"ABW szuka haków na dziennikarzy TVN". Echa publikacji "Wyborczej", poseł PO pisze do szefa agencji

"Gazeta Wyborcza" poinformowała, że zdjęcia reportera TVN Bertolda Kittla i operatora Piotra Wacowskiego zostały umieszczone na tablicach poglądowych ABW, wykorzystywanych podczas przesłuchań. Poseł PO Krzysztof Brejza zwrócił się do szefa ABW z wnioskiem o wyjaśnienie.

Poseł Platformy Obywatelskiej Krzysztof Brejza zwrócił się z poselską interwencją do szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego prof. Piotra Pogonowskiego. Parlamentarzysta domaga się wyjaśnień w sprawie czynności podejmowanych przez ABW wobec dziennikarzy TVN - reportera Bertolda Kittla i operatora Piotra Wacowskiego.

Brejza pyta, "z czyjej inicjatywy na tablicach poglądowych ABW znalazły się wizerunki dziennikarzy TVN", a także "czy była to inicjatywa funkcjonariuszy ABW, czy też prokuratury". Polityk chce również wiedzieć, czy szef agencji zamierza wszcząć postępowanie wyjaśniające.

ABW i sprawa dziennikarzy TVN

Pismo Brejzy to pokłosie czwartkowej publikacji "Gazety Wyborczej".  Dziennik podał, że wizerunki Bertolda Kittla i Piotra Wacowskiego znalazły się na tablicach poglądowych ABW, wykorzystywanych podczas przesłuchań w celu rozpoznania osób podejrzewanych o popełnienie przestępstwa.

Kittel i Wacowski są współautorami głośnego materiału o urodzinach Adolfa Hitlera obchodzonych w lesie pod Wodzisławiem. Według "GW", agenci ABW mieli również przesłuchiwać dziennikarzy TVN ws. zapłaty za taksówkę. Jeden z taksówkarzy z Wodzisławia stwierdził, że operator nie uiścił zapłaty za kurs. Dziennikarz stacji tłumaczył jednak, że tego dnia nie było go w tym mieście. "Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego szuka haków na dziennikarzy TVN" - komentuje "Gazeta Wyborcza".

Poprosiliśmy o komentarz Stanisława Żaryna, rzecznika ministra-koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego. Dowiedzieliśmy się jednak, że na razie nie ma oficjalnego stanowiska ws. publikacji "GW" i nie wiadomo, kiedy zostanie ono ogłoszone.

Więcej o:
Komentarze (98)
"ABW szuka haków na dziennikarzy TVN". Echa publikacji "GW", poseł PO pisze do szefa agencji
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 62 razy 54

  To tylko wierzchołek góry lodowej. Władza szuka haków również na nauczycieli grzebiąc w zeznaniach podatkowych i niby przypadkowo te dane rozchodzą się po sieci.
  Gadziny to mało powiedziane.

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 43 razy 39

  "...na razie nie ma oficjalnego stanowiska ws. publikacji "GW" i nie wiadomo, kiedy zostanie ono ogłoszone." - Polityka informacyjna jak za schyłkowego Breżniewa: nabrać wody w usta. Pocieszmy się, że nasz Breżniew też już jest schyłkowy...

 • lodzermensz1

  Oceniono 41 razy 37

  W obronie towarzyszy nazioli, z którymi od lat flirtujemy, gotowi jesteśmy na najpodlejsze działania. Bo mentalnie jest nam do nich najbliżej. Po prostu.

 • dna_low

  Oceniono 32 razy 28

  Uwaga funkcjonariusze ABW - pozostając w tej instytucji i wiernie służąc pissowi, czynicie pierwszy krok do utraty emerytur. Jeżeli policjant, który owszem - służył w SB - ale w Wolnej Polsce rozwalał gangi, wdg. spaślaka (czytaj: Zieliński) nie jest "wybitny", to wasze przyszłe zasługi też nie będą nic warte.

 • sunzi15

  Oceniono 29 razy 25

  PiS zdegenerowal aparat panstwowy
  do Zorganizowanej Grupy Przestepczej.
  Winni poniosa tego skutki.

 • justas32

  Oceniono 27 razy 21

  Oficerowie ABW - apeluję do was o zbieranie wszystkich haków na PiS - tak aby po wyborach można było wszystkich członków tego antypolskiego gangu łamiącego prawo i Konstytucję osądzić i uwięzić ...

 • tomekm1804

  Oceniono 15 razy 15

  Skoro nie ma jeszcze stanowiska, to znaczy, że coś jest na rzeczy. Inaczej by po prostu zaprzeczył, a tak boi się, bo nie wie, co jeszcze dziennikarze wiedzą.

 • precz_z_komunia

  Oceniono 20 razy 14

  ABWehra NSDAPiSu nie popuści antyfaszystom!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX