Zenek Martyniuk zachęca do udziału w eurowyborach. Podał rękę kandydatowi KE, teraz się wycofuje

Były piłkarz Tomasz Frankowski został "jedynką" na liście Koalicji Europejskiej na Podlasiu. Na jednym z nagrań umieszczonych na jego Twitterze wystąpił Zenon Martyniuk, który zachęca Polaków do udziału w majowych wyborach. Gdy wideo zyskało popularność, muzyk zaprzeczył, jakoby popierał jakąkolwiek partię.

Tomasz Frankowski przez lata kojarzony był głównie ze sportem. Był piłkarzem, odnosił liczne sukcesy, grając w Wiśle Kraków, z którą pięciokrotnie zdobywał mistrzostwo Polski, został także czterokrotnym królem strzelców polskiej ekstraklasy, strzelając łącznie 168 goli. "Franek" był także piłkarzem polskiej reprezentacji. 

Zenek Martyniuk zachęca do głosowania w wideo Tomasza Frankowskiego

Były piłkarz postanowił zaangażować się w politykę. Został kandydatem do Parlamentu Europejskiego i startuje z list Koalicji Europejskiej na Podlasiu, z którego pochodzi. W nagraniu, które Frankowski opublikował ostatnio na Twitterze, były piłkarz występuje wraz z pochodzącym z Białegostoku Zenkiem Martyniukiem. Popularny piosenkarz disco polo zachęcał Polaków do tego, aby wzięli udział w nadchodzącym głosowaniu. 

- Moi kochani! 26 maja będą się odbywać wybory do europarlamentu. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie do głosowania -  mówi Zenek Martyniuk w filmie opublikowanym przez Frankowskiego. Po tych słowach podaje rękę kandydatowi Koalicji Europejskiej.

Fani zespołu Akcent krytykują Zenka Martyniuka. Artysta wydał oświadczenie

Po tym, jak Zenek Martyniuk wystąpił z Tomaszem Frankowskim, spotkał się z krytyką wielu fanów, którzy zarzucili mu, że związał się z Koalicją Europejską i zaangażował się politycznie. Artysta wydał w tej sprawie oświadczenie, które opublikowano na stronie zespołu Akcent. 

"Nie byłem i nie jestem związany z żadną partią polityczną, nie popieram żadnego komitetu wyborczego i nie angażuje się w politykę. Moja muzyka jest dla wszystkich, ma łączyć, a nie dzielić. Jestem artystą, który śpiewa swoje piosenki, aby każdy mógł czerpać z nich radość. Proszę mnie nie kojarzyć i nie przypisywać do żadnej partii politycznej. Jestem tylko artystą. Moją intencją było zachęcenie wszystkich obywateli Polski do skorzystania z prawa do głosowania" - napisał Zenek Martyniuk. 

Więcej o:
Komentarze (50)
Zenek Martyniuk zachęca do udziału w eurowyborach. Podał rękę kandydatowi KE, teraz się wycofuje
Zaloguj się
 • laszczyny

  Oceniono 22 razy 14

  Pękł gdy dotarło do niego info że PISoBOLSZEWIA ruguje go z koryta dojnej zmiany.

 • kotprezesa

  Oceniono 11 razy 11

  "Moja muzyka jest dla wszystkich,"
  No dzięki Zenek.
  Zastanowię się...

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 11 razy 11

  Moja muzyka jest dla wszystkich....
  buhhaaaaa haaa
  gwarantuje ci Zenek, że gros twoich fanów glosuje na jedna, te słuszną partie

 • krynolinka

  Oceniono 14 razy 10

  Artysta ma przecież prawa obywatelskie! Zachęcanie do udziału w wyborach nie jest karalne..Zwolennicy infamii przesadzają.

 • vito60

  Oceniono 8 razy 8

  Artystą to jest Penderecki, ty Zenek jesteś diskopolowym grajkiem, zapewne dobrym w swoim niewyszukanym rzemiośle. A co do twojego dementi, boisz się, że cię Qurski nie zaprosi na sylwestra za grubą kasiorę?

 • spyderman2

  Oceniono 7 razy 7

  po depisizacji i ukaraniu złodziei z pisu bedzie mówił że od zawsze krytykował pisią szajkę

 • padoq

  Oceniono 6 razy 6

  Z niego taki artysta jak z wieprza ksiaze

 • 7ogamihcra

  Oceniono 6 razy 6

  Za Stalina wycinano z fotografii po prostu kolejne osoby.
  Problem tylko w tym przypadku... którego wyciąć ?

 • jo1952

  Oceniono 5 razy 5

  Jak się "wycofuje"podanie ręki?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX