Gen. Mirosław Różański odpowiada na słowa Antoniego Macierewicza: Jest mi żal tego człowieka

- Osoba o tak ogromnej fantazji zajmowała stanowisko ministra obrony narodowej, a dzisiaj musimy się za ten czas wstydzić, za skandale, które wywołał on i ludzie z jego otocznia - tak o byłym szefie MON Antonim Macierewiczu mówił w rozmowie z Onet.pl gen. Mirosław Różański. Odniósł się w ten sposób do wywiadu, którego Macierewicz udzielił "Dziennikowi Gazecie Prawnej".

Były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz udzielił wywiadu "Dziennikowi Gazecie Prawnej", w którym stwierdził, że gen. Mirosław Różański, były Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych, "jest po prostu niekompetentny".

- Jeżeli oficer, który ma decydować o polskiej armii, nie wie, co to jest system A2/AD, czyli kluczowy rosyjski system militarny wymierzony w Polskę i w NATO na flance wschodniej, to jest kompromitacja na skalę światową (...). Proszę obejrzeć na YouTubie "występ" gen. Różańskiego podczas spotkania zorganizowanego przez Jerzego Owsiaka. Zadano mu pytanie o system A2/AD, czyli o system antydostępowy, i okazało się, że pan generał szczycący się certyfikatami zagranicznych uczelni w ogóle nie wie, o co chodzi - mówił Antoni Macierewicz.

Dodał, że gen. Różański "nie ukrywał, że jest przeciwnikiem tworzenia Wojsk Obrony Terytorialnej i wzmacniania sił zbrojnych na wschodnim brzegu Wisły". - Podobnie zresztą jest przeciwnikiem stałych baz amerykańskich w Polsce - powiedział były szef MON.

- Pan gen. Różański jasno też formułował opcję, którą trzeba nazwać geopolityczną opcją rosyjską: był i jest przeciwny otwarciu blokowanej przez Rosję drogi na Bałtyk poprzez przekopanie Mierzei Wiślanej. Był przeciwny przeniesieniu jednostek Wojska Polskiego na wschodnią stronę Wisły. (...) Wojsko generałów Packa i Różańskiego nie byłoby nigdy gotowe do obrony przed rosyjską agresją

- przekonywał.

Gen. Mirosław Różański odpowiada Antoniemu Macierewiczowi

Były Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych zareagował na wypowiedź Antoniego Macierewicza w wywiadzie dla portalu Onet.pl.

- Przypominam więc, że w 2015 roku podczas ćwiczenia "Dragon-15", jako jego kierownik, powołałem batalion obrony terytorialnej, który fantastycznie się sprawdził. To byli żołnierze rezerwy (...) Tych żołnierzy obrony terytorialnej Antoni Macierewicz i jego bliski współpracownik ppłk. Grzegorz Kwaśniak, później odrzucili uznając, że należy budować zupełnie nową formację - stwierdził gen. Mirosław Różański.

- Jeżeli ten człowiek chce mi przypisać jakąś agenturalną działalność, to przypomnę mu, że gdy ministrem obrony narodowej był Aleksander Szczygło z PiS, to otrzymywałem wyróżnienia za swoją służbę. Nie kto inny, jak prezydent Lech Kaczyński awansował mnie do stopnia generała. Służby sprawdzały przecież każdego oficera przed wyznaczeniem na stanowisko dowódcy wyższego szczebla. Mnie również. Czy więc służby były tak niekompetentne, że nie dostrzegły jakiejś mojej wrogiej działalności? A może to ówcześni politycy, awansując mnie i wyróżniając pewnych rzeczy nie dostrzegali?

- powiedział.

Gen. Mirosław Różański przyznał, że rzeczywiście nie znał wojskowego skrótu, o którym wspomniał Antoni Macierewicz. Stwierdził, że "język wojskowy, a szczególnie ten międzynarodowy, jest nasycony tysiącem skrótów". - To jest tylko przyczynek do tego, że ciągle należy się uczyć. Odrobiłem tę lekcję - powiedział.

- Jest mi po prostu żal tego człowieka i jego rodziny - dodał gen Mirosław Różański, mówiąc o Antonim Macierewiczu. - Osoba o tak ogromnej fantazji zajmowała stanowisko ministra obrony narodowej, a dzisiaj musimy się za ten czas wstydzić, za skandale, które wywołał on i ludzie z jego otocznia, za gafy polityczne, za niespełnione obietnice i zmarnowane szanse na rozwój i modernizację wojska - stwierdził.

Więcej o:
Komentarze (297)
Gen. Mirosław Różański odpowiada na słowa Antoniego Macierewicza: Jest mi żal tego człowieka
Zaloguj się
 • po-nurak

  Oceniono 195 razy 183

  Dziwny jest trochę fakt, że rozszyfrowanie ruskich skrótów jest za to tak proste dla Antoniego...

 • zigzaur

  Oceniono 146 razy 134

  Jest niby rosyjski system A2/AD. Ale jest też rosyjski system AM = Antoni Macierewicz.

 • muzoman

  Oceniono 118 razy 110

  Należy przypomnieć, że Antek wyleciał z ministerialnego stołka a jego prawa ręka, Misiek jest w pudle.

 • jozef_zmudzin

  Oceniono 106 razy 98

  To jasne - psychicznie chory osobnik A.M. z ramienia PiS to symptomatyczne dla mafii pod wodza J.K. !

 • gragos

  Oceniono 95 razy 91

  Szanuję gen. Różańskiego, ale nie podzielam uczucia litości w stosunku do Macierewicza. Mam natomiast nadzieję, że dożyję chwili, w której ten osobnik stanie przed sądem i usłyszy wyrok, na który po tysiąckroć zasługuje.

 • H2O H2O

  Oceniono 90 razy 82

  Ja natomiast dzięki panu A. wiem co to ładunek termobaryczny, sztuczna mgła i fiuu bziuu. Czuję się ubogacony.

 • krynolinka

  Oceniono 85 razy 69

  Nie ma co Antoniego żałować. Wzywać sanitariuszy, niech odrobinę kaftan poluzują bo jak widać ciśnie!

 • jurek4491

  Oceniono 77 razy 67

  Antek to czubek i nie powinno się z nim wchodzić w dyskusję , powinien być odizolowany od społeczeństwa .

 • taciakje_g.pl

  Oceniono 68 razy 64

  Za to Antoni "doposażył" polską Armię w kilka ton “aromatycznych krówek ciągutek o smaku mlecznym, zawiniętych w podkładkę parafinową z nadrukiem zgodnym z wzorem WZ. 93 czyli tak zwanym "kamuflażem leśnym"". Jak również "bombki choinkowe o średnicy 11 cm, które będą otwierane i zamykane w górnej części, a ponadto będą na nich zawiązane granatowe szyfonowe tasiemki o szerokości 0,9 centymetra i długości 30 cm. Oraz bombki czekoladowe. A śmigłowców jak nie było tak niema.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX