Macierewicz chwali Bartłomieja M. "Uniemożliwił działania na szkodę bezpieczeństwa państwa"

Antoni Macierewicz przekonuje w "Dzienniku Gazecie Prawnej", że Bartłomiej M. "skutecznie uniemożliwił działania na szkodę bezpieczeństwa państwa". Były szef MON twierdzi też, że wśród byłych wojskowych "mamy lobby rosyjskie".

Antoni Macierewicz w "Dzienniku Gazecie Prawnej" mówił m.in. o swoich zasługach w budowaniu sojuszu ze Stanami Zjednoczonymi. Były szef MON mówił też sporo o poprzedniej władzy w Ministerstwie Obrony Narodowej. - Bronisław Komorowski współdecydował o armii przez blisko 20 lat, a nie przez osiem! I wspierał układ, którym w sposób bezwzględny zarządzali ludzie dawnego systemu, często z WSI - powiedział Macierewicz. Na uwagę dziennikarza, że jako minister "sam wyrzucił albo skłonił do odejścia wielu generałów", były szef MON odpowiedział: - W istocie, generałów, którzy odeszli w tym czasie, nie było wielu więcej niż tych, którzy zazwyczaj odchodzą na emeryturę. Kogo chce pan bronić? Generała Bogusława Packa, gen. Lecha Majewskiego, gen. Mirosława Różańskiego, a może gen. Jarosława Stróżyka z WSI?

W dalszej części wywiadu Macierewicz mówi o "lobby rosyjskim". - Trzeba sobie jasno powiedzieć, że mamy wśród byłych wojskowych lobby rosyjskie, które moje odejście z MON uznało za swoje zwycięstwo i okazję do zasadniczego zwiększenia aktywności polityczno-propagandowej. A media tzw. głównego nurtu bardzo temu sprzyjają i bronią tych ludzi, mimo że atakują oni wprost politykę niepodległościową państwa polskiego - stwierdził polityk. 

Antoni Macierewicz o Bartłomieju M.

Antoni Macierewicz zapytany został także o swojego byłego współpracownika, Bartłomieja M., oraz witanie go przez żołnierzy okrzykiem "czołem, panie ministrze". - Przywitanie "czołem" jest w wojsku naturalne. Nie ma w tym nic złego. Za to na pewno nie powinien być użyty tytuł ministra, bo ministrem Bartłomiej M. [w wywiadzie pada pełne nazwisko - red.] nie był. Ale był brutalnie atakowany przez WSI, gdyż na moje polecenie skutecznie uniemożliwił przekształcenie Centrum Kontrwywiadu NATO w strukturę działającą na szkodę polskiego kontrwywiadu i bezpieczeństwa Polski - stwierdził Macierewicz. W dalszej części rozmowy były minister przekonuje: - Nam chodziło o to, by uniemożliwić działania na szkodę bezpieczeństwa państwa i polskich służb. I Bartłomiej M. zrobił to skutecznie. Tak jak wcześniej przez lata skutecznie pracował nad wyjaśnieniem tragedii smoleńskiej i działań WSI w SKOK Wołomin.

Bartłomiej M. został zatrzymany pod koniec stycznia 2019 roku. Razem z innymi podejrzanymi usłyszał zarzuty w związku z niegospodarnością w Polskiej Grupie Zbrojeniowej. Według oświadczenia wydanego przez Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymani mieli dopuścić się fałszowania dokumentów i niekorzystnego rozporządzania mieniem o znacznej wartości. Ówczesny minister obrony narodowej Antoni Macierewicz osobiście nadzorował PGZ.

Więcej o:
Komentarze (238)
Antoni Macierewicz chwali Bartłomieja M. "Uniemożliwił działania na szkodę bezpieczeństwa państwa"
Zaloguj się
 • seroo1

  Oceniono 104 razy 96

  Budyń, który nie za bardzo rozumiał, co studiuje na czymś, co uczelnią wyższą jest tylko z nazwy, okazał się sprytniejszy, inteligentniejszy i bardziej przebiegły od całego aparatu wywiadowczego znanego supermocarstwa...
  Antoniuszu - głupizną swych wynurzeń przebijasz już nawet samego siebie!

 • fakiba

  Oceniono 84 razy 72

  Antek nic się nie martw , wkrótce dołączysz do Miśka i inni razem z tobą

 • nazwa.niepoprawna

  Oceniono 72 razy 68

  Czy na sali jest lekarz? Tego pana podsumował Piątek. Tyle w temacie.

  A CIA nie chciała tego pomocnika aptekarza zatrudnić, skoro taki fachowiec?

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 59 razy 55

  Jasne, Misiewicz także na wszystkich frontach zmieniał losy wojny światowej!
  A w realu, niedouczony tluscioch po bóg wie jakiej szkole, rozbijajacy się rządowymi limuzynami po wiejskich dyskotekach! A jedyną zasługą dla obronności "ministra Misiewicza" było to że jak robił loda Macierewiczowi to ten nie miał czasu rozmontowac do końca polskiej armii.
  Koleś jest tak umoczony w złodziejstwo na państwowym że mu nawet "wujek" nie pomoże

 • falbor

  Oceniono 59 razy 51

  Pan Androni Zamachowicz to wybitny mąż stanu! Jedyne co mogę mu zarzucić to to, że tyle tych Black hawków dla wojska kupił, że już nawet pod oknami latają i spać nie dają...;)

 • evergreen111

  Oceniono 56 razy 48

  On ma czelność mówić o rosyjskim lobby?? ON, MAJĄCY POŁĄCZENIA Z RUSKIMI SŁUŻBAMI SPECJALNYMI? ON, KTÓRY ROZŁOŻYŁ POLSKĄ ARMIĘ?
  Ja rozumiem że mu brak Salcesona w łóżku, ale są granice tupetu, Szalony Antku!

 • jxl82

  Oceniono 54 razy 46

  Wszechstronny Bartłomiej " przez lata skutecznie pracował nad wyjaśnieniem tragedii smoleńskiej i działań WSI w SKOK Wołomin". Zapewne z aptekarską precyzją sprawdza teraz zawartość mydła w mydle.

 • achaszwerosz

  Oceniono 53 razy 45

  Wie co mówi o rosyjskim lobby, stary cwaniak z KGB.

 • magbyt1

  Oceniono 46 razy 42

  Macierewicz zlikwidował nasz wywiad, kontrwywiad i teraz śmie twierdzić że misiek to uratował?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX