Były agent na polecenie szefa CBA miał szukać haków. "Na Wojtunika nie można było nic znaleźć"

Były agent CBA twierdzi, że obecne kierownictwo Biura zleciło mu szukanie haków na Pawła Wojtunika, b. szefa tej służby, a także b. szefa ABW Krzysztofa Bondaryka. Wojciech J. wcześniej donosił, że istnieje sekstaśma z ważnym politykiem PiS. - To był problem dla pana Bejdy nie do wytłumaczenia, że na Wojtunika nie można było nic znaleźć - mówił J. portalowi tvn24.pl.

Wojciech J., były agent Centralnego Biura Antykorupcyjnego, to funkcjonariusz, który utrzymuje, że od OZI (osobowego źródła informacji) otrzymał w przeszłości sekstaśmę, na której zarejestrowano ważnego polityka PiS.

Gdy sprawę ujawniło Radio ZET, CBA zaprzeczyło tym rewelacjom i później złożyło na byłego agenta (w 2018 roku przeszedł na emeryturę) zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa. Podobnie zrobił J., który złożył zawiadomienie ws. przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez szefa CBA Ernesta Bejdę.

O seksaferze na Podkarpaciu pisała niedawno także "Rzeczpospolita", która na bazie swoich ustaleń przekazała, że nagrań z niej ma być około czterech tysięcy. Bohaterami taśm mają być VIP-y, które odwiedzały agencje towarzyskie dwóch Ukraińców, braci R.

Były agent CBA Wojciech J. z ogromnymi uprawnieniami

Teraz dziennikarze z portalu tvn24.pl i "Czarno na Białym" dotarli ponownie do Wojciecha J., który szerzej opisał swoje obowiązki w CBA. J. trafił do CBA w maju 2016 roku i pełnił funkcję agenta specjalnego, jednak jak wskazują dziennikarze, miał sporo większe uprawnienia niż przeciętny funkcjonariusz.

Wskazują na to wystawione przez Ernesta Bejdę dokumenty. Na ich podstawie mógł żądać informacji od delegatur Centralnego Biura Antykorupcyjnego, nawet bez zgody ich szefów i ściągać materiały z baz danych CBA. Uzyskał też dostęp do Centralnej Ewidencji Zainteresowań Operacyjnych Służb Specjalnych, czyli bazy danych o tajnych operacjach służb specjalnych

- opisuje tvn24.pl. Jeden z byłych oficerów biura, którego cytuje portal, utrzymuje, że taki poziom uprawnień to "niemal jak licencja 00 z filmów o Bondzie".

Wojciech J. twierdzi, że miał szukać haków na byłych szefów ABW i CBA

Na tym jednak nie kończą się rewelacje ze strony Wojciecha J. Utrzymuje on, że szef CBA dał mu jedno zadanie: rozpracować Pawła Wojtunika, poprzedniego szefa CBA i byłych szefów delegatur Biura.

J. miał rozpracowywać też słynną aferę podkarpacką, jednak tylko pod kątem tego, czy Wojtunik nie miał powiązań z osobami związanymi ze sprawą (poseł PSL Jan B., poseł PO Zbigniew R.). Miał sprawdzać wizyty Wojtunika na Podkarpaciu, ale nie tylko. Twierdzi, że w podkarpackich domach publicznych miał pokazywać zdjęcia byłego szefa CBA i b. szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Krzysztofa Bondaryka.

Były agent utrzymuje, że nic nie znalazł na Wojtunika i Bondaryka. - To był problem dla pana Bejdy nie do wytłumaczenia, że na Wojtunika nie można było nic znaleźć - mówił portalowi tvn24.pl Wojciech J.

O komentarz w sprawie został zapytany główny zainteresowany - Paweł Wojtunik. Były szef CBA oceniając te doniesienia. stwierdził, że to "żenujące i obrzydliwe". Tego typu praktyki nie tylko określił jako łamanie prawa, ale też nazwał je "praktykami komunistycznymi, stalinowskimi".

Więcej o:
Komentarze (24)
Były agent twierdzi, że miał szukać haków na Wojtunika i Bondaryka b. szefów CBA i ABW
Zaloguj się
 • pysio62

  Oceniono 32 razy 32

  Nie ulega najmniejszej watpliwosci, ze Kaczynski, Morawiecki, Duda i PIS-owcy to wspolczesni pisobolszewicy z ktorymi trzeba walczyc, odsunac od wladzy, osadzic i osadzic w wiezieniu.

  Ktos napisal na Internecie:

  WPROWADZANIE DYKTATURY: - zdiagnozować problemy najbiedniejszych i najmniej wyedukowanych, - dać im wroga, najlepiej kilku, będących w zmowie, - dać im bohatera, lub prawie boga, - złożyć obietnice, najlepiej takie, których nie da się spełnić - obwiniać wroga o wszystkie problemy, - wszelką opozycję i inaczej myślących podpiąć pod wroga - uczynić z najbiedniejszych i najmniej wyedukowanych naród wybrany, rasę Panów, lepszy sort itp. - zrobić z siebie męczennika dla dobra narodu (najlepiej, gdy osoba w roli wodza nie ma rodziny, można ludziom wmawiać, że wódz poświęca się sprawie) - podpiąć się pod wszystkie narodowe wartości, - przypisać wrogie wartości opozycji, - przypisać opozycji kolaborację z wrogiem, - przypisać sobie patriotyzm, rewolucję, walkę dla sprawy, - mówić, że dąży się do wzoru bohatera, - za niespełnione obietnice obwiniać wroga i jego pomocników, - być konsekwentnym (czas działa cuda) - wszelkie działania uzasadniać dobrem sprawy, - pokazać, że się walczy się z wrogiem, - co jakiś czas poświęcić kogoś (wykorzystać ofiarę z wroga do eliminacji opozycji) - mówić, że jest się blisko realizacji celów i prosić naród o kolejne ustępstwa dla dobra sprawy, od najmniejszych do coraz większych - uzasadnić łamanie prawa wyższą koniecznością. Gdy orientujesz się, że jest dyktaturą, z reguły już jest za późno. Zaczynasz się buntować i przychodzą po ciebie.

 • nazwa.niepoprawna

  Oceniono 27 razy 27

  A Wąsik wylazł na sejmową mównicę i w żywe oczy kłamał. Teraz próbują z byłego agenta zrobić wariata, a dostępu do tajnych informacji mu... nie anulowali.

  To jest państwo PiS.

 • nazwa.niepoprawna

  Oceniono 20 razy 20

  Odnośnie tego nagranego na bzykanku z nieletnią Ukrainką - to wszyscy już znają nazwisko. W końcu sam się podłożył przez nieudolne dementi :D

 • jurek4491

  Oceniono 15 razy 15

  Nie tylko na Wojtyniuka , PiS szuka haków na wszystkich , na medialnych polityków przekopują archiwa do trzeciego pokolenia wstecz , jeszcze nigdy w naszym kraju nie było przy władzy takiego CHAMSTWA .

 • cezar85

  Oceniono 13 razy 13

  przez te haki, aż strach się poruszać między pis'uarami

 • raz1dwa2trzy3

  Oceniono 12 razy 12

  Ciekawe, czy będą cytować swoich (ukrytych) bohaterów, czyli odpowiadać w sądzie (międzynarodowym?):
  "ja tylko wykonywałem rozkazy".
  Panie Kaczyński &Co.
  Norymberga czeka, woła was z daleka

 • bert2407

  Oceniono 12 razy 12

  Kuchciński nie ma to jak podupczć małolatke co nie ty zboczeńcu?!

 • starczypl

  Oceniono 12 razy 12

  A DLA TĘPAKÓW TO DALEJ "PRAWICA"... TO mafia !!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX