Jest kolejny sondaż wyborczy: PiS z szansą na samodzielne rządy. Platforma Obywatelska daleko w tyle

Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w kwietniu, zwyciężyłoby w nich Prawo i Sprawiedliwość - wynika z sondażu pracowni Estymator przeprowadzonego dla portalu DoRzeczy.pl. Na partię Jarosława Kaczyńskiego oddałoby głos 43,8 proc. ankietowanych.

43,8 proc. - taki wynik w sondażu pracowni Estymator dla portalu DoRzeczy.pl osiągnęło Prawo i Sprawiedliwość. 25,7 proc. zagłosowałoby na Platformę Obywatelską. Taki wynik oznacza, że partia Jarosława Kaczyńskiego mogłaby rządzić w Sejmie samodzielnie.

8,2 proc. głosów zdobyłaby Wiosna, 6,4 proc. - Kukiz'15, a 5 proc. - PSL. Poza Sejmem znalazłyby się ugrupowania takie jak m.in. SLD (4,2 proc.), Partia KORWiN (2,9 proc.), Nowoczesna (1,4 proc.), Razem (1,1 proc.), Ruch Narodowy (0,5 proc.) i Teraz (0,2 proc.).

Badanie zostało przeprowadzone 10-11 kwietnia na grupie 1016 dorosłych osób. W wynikach uwzględniono jedynie osoby, które zadeklarowały udział w wyborach.

Z opublikowanego w sobotę innego badania Estymatora dla DoRzeczy.pl, dotyczącego z kolei wyborów do Parlamentu Europejskiego, wynika, że na PiS zagłosowałoby 42 proc. badanych, a na Koalicję Europejską (PO, Nowoczesna, SLD, PSL i Partia Zieloni) 37,7 proc.

Więcej o:
Komentarze (688)
Sondaż dla DoRzeczy.pl: PiS z szansą na samodzielne rządy. Platforma Obywatelska daleko w tyle
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 116 razy 56

  Jest kolejny kit na zamówienie pisiorów. Jeśli to byłby sondaż wiarygodny to już by przedterminowe wybory prezes rozpisywał pod byle pretekstem.

 • borrka

  Oceniono 67 razy 47

  Przed wyborami w Warszawie propisowskie sondaże dawały sute zwycięstwo Jakiemu. Co było dalej, wiadomo.
  Gdy "Od Rzeczy" zleca sondaż, to nie po to by poznać preferencje wyborców, lecz by je kształtować.

 • justas32

  Oceniono 79 razy 45

  Naprawdę nie wiem po co jeszcze tu mieszkam. Zbyt dużo ciemnego luda jak na moje nerwy. Kolejna fala emigracji wymiecie stąd kolejne pokolenie ludzi myślących - i znowu zostanie sam muł na dnie. A później się jeszcze dziwią że biedni ...

 • mike689

  Oceniono 72 razy 32

  to oznacza ze duza czesc ludzi inteligentnych wyjezdza z tego buraczano ziemniaczanego zapyzialego kraju dlatego tym ciemniakom rosnie i dobrze niech walnie niech nas zaoraja to moze ktos sie obudzi i pogoni ciemnych katoli na sybir

 • 2-sort

  Oceniono 42 razy 26

  w jednym Kaczor miał racje-zdradzieckie mordy to własnie ten dumny i wspaniały naród .Targowica 21 wiek przy znaczącym udziale kościoła

 • eva01

  Oceniono 48 razy 26

  PiS chce pokazać poprzez sondaże (jutro będzie OBOP) że nauczyciele, a wkr,ótce ludzie niepełnosprawni nie liczą się......tylko komu to ma słuzyć? Wyznawcom PISu wydaje się, że im, ale tak naprawdę umocni się bezkarność i majątek władzy i kościoła. a Ty będziesz wegetować niepracujący posiadaczu 500.

 • bmarten

  Oceniono 54 razy 24

  Chyba więc będzie Budapeszt w Warszawie. Jeśli Kurdupel zdobędzie 307 miejsc w sejmie, to - podobnie jak jego spasiony koleżka z Budapesztu - tak zmieni konstytucję, że ruski miesiąc popamiętamy. Niech będzie pochylony.

 • mikejar

  Oceniono 60 razy 22

  Przestancie ludzi straszyc NASTEPNE 4 LATA PIS DZIELCOW to juz nie bedzie POLSKI.
  ROZGRABIA , ZNISZCZA , a po nastepnych 4 latach to 6 POKOLENIE TEGO NIE ODROBI.
  CHCECIE ZEBY POLSKA BYLA REPUBLIKA NADWISLANSKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX