Dwa nowe sondaże do Europarlamentu. Dystans między PiS a Koalicją Europejską bardzo różny

Prawo i Sprawiedliwość wygrywa w dwóch nowych sondażach przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Według badania Kantar przewaga partii rządzącej to kilka punktów. W sondażu CBOS PiS ma kilkanaście punktów przewagi nad KE. Żadna inna partia nie przekroczyła progu.

W nowym sondażu CBOS 41 proc. respondentów deklaruje oddanie głosu na PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Na Koalicję Europejską (PO, Nowoczesna, PSL, SLD, Zieloni) chce głosować 27 proc. badanych. 

W badaniu państwowej sondażowi tylko te dwa ugrupowania są powyżej progu wyborczego. Wiosna Roberta Biedronia ma 4 proc. poparcia, Kukiz'15 - 3 proc., Polska Fair Play i Konfederacja po 2 proc., Lewica razem - 1 proc. Aż 18 proc. wybrało odpowiedź "trudno powiedzieć".

CBOS przeprowadził sondaż w dniach 4-11 kwietnia 2019 roku na liczącej 1064 osób reprezentatywnej próbie wyborców.

Kantar: Trzy punkty przewagi PiS nad Koalicją Europejską

Od wyników CBOS znacząco różnią się te z sondażu KANTAR dla "Faktów" TVN. W tym badaniu głosowanie na PiS w eurowyborach deklaruje 38 proc. badanych, zaś na Koalicję Europejską - 35 proc. 

Powyżej progu są jeszcze trzy ugrupowania: Wiosna, na którą chce głosować 10 proc. respondentów, Kukiz'15 z wynikiem 6 proc. i Konfederacja na granicy progu - 5 proc. Na Lewicę Razem zagłosowałoby 2 proc. badanych. 

Po 2 proc. uczestników sondażu odmówiło odpowiedzi lub stwierdziło, że nie wie, na kogo zagłosuje. 

Sondaż został zrealizowany w dniach 15-16 kwietnia 2019 roku na reprezentatywnej próbie 1004 wyborców metodą wywiadu telefonicznego.

Więcej o:
Komentarze (220)
Nowe sondaże do Europarlamentu. Dystans między PiS a KO bardzo różny
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 55 razy 33

  Konserwatyści są silni tak jak przed rozbiorami. Wtedy antyeuropejska targowica wygrała. Dzisiejsza pisowska targowica też ma duże poparcie. Zbyt wielu Polaków myśli o swojej wygodzie niż o dobru ojczyzny.

 • zdzichu_bhp

  Oceniono 23 razy 15

  Nie ma co ukrywać, że PiS wygra wybory te i kolejne na jesieni. nie wiem co musi się stać, aby ktoś inny wygrał wybory. Dopóki jest kasa i czary mary na temat tego, że to rząd daje kasę a nie podatnicy z własnych pieniędzy to PiS ma się dobrze. Obawiam się, że większość głosujących kupuje te słowa bez zastanowienia się nad przyszłością bo kasa jest tu i teraz a przyjdzie ktoś inny i Nam zabiorą te 500 PLN na głowę dziecka i olaboga. A zadłużanie państwa i deficyt budżetowy? A na co to komu przecież pieniądze można dodrukować jak zabraknie? Co nie?

 • def11

  Oceniono 30 razy 14

  Może niech PiS wygra te wybory do PE bo inaczej Kaczyński przed jesienią obieca po sztabce złota każdemu i puści Polskę z torbami : (

  ps. CBOS przeprowadził sondaż w dniach 4-11 kwietnia 2019 roku na liczącej 2 osoby ( Kaczyński i Brudziński ) reprezentatywnej próbie wyborców.

 • jan.go

  Oceniono 25 razy 13

  Ściśnijcie pośladki Już w maju zobaczymy jak bardzo jesteśmy w czarnej dupie

 • polakadam

  Oceniono 21 razy 13

  Już za miesiąc Pr, ekonamy się która sondazownia ma rację. Trzeba zapamiętać te dwa badania.

 • brunet78

  Oceniono 27 razy 11

  Już po PiSie. Po wyborach rozliczymy całe to towarzystwo dojnej zmiany, z karłowatym deweloperem na czele.

 • jxl82

  Oceniono 26 razy 10

  Jeśli rządowy CBOS pisze o 41 % zamiast standardowych 50%, to wiedz że coś się dzieje...

 • jurek4491

  Oceniono 25 razy 9

  Bez poparcia wiochy ( czytaj chłopków zagrodowych ) PiS nie wygra żadnych wyborów .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX