Śpiewak komentuje słowa Jakiego o zwrocie mienia. Odsyła go do szkoły. "To prawny analfabeta"

Patryk Jaki zapewniał niedawno, że nie pozwoli na zwrot mienia żydowskiego, mówił, że stanie się to "po jego trupie". Jego wypowiedź skomentował w WP prof. Paweł Śpiewak, który nazwał wiceministra sprawiedliwości "analfabetą" i odesłał go do szkoły, by ten zdobył "jakieś porządne wykształcenie".

W programie "Tłit" w Wirtualnej Polsce wspomniano ostatnią wypowiedź wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego z RMF FM. Chodzi o amerykańską Ustawę 447, pozwalającą Departamentowi Stanu USA na pomaganie stowarzyszeniom ofiar Holocaustu w odzyskiwaniu majątków żydowskich. Rząd USA ma także stworzyć raport dotyczący tego, jak różne państwo wywiązują się ze zwrotu mienia.

Jeśli ktoś myśli, że będziemy płacić, czy oddawać jakieś mienie bezspadkowe organizacjom żydowskim to chcę powiedzieć - po moim trupie! Beze mnie w polityce. Dość tego

- zadeklarował 15 kwietnia w RMF FM Patryk Jaki.

Prof. Śpiewak o Jakim: Analfabeta prawny, analfabeta z wykształceniem

Z wypowiedzią wiceministra prowadzący program "Tłit" Marek Kacprzak skonfrontował prof. Pawła Śpiewaka, dyrektora Żydowskiego Instytutu Historycznego. Wizyta dyrektora ŻIH była nieprzypadkowa - odbyła się w 76. rocznicę powstania w getcie warszawskim. Śpiewak na przytoczone słowa Jakiego szybko odpowiedział:

Niech będzie po jego trupie, on mnie specjalnie nie przejmuje, ten pan. To jest człowiek, który jest, powiedziałbym, analfabetą prawnym i analfabetą z wykształceniem magisterskim. I co on wygaduje?

"Jaki mógłby odejść z polityki i pójść się pouczyć"

Dalej Śpiewak wskazywał, zwracając się do prowadzącego, że gdyby "nie daj Bóg" doszło do wojny, to jego wnuki będą miały prawo do jego majątku nawet za sto lat.

- To nie ulega wątpliwości, chyba że jest jakiś problem zasiedzenia, są różne sytuacje - skwitował.

Dyrektor ŻIH konkludował, że odmawianie krewnym i potomkom Żydów, którzy zostawili w Polsce majątki, to "złamanie fundamentalnej zasady własności".

Także minister Jaki naprawdę mógłby odejść od polityki i pójść się po prostu pouczyć do jakiejś szkoły i zdobyć jakieś porządne wykształcenie

- podsumował prof. Śpiewak.

Więcej o:
Komentarze (576)
Powstanie w getcie warszawskim. Prof. Paweł Śpiewak odpowiada Patrykowi Jakiemu. "Analfabeta prawny"
Zaloguj się
 • puszka-3

  Oceniono 114 razy 94

  Gdyby byle-Jaki zdobył jakieś normalne wykształcenie i zaczął normalnie myśleć , to nie mógłby być pisowcem.Tam ludzi normalnie myślących nie tolerują.

 • avorum

  Oceniono 59 razy 47

  Nie lubię Jakiego, teź uważam że jak na prawnika jest tępy. Śpiewaka do tej pory szanowałem. Niestety okazuje się, że tym razem się nie popisał:
  1) Jaki mówi o majątkach bezspadkowych (czyli nie mających prawnych spadkobierców, bo np. wszyscy krewni i powinowaci zginęli), a Śpiewak o wnukach i prawnukach - czyli nz inny temat.
  2) Jeżeli pozostali jacyś spadkobiercy, to Śpiewak znowu gada głupoty, bo ta sprawa zostsła uregulowana już w latach 60-tych. Polska przekazała USA ileś tam mln dol. w zamian za to, że USA biorą na siebie wszelkie zobowiązania za majątki utracone na ziemiach polskich.
  Czyli generalnie klops i kompromitacja.
  Z kolei ciekawe jest, dlaczego kongres nie domaga się tego samego w stosunku do majątków pozostawionych za naszą wschodnią granicą? Bo Putin, Łukaszenka i Poroszenko by im faka pokazali.

 • artur702

  Oceniono 65 razy 47

  Poziom inteligencji Jakiego jest charakterystyczny dla całej tej zgrai antypolskich pisopatycznych analfabetów. To barbarzyńcy.

 • plk.stopczyk

  Oceniono 57 razy 39

  Nie wierzę na własne oczy. Profesor Śpiewak miesza akt 447 w którym mowa o mieniu bezspadkowym z którego kasa ma iść na organizacje żydowskie w USA z mieniem spadkowym, o które mogą się zawsze ubiegać krewni i spadkobiercy ofiar Holocaustu. Ponadto Pan Profesor zapomniał o umowie indemnizacyjnej pomiędzy Polską i właśnie USA z 1960 roku, na mocy której rząd amerykański bierze na siebie wszelkie roszczenia obywateli amerykańskich w stosunku do mienia pozostawionego w Polsce w zamian za kwotę 40 milionów dolarów, którą to strona amerykańska otrzymała.
  Okazuje się że Pan Profesor Śpiewak jest jednak głupszy od magistra Jakiego i nie zna tematu w którym się wypowiada.

 • arius9

  Oceniono 33 razy 27

  Po jego trupie... z Żydami bym tak nie żartował, MOSAD jest w stanie zaakceptować tę propozycję.

 • tanksztela

  Oceniono 36 razy 24

  Jak nie lubię Jakiego to pan Śpiewak nie doczytał, że chodzi o mienie bezspadkowe (tłumacząc, nie ma wnuków, dziec itp., nie ma spadkobierców). W całym świecie takie mienie przechodzi na rzecz państwa a nie organizacji, której zmarły był wyznawcą. I kto tu panie Śpiewak wysedł na analfabetę?

 • gargarnel

  Oceniono 32 razy 20

  Śpiewak albo manipuluje, albo też jest analfabetą. Chodzi o "mienie bezspadkowe"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX