemii jest Greenpeace. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o:
Komentarze (287)
"Dziadkowie cieszą się, że dostaną 13. emeryturę", czyli życzenia Morawieckiego na Wielkanoc
Zaloguj się
 • tomtg123

  Oceniono 72 razy 58

  1) Mnie życzenia od przestępców nie interesują.
  Sam zgadnij, Morawiecki, gdzie możesz je sobie wsadzić.
  2) Życzę z okazji Wielkanocy wszystkim Polakom, żeby następną Wielkanoc czołowi politycy PiSu spędzili w pierdlu, gdzie ich miejsce. To będzie prawe i sprawiedliwe.

 • laik404

  Oceniono 53 razy 43

  A świniom życzeń nie składał?

  A wśród tych uśmiechniętych ludzi przy stole siedzi może jakiś nauczyciel?

 • antropoid

  Oceniono 51 razy 41

  Dla narodu - życzenia,
  a rydzyk do życzeń dostanie jeszcze następnych 100 baniek... :)

 • vegemot

  Oceniono 43 razy 35

  Życzenia propagandowe dla swojego żelaznego elektoratu ciemnoty, patologii, nierobow. Ten gorszy, pracujacy sort, który zarzuca sie na nierobow patrzy tylko na paragony z zakupów świątecznych gdzie ceny sa znacznie wyższe niz wcześniej, podobnie jak ceny prądu czy benzyny podczas gdy ropa jest 2x tańsza niż za PO. Ale dolina krzemowa, i wstawanie z kolan, prawda ciemny, niewykształcony ludu?

 • qwerfvcxzasd3

  Oceniono 36 razy 32

  Obrzydliwe. Uznany prawomocnie przez sąd za kłamcę mitoman (milion el. aut, promy) składa życzenia, rozdając "prezenty" finansowane przez samych obdarowywanych.

 • stefan-50

  Oceniono 29 razy 27

  Ja sobie i Polakom życzę żeby pan Morawiecki, prezes Kaczyński i cała ta PiSowska kamaryla zniknęły z życia politycznego Polski, i prędzej tym lepiej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX