Komentarze (255)
Dyrektor CKE o egzaminach maturalnych: Ustawa jest bezlitosna. Do matury przystępuje absolwent
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • jurek4491

  Oceniono 8 razy 8

  WSZYSTKO JASNE - w tym przypadku żadnej ustawy zastępczej Zalewska nie wymyśli .

 • dar61

  Oceniono 9 razy 7

  Były matury à la Giertych, mogą być i abiturienci i absolwenci miary Zalewskiej.
  Uchwali zestaw służalców nocą co trzeba, tej samej drugi zaklepie, a trzeci o świcie podpisze.
  Nie ma problema.

  Takie będą Rzeczypospolite, jakie i jej ustroju psucie.

 • emes90

  Oceniono 13 razy 7

  Szanowna Belferio ,nie pobłażaj nikomu ponieważ widzisz , wszelkie objawy waszych uczuć dobroci wychodzą po latach..Ludzie którym na wyrost oceniliście oceny ich możliwości, udało się zdobyć tytuły nawet naukowe,zapomnieli o wdzięczności dla was drodzy Nauczyciele,i to jest bardzo przykre-wnioski należą do was...Popieram wasz protest nie dajcie się!!!!!

 • lucek10

  Oceniono 17 razy 7

  Sorry Vinetou, skoro nauczyciele strajkują i nie dostają za czas strajku pieniędzy, to dlaczego mieliby wystawiać oceny? Matura nie zając, można ją w 2023 r. napisać, gdy nauczyciele dostaną swoje 8100. Oni mają czekać za wynagrodzenie za swoją prace, to i maturzyści też niech poczekają.

 • niktwazny126

  Oceniono 13 razy 7

  W Wielki Piątek ustawę zmienią, jak będzie taka potrzeba. Znaczy, jak wiadomo kto zdecyduje...

 • olal.bana.gw

  Oceniono 12 razy 6

  Belfry trzymajcie sie. Jak sie poddacie to na dekady bedziecie zakala goowno warta. Byle patolog rodzic dziecka kretyna (jak elbanowskie) bedzie mogl wam napluc w twarz i nawrzucac. Piateczke debilkowi patologa postawicie po plaskaczu w twarz i pocalowaniu patologa w rasie. Dobrze bedzie jak nie trzeba bedzie obciagnac patologowi. Kosciolek was przeklnie i zrobi grzesznikami na wieki.
  Jedyna obrona to sie nie poddawac. Tylko Wy podejmujecie decyzje. Wraze sily, jak kosciolek juz pluja na was i rzucaja czary-mary. Zalewska az sika ze smiechu jak mowi o Was. Nie macie wyboru, musicie wytrwac.

 • a.d.b

  Oceniono 10 razy 6

  Niech się pan nie martwi. Zalewska jednym rozporządzeniem tak zmieni wszystko, że matura będzie nawet po zawodówce, a pytać na ustnych będą leśnicy.

 • malin_k

  Oceniono 6 razy 6

  Czyli wszystko dobrze, jesteśmy "na ścieżce i na kursie"...

 • lucyjkama

  Oceniono 7 razy 5

  50%????? W moim mieście strajkuje 100% szkół ponadgimnazjalnych. Moja chrześniaczka licealistka, która mieszka w innym mieście, twierdzi że szkoły jej znajomych też strajkują. Wszystkie, nie zna ani jednego wyjątku. Czyli szczężąca łże jak pies.

 • malgojb

  Oceniono 7 razy 5

  Ciekawe, w ważniejszych sprawach zmieniali ustawę w ciągu dnia a tu na coś tak banalnego, bo szkolny egzamin jednak nie jest jakimś rzadkim zjawiskiem przyrodniczym i nie potrafili nic zabezpieczyć. Ciekawe kto w takim razie robi z dzieciaka zakładnika, skoro to rządzik może decydować o sposobie i dacie egzaminu.

 • munkekk

  Oceniono 9 razy 5

  Jarek pokazał ile dla niego znaczą nauczyciele/inteligencja. I sekretarz KC PiS nie po to buduje w kraju socjalizm, by przejmować się „strajkami” intelygentow.

 • brutalnaprawda

  Oceniono 13 razy 5

  Ogólnie rzecz ujmując (nie tylko patrząc na: nauczycieli, pielęgniarki, lekarzy ...itd) na każdym kroku jesteśmy oszukiwani...przez kolejnych "ludzi u władzy" ...których sami wybraliśmy, lub pozwoliliśmy wybrać nie ruszając doopy na wybory ... zastanówmy się wobec tego, kto tak naprawdę ponosi winę ! ...wiem...prawda bywa brutalna ! ... i niech nauczka odbijając się głośną czkawką, wypchnie mnie/ciebie i pomoże postawić właściwy "krzyżyk" (łącznie z tym, który inne "krzyżyki" raz na zawsze wypier... z naszej kultury !!!

 • komercja

  Oceniono 4 razy 4

  Matura. Relikt przeszłości. W dobie powszechnego, łatwego i nieograniczonego dostępu do szkolnictwa wyższego sens utrzymywanie tego reliktu jest taki jak utrzymywanie w obiegu papierowego dowodu osobistego. Kiedyś ograniczała dostęp do uczelni, które nie dysponowały wystarczającą liczbą miejsc do studiowania. Obecnie matura ma znaczenie zupełnie symboliczne i wynika z ze ślepej potrzeby kultywowania tradycji. Gdyby odciąć pępowinę łączącą ją z rekrutacją na studia, dopiero wtedy okazałoby się jak ma nieistotne znaczenie we współczesnym świecie. Taka prawda.

 • rabbitt

  Oceniono 6 razy 4

  GW jest dobra,klikasz łapkę i wskakuje "już oceniałeś" a na liczniku dalej zero !

 • vomiting_frog

  Oceniono 6 razy 4

  Pytanie jest tylko takie kiedy to TY będziesz personalnie lub jako grupa zawodowa wrogiem pis.

 • t21

  Oceniono 14 razy 4

  Czym prędzej ta kreatura ministerialna odejdzie, przynajmniej z rządu, tym lepiej dla uczniów. Krowa chciała kierować, niestety sama nie myśli ale ufa, że ciotka z Żoliborza ma zawsze rację.

 • aduerin

  Oceniono 6 razy 4

  A co za problem, rano juz ustawy nie będzie

 • zet59

  Oceniono 7 razy 3

  jak powiedział pisior karski, żadna ustawa nie jest bezpieczna, wystarczy w nocy kolejne rozporządzenie i pisowskie prawo pozwoli na wszystko, nie ma kto klasyfikować? wystarczy dyrektor. Nie ma kto sprawdzać? może być szewc z uprawnieniami do szkolenia uczniów. Nie ma uprawnień? wystarczy, że oświadczy, że umie... Strajk nauczycieli jest skazany na porażkę bo nie można zgodnie z prawe strajkować gdy rząd ma w d..e prawo. Jedyny sposób to wyjazd do Warszawy pod dom kłamczyńskiego i opony, kamienie, itd

 • uutek

  Oceniono 7 razy 3

  Nie takie ustawy zmieniano w ciągu jednej nocy!
  A tak na serio, to nie trzeba było edukacji rozpieprzać, pani Zalewska - to nie byłoby problemu.

 • slasaus

  Oceniono 9 razy 3

  Widzę, że propaganda partyjna przynosi skutek. Nic dziwnego. Tak zmasowanej akcji propagandowej nie było od czasu komuny. W zasadzie Jerzy Urban mógłby się uczyć od dzisiejszych partyjnych dziennikarzy. Społeczeństwo już w większości jest przekonane, że nauczyciel to nierób, który ma zasuwać i o swoje się nie dopominać. Gorzej, że to samo społeczeństwo, za kilka lat obudzi się z ręką w nocniku. Wtedy nie będzie już w Polsce lekarzy, nauczycieli, pielęgniarek, przedsiębiorców. Wszyscy zgnojeni, wydojeni do cna wyjadą, by więcej nie wracać.

 • aietes

  Oceniono 2 razy 2

  Czerwoni Khmerzy wymordowali, gdy tworzyli IV RP od zera. Wykształcenie niczego jeszcze nie daje. Aborcją i zarodkami nie zajmują się embriolodzy, genetycy, w łajdackie tłuki. Godek, anglistka zajmuje się wtryskami diesli, debil zostaje dyrektorem szpitala, bo kiedyś chorował, w Sejmie zoo i terrarium, wymieszane z moralnym szambem, sprawiedliowścią zarządza ziobro z politologiem.

 • iarna

  Oceniono 6 razy 2

  Egzaminy może i się "odbędą" tylko koto je sprawdzi i kiedy? ksiądz dobrodziej i posłanka Krysia?

 • darektal

  Oceniono 2 razy 2

  Pis nie cofnie się aż do uchwalenia nowej ustawy, tylko tego można się spodziewać....

 • cartman69

  Oceniono 4 razy 2

  Harry? Harry Potter?

 • lisamonika

  Oceniono 16 razy 2

  Pis pokazuje okrucienstwo wobec wlasnego narodu. Ciekawe czy ci co ich popierali widza to wreszcie?

 • swru

  Oceniono 1 raz 1

  ja się ciezę, że egzaminy gimnazjalne się odbyły tyle tylko, że już mity krążą o tym co się działo. Strażacy na komórkach, dzieci spisują z telefonów, siostry robią sobie selfie, odpisywanie przy głuchych emerytach na porządku dziennym. Oczywiście trochę przejaskrawiam, ale jak CKE lubi rankingi tak spodziewam się dużych przetasowań. Szkoły gdzie do tej pory wyniki były takie sobie mogą mieć teraz prawie po 100% Szkoda tylko, że ten egzamin liczy się do rekrutacji. paradoksalnie najlepsze licea wcale nie dostaną najlepszych uczniów tylko tych, którzy spokojnie mogli spisywać. No ale rząd ogłosił sukces. Dla mnie to jednak totalna porażka.

 • obywatelnibylandii

  Oceniono 3 razy 1

  Nauczyciel terrorysta nie może oceniać ucznia. Dyrektor musi powołać rady klasyfikacyjne wolne od tych pseudo nauczycieli. i wówczas wszystko będzie przebiegać normalnym trybem.

 • blazemaster

  Oceniono 1 raz 1

  Mata, chamy, dobro zmiane lol

 • srv14

  Oceniono 5 razy 1

  W państwie pis strażacy , katecheci i emeryci zapewne bez żadnych problemów podołają problemom i będą wzorowym przykładem jak powinny dziłac rady pedagogiczne. Z nie takimi problemami noca dawał sobie rade najlepszy sejm od 1948 roku także milowymi krokami przekroczymy Rubikon aby Polska jak najszybciej stała się w pełni modelowym państwem teoretycznym

 • aietes

  0

  troska pisowców o dzieci jest udawana, począwszy od "ja bez żadnego trybu" skończywszy na ostatnim stadionowym bandycie, to bezwzględne, okrutne kanalie, dla których życie ludzkie nie ma znaczenia, a tym bardziej jakieś dzieci. Zabierają ogromne ilości pieniędzy rodzicom, niczym Żydom wysyłanym do gazu.

 • hd52

  0

  Nauczyciele, trzymajcie się!.

 • piotr332211

  0

  Ustawę można zmienic w jedną noc jeżeli jest odpowiednie zapotrzebowanie polityczne

 • mesik50

  0

  Czy ktoś zastanawiał się co ofiarowują, może lepiej co wyprawiają, niektórzy uczniowie i ich rodzice - jest takich chyba sporo - nauczycielom?

 • aietes

  Oceniono 2 razy 0

  kontra.ch.. - daj zarobić nauczycielom w Polsce 4 tysiące euro podstawy, podwyższ kwotę wolną od podatku, obniż VAT w gazie i energii, przestaną strajkowąć.
  Chcielibyście aby ludzie pracowali dla idei, a sami żrecie. Kaczyński obrósł tłuszczem na państwowej diecie od 30 lat, implanty zębów są po 5 tys za sztukę (NFZ nie płaci, dlaczego).

 • jedenz1

  Oceniono 8 razy 0

  Hura! W tym roku matur nie będzie! Kilkaset tysiecy młodych ludzi stresuje się dodatkowa kwestiami pozamerytorycznymi. I być może ich plany życiowe, studia będa pokrzyżowane. Ale lemingi ( teraz już można tak powiedzieć - hołota gorszego sortu ), jest w stanie poświęcić ich przyszłość dla swojej kasy. Byle tylko dowalić PIS, Kaczyńskiemu i czasami Polsce pod rządami PIS

 • malkontent58

  Oceniono 4 razy 0

  6 dni zabawy w strajk i wystarczy tej laby, bo taka forma, w której egzaminy się odbywają jest tylko zabawą, w której najwięcej stracą samotne matki i zarazem nauczycielki, a p. Broniarz już powoli zaczyna się poddawać mówiąc, że teraz to wszystko zależy od Rad Pedagogicznych i on jako prezes ZNP znów się wypnie na nauczycieli, a sam prezesikiem pewnie pozostanie

 • cartman69

  Oceniono 3 razy -1

  Harry? Harry Potter?

 • 12saurom

  Oceniono 2 razy -2

  I co leszczunie i frajerzy z Związku Nierobów Polskich w skrócie ZPN.

  Egzaminy miały się nie odbyć i co odbyły się.

  Broniarzyna bonza związkowy co tak nisko zarabia 12000 złotych dziennie głosi wam jakoby to cieszycie się ogromnym poparciem.

  Tylko leszczunie wy moje skoro rzekomo tak wszyscy was popierają to dlaczego jakoś żadna większa grupa zawodowa was nie poparła dlaczego nie ma żadnych strajków solidarnościowych.

  A może leszczunie prawda jest taka, że Polacy jasno potępili wasz strajk dlaczego bo on się odbija na dzieciach, które stanęły w obliczu zagrożenia, że nie zdadzą egzaminów.

  Dlaczego Polacy mieliby popierać tych co działają na szkodę ich dzieci?

  A wy sami czy będziecie w stanie spojrzeć w twarz swoim uczniom, których zawiedliście.

  A ten wasz strajk skoro rzekomo tak macie wielkie poparcie tak wielu nauczycieli leni uczestniczy w nim jak wyjaśnicie że w ubiegły piątek w czasie odprawy przewodniczących komitetów strajkowych w Gliwicach funkcyjna ZPN w Gliwicach Chłopińska mówiła im, żeby podawali zawyżone dane odnośnie tego ile szkół strajkuje.

  To jak to jest leszczunie.

  Wasi koledzy z solidarności mają podwyżkę a wy jak sądzicie dostaniecie.

  Wasz bonza związkowy i jego chlebodawcy z PO okłamywali was. Mieliście otrzymać za strajk piniążki.

  Dostał któryś z was leszcze i frajerzy piniążki

  Nie dostaliście a dlaczego czyżby dlatego, że bonza związkowy i Czaskowski nie poinformowali was, że samorządowe izby obrachunkowe jasno stwierdziły, że płaca za strajk się nie należy.

  Skoro cieszycie się takim poparciem to jak wyjaśnicie, że jakoś Polacy masowo nie wpłacają piniązków na fundusz strajkowy oczywiście wam o tym nie powiedzą ale obecnie wynosi on zawrotną sumę 5 mln złotych.

  No to teraz prosta matematyka leszczunie i frajerzy.

  Jaką to kwotę piniażków otrzymacie za udział w strajku.

  Przeliczmy 5 mln podzielić przez 750 tysięcy bo tylu was rzekomo ma strajkować. UWAGA leszczunie i frajerzy otrzymacie zawrotną sumę 6 złotych.

  Na jeden bochenek chleba wam starczy a co potem.

  A może bonza zwiazkowy Broniarz da wam piniążki na waszym miejscu bym na to nei liczył.

  Gdyby wasz przywódca bonza związkowy Broniarz miał odrobinę przyzwoitość przyznałby tak przegrałem i wrócił do rozmów z rządem. Szczególnie, że ten rząd daje wam szansę na rozmowy.

  Tylko, że wasz bonza tego nie zrobi.

  Bo wie, że teraz warunki byłyby o wiele gorsze niż to co rząd mu proponował.

  Ale powiem wam jedno leszczunie ten strajk szybko się skończy gdy rodzice zaczną pozywać ZPN i Broniarza. Wtedy wasz bonza związkowy szybciutko zakończy strajk pozostawiając was na przysłowiowym lodzie.

  Ciekawe ilu z was zada sobie pytanie dlaczego byłem tak głupi i brałem u działu w tym wszystkim. Miałbym więcej pieniędzy a teraz co.

  Może następnym razem jak stary oszust Broniarz zaproponuje wam udział w strajku będziecie mieli odwagę i powiecie hola panie Broniarz my na takie numery się nie damy nabrać wolimy pracować nawet za marne pieniądze ale zawsze one są.

 • kontra.punkt

  Oceniono 8 razy -2

  Po pierwsze: w Niemczech nauczyciele nie mają prawa do strajku ze wględu na dobro uczniów
  Po drugie: sabotowanie rad pedagogicznych powinno a nawet musi poskutkować wyrzuceniem z pracy na pysk czyli lokautem. Czy ktoś wyobraża sobie, że strażacy nie gaszą pozaru o strajkują?
  Po trzecie: każdą ustawę można zmienić nawet w kilka godzin, a jeszcze szybciej trwa przyjcie nowej która wszystkim uczniom zapewni promocj do matury a przy okazji zlikwiduje Kartę Nauczyciela.

 • gibbonzlodzi

  Oceniono 9 razy -3

  Dyrektor CKE mógłby zapiąć guzik pod szyją, o krawat nie pytam. Żenada.
  Dla mnie to rozchełstany gó...arz.

 • wlietz

  Oceniono 7 razy -3

  Szkoda, że przywódcy zapowiadanych strajków nie próbują się dogadać między sobą i nie ustanowią jednego terminu protestu/strajku wszystkich potencjalnych niezadowolonych. W kupie siła Mości Panowie.

 • uenostation54

  Oceniono 9 razy -3

  wszystko będzie okej, nie siejcie paniki :)

 • tusk-nera

  Oceniono 4 razy -4

  Jakim trzeba być gnojem żeby robić taką krzywdę dzieciom. Broniarz i ta banda z ZNP wypiera... C na Białoruś.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX