Dworczyk o "radykalizacji" strajku nauczycieli: Są napisy "tylko świnie pilnują na egzaminie"

- Strajk miejscami zaczyna się radykalizować - przyznał szef kancelarii premiera Michał Dworczyk w Radiu ZET. Jak dodał, przejawem radykalizacji protestu jest "hejtowanie" i wywieranie presji na nauczycielach, którzy zdecydowali się na niedołączanie do strajku.

Szef kancelarii premiera w rozmowie z Beatą Lubecką z Radia Zet stwierdził, że ogólnokrajowy strajk nauczycieli zapoczątkowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego w ostatnim czasie radykalizuje się, a nauczyciele, którzy nie wzięli w nim udziału, bywają obiektem szykan. 

Tak jak każda grupa zawodowa, nauczyciele maja prawo do strajku, ale strajk miejscami zaczyna się radykalizować. Jeżeli widzimy takie napisy typu „tylko świnie pilnują na egzaminie”, jeżeli nauczyciele - i to nie są pojedyncze przypadki - którzy zostali z dziećmi, którzy przeprowadzają egzaminy, są w jakiś sposób hejtowani czy są poddawani presji, to zmierza w złą stronę

- powiedział Dworczyk. Jak dodał, powyższe przykłady to "na szczęście margines", bo większość nauczycieli ma na uwadze dobro dzieci. - Niemniej takie przypadki się zdarzają i trzeba apelować do Związku Nauczycielstwa Polskiego, żeby jego działacze nie radykalizowali nastrojów i żebyśmy wspólnie pracowali nad porozumieniem - stwierdził, podkreślając, że premier Mateusz Morawiecki chce rozmawiać z nauczycielami "podobnie jak z innymi grupami zawodowymi".

Michał Dworczyk został też zapytany, dlaczego posłał swoje dzieci do prywatnej szkoły zamiast do publicznej. - Dlatego, że jest to szkoła katolicka. Ja chciałem, żeby moje dzieci chodziły do szkoły katolickiej - skwitował.

Więcej o:
Komentarze (129)
Dworczyk o "radykalizacji" strajku nauczycieli: Są napisy "tylko świnie pilnują na egzaminie"
Zaloguj się
 • def11

  Oceniono 35 razy 33

  Hejt pisowskich trolli i mowa nienawiści telewizji publicznej i prawicowych mediów z rządem związanych na strajkujących nauczycieli panu nie przeszkadza ?!

 • kemor234

  Oceniono 28 razy 22

  Za doprowadzenie do strajku i wszelkie wynikające z tego konsekwencje ... odpowiada tylko i wyłącznie RZĄD PIS !!!!! Rozwalili system nauczania, teraz idą po nauczycieli.
  JEST JAK JEST, BO TAK CHCIELI I CHCĄ !!!!
  Myśląca młodzież zadaje trudne pytania ...
  A i głosować na pis nie chce. Świat by zwiedzała. Sama, bez księdza ...

 • grobelozaur

  Oceniono 22 razy 20

  A ja jestem oburzony, że ten zakłamany przygłup latał rządowym samolotem w prywatnych celach i dopóki tych kilkudziesięciu tysięcy złotych nie zwróci niech zamknie swoją jadaczkę.

  PS. Dworczyk posyła dzieci do prywatnych szkół. Ciekawe skąd ma na to pieniądze?

 • krynolinka

  Oceniono 22 razy 18

  Brudziński o strajku nauczycieli: Zacietrzewienie totalne udzieliło się niektórym przedstawicielom tego środowiska, Dworczyk o radykalizacji..
  Czyli pasek w wieczornych wiadomościach gotowy: zaprzańcy podpalają polską szkołę?!
  PRL wrócił?
  -Jednym z elementów propagandy była dezinformacja, używana zwłaszcza w okresie napięć i przesileń politycznych. Jej celem było zablokowanie dopływu informacji, bądź też spowodowanie, by trafiła w formie pożądanej dla władz. Niewygodne informacje, jeśli musiały być podane, podawano z opóźnieniem – tak było w przypadku wydarzeń poznańskich lub grudnia 1970, kiedy podanie informacji wymusiło Radio Wolna Europa. Innym sposobem było mutowanie gazet; do mieszkańców miast, w których odbywały się zamieszki, trafiały gazety z szerokim opisem wydarzeń, inne mutacje, trafiające zazwyczaj na prowincję, były pozbawione informacji. Tak było w przypadku wydarzeń z grudnia 1970, kiedy mutowano wydania „Głosu Szczecińskiego”[4].

  Inną metodą dezinformacji była manipulacja faktami, mająca na celu umniejszyć znaczenie niekorzystnego wydarzenia. Obniżano liczbę manifestantów, podkreślano ilość zniszczeń materialnych czy też wydarzeń chuligańskich – podpaleń, kradzieży, dewastacji. Same protesty nazywano wypadkami, przypadkami, wydarzeniami. Deprecjonowano również uczestników wydarzeń, nazywając ich chuliganami, warchołami itp. Często wrogom wewnętrznym przypisywano sterowanie z zagranicy, zwłaszcza przez Amerykanów lub Radio Wolna Europa.

  Dezinformacja nasiliła się zwłaszcza po 1976 r., gdy oznaki upadku polityki ekonomicznej Gierka stawały się coraz wyraźniejsze i narastały protesty robotnicze, charakterystycznym elementem propagandy stały się wiece aktywu robotniczego, na których potępiano warchołów i wichrzycieli (jak określano m.in. robotników lub ich przedstawicieli niezadowolonych z rosnących cen, pogarszającej się stopy życiowej oraz braku swobód wolności słowa). Społeczeństwu wmawiano również, iż demonstracje i protesty społeczne inspirowane są przez element przestępczy i chuliganów, oraz informowano o rzekomym masowym poparciu dla polityki PZPR i rządu, choć faktycznie ówczesna polityka władz skompromitowała się w oczach społeczeństwa.

 • jxl82

  Oceniono 15 razy 15

  Jak tam panie Dworczyk dzieci w szkole prywatnej? Czyżby nie uwierzyłby pan w "Dobrą Zmianę" Pis w szkołach?

 • alfred.ziemniak

  Oceniono 20 razy 14

  Podobno tylko świnie są w pisie.

 • jurek4491

  Oceniono 15 razy 13

  MIODZIO na moje serca .
  Każda jazda po rządzie jest mile widziana .
  Egzaminy są państwowe i to wina rządu a nie nauczycieli .

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 13 razy 11

  Pan Dworczyk ma prawo do posyłania dzieci do katolickiej szkoły bo w publicznych za dużo hołoty plącze się po korytarzach i klasach, nie ma dzieci tylko z obecnych elit, chodzić nie trzeba na zebrania i wiadomo, że dziecko naumiane bo nauczycielowi ręka zadrży jak ministerialnemu potomkowi wpisuje "5" zamiast zwyczajowej "6" bo na 10 nowych słówek zapamiętał dwa. Nauczyciel odmówi cząstkę różańca za karę i obieca solenną poprawę następnym razem przy pytaniu dziedzica Dworczyka.

 • staem

  Oceniono 10 razy 10

  PZPR i jego rząd w latach strajków robotników używali tych samych argumentów i takiej samej propagandy przeciw strajkującym, co dzisiaj czyni PIS i jego rząd.... znamy losy takich zachowań PZPR i jego rządów.... a historia lubi się powtarzać...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX