Strajk Nauczycieli. Stanisław Karczewski o żądaniach płacowych: Powinno się pracować dla idei

Stanisław Karczewski zwrócił się do strajkujących nauczycieli, by pracowali dla idei. - Ja pracowałem dla idei, pracuję dla idei i będę pracował - powiedział marszałek Senatu. W 2017 r. podobną radę miał dla protestujących lekarzy rezydentów.

Stanisław Karczewski był Senacie pytany m.in. o strajk nauczycieli. Mówiąc o kwestiach płacowych marszałek stwierdził: -  Znowu zostanę skrytykowany, kiedyś mówiłem, przy sporze z rezydentami, że powinno się pracować dla idei. Ja pracowałem dla idei, pracuję dla idei i będę pracował dla idei, a dla dzieci powinniśmy jeszcze tym bardziej pracować - powiedział Karczewski.

Strajk nauczycieli. Karczewski radzi, by pracować dla idei

Jego wypowiedź szybko stała się obiektem krytyki ze strony opozycji. "Marszałek Karczewski powtarza, że wszyscy powinniśmy pracować dla idei, rezydenci, nauczyciele zwłaszcza. Może spyta kolegów z PiS jak tam z ich ideowością? Oddali już nagrody?" - napisała Agnieszka Pomaska z PO.

Niektórzy z komentujących zwracają uwagę na pokaźne uposażenie marszałka Senatu. Z oświadczenia majątkowego za 2017 r. wynika, że roczna pensja Karczewskiego to ponad 201 tys. zł. Do tego należy doliczyć dietę wyjazdową w wysokości 5 tys. zł i dietę parlamentarną (30 tys. zł). Marszałek ma m.in. dom o powierzchni 160 mkw. i wartości 800 tys. zł, mieszkanie o pow. 120 mkw. warte 300 tys. zł, działkę (1 ha) wartą 150 tys. zł. W oświadczenie Karczewski wpisał też sporo zobowiązań - m.in. kredyt mieszkaniowy (185,5 tys. zł) czy pożyczkę konsumencką (169 tys. zł).

Jak w swojej wypowiedzi zaznaczył sam Karczewski, w podobnym tonie zwrócił się już do innej grupy zawodowej. W 2017 r. do protestujących lekarzy rezydentów powiedział: - Myślenie o pieniądzach nie jest najważniejsze w życiu. Zapewniam młodych lekarzy, którzy rozpoczynają pracę, że pieniądze naprawdę nie są najważniejsze w życiu. Sam w tej chwili jako marszałek zarabiam zdecydowanie mniej, niż zarabiałbym jako ordynator szpitala. Warto pracować dla idei, nie tylko myśleć o pieniądzach.

Więcej o:
Komentarze (442)
Strajk Nauczycieli. Stanisław Karczewski o żądaniach płacowych: Powinno się pracować dla idei
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 136 razy 126

  Stasiek nie piernicz tyle o tej idei, bo w końcu małżonka się dowie i będzie wałek grany.
  Natomiast na poważnie, to ktoś kto zarabia dwieście tysięcy rocznie, mając służbowy samochód, darmowe mieszkanie, przeloty, powinien ważyć słowa. Bo jak taczki pod senat podjadą...

 • Mr. X

  Oceniono 119 razy 115

  Dla idei ?
  W takim razie niech Karczewski pełni obowiązki marszałka Senatu za pensje nauczyciela kontaktowego.
  Tak dla idei.

 • konigin

  Oceniono 85 razy 81

  Ideowcy, ale jak sie nalezy to biora az kwik przy korycie. Pisowski tupet i bezczelnosc.

 • pepper-salt

  Oceniono 69 razy 67

  Czemu ten bezczelny fałszywiec nie pozostał pracować dla idei jako lekarz tylko wziął się za politykę
  gdzie władza, szmal i zero odpowiedzialności?

 • sw.stefan

  Oceniono 58 razy 54

  Bezczelny tłuk pisowski, mów sobie tak do bydła które na was głosuje .

 • xynat

  Oceniono 48 razy 48

  Jak będę zarabiał co najmniej 10 tys miesięcznie to będę mógł pracować dla idei. Rozumiem, że pisowscy pociotkowie także są zatrudniani w pkp, kghm, orlen, knf czy kolejach dolnośląskich dla idei.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX