Stanisław Karczewski tłumaczy słowa Biereckiego: Mówił o pojednaniu, budowaniu wspólnoty

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski wziął w obronę Grzegorza Biereckiego, który mówił o "oczyszczaniu Polski z ludzi, którzy nie są godni należeć do naszej wspólnoty narodowej". Według Karczewskiego słowa są wyrwane z kontekstu i w rzeczywistości senator mówił w Białej Podlaskiej "mówił o pojednaniu" i "budowaniu wspólnoty".

Stanisław Karczewski do słów Grzegorza Biereckiego odniósł się podczas konferencji w Senacie. Jeden z dziennikarzy zapytał marszałka, czy wie "z kogo i z kim Bierecki chce oczyszczać Polskę". Choć słowa bialskiego senatora zostały dziś skrytykowane również w jego obozie (m.in. przez Joachima Brudzińskiego) Karczewski postanowił ich bronić.

Karczewski tłumaczy słowa Biereckiego

- Bardzo proszę przeczytać cały tekst wystąpienia senatora Biereckiego. Nie czytał pan, bo pan cytuje tylko i wyłącznie jeden fragment, fragment, który, wyrwany z kontekstu, może wprowadzać kogoś w błąd - powiedział marszałek Senatu. Karczewski dodał, że rozmawiał z Biereckim i zapoznał się z jego wystąpieniem. - Mówił o pojednaniu, budowaniu wspólnoty, wprost przeciwnie. Ten fragment wyrwany z kontekstu zupełnie zmienia charakter wypowiedzi - zapewnił. 

Co powiedział Bierecki? Polityk w trakcie obchodów 9. rocznicy katastrofy smoleńskiej w Białej Podlaskiej powiedział: - Nie ustaniemy, aż nie doprowadzimy do pełnego oczyszczenia Polski z ludzi, którzy nie są godni należeć do naszej wspólnoty narodowej.

Na słowa polityka zareagował m.in. minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński, który stwierdził, że na słowa senatora wymienione osoby "mogą tylko ze współczuciem popukać się w głowę". Napisał też: "Wypowiedź głupia i nieodpowiedzialna, dająca paliwo naszym oponentom, mam nadzieję, że będzie refleksja i słowo przepraszam".

Sam Bierecki również utrzymuje, że jego słowa zostały wyrwane z kontekstu. - Mówiłem o odrzuceniu moralnym, nieakceptowaniu takich postaw - powiedział dziennikarzowi RMF FM. Na stwierdzenie, że jego wypowiedź brzmiała strasznie, odparł: - Brzmią strasznie dla tych, którzy może poczuwają się do winy.

Więcej o:
Komentarze (183)
Stanisław Karczewski tłumaczy słowa Biereckiego: Mówił o pojednaniu, budowaniu wspólnoty
Zaloguj się
 • puuchatek

  Oceniono 71 razy 67

  Budowanie wspólnoty przez oczyszczanie z tych, którzy nie są godni do niej należeć.

  Pani Karczewski, już lepiej Pan milcz, bo tylko się pan pogrążasz razem z tym pajacem Biereckim.

 • 4mils

  Oceniono 57 razy 51

  Ile Bierecki wyprowadziłeś kasy do Luksemburga by nie płacić w Polsce podatków, hipokryto-patrioto!

 • niktwazny126

  Oceniono 50 razy 48

  A Karczewski to ten, co pracuje dla idei i tak zaleca nauczycielom? Myślę, że warto myśl wprowadzić w życie. Na początek dać nauczycielom miesięcznie tyle, ile "idea" Karczewskiego warta.

 • me_on_gazeta

  Oceniono 40 razy 40

  Nie życzę sobie żadnej wspólnoty z osobnikami pokroju Biereckiego czy Karczewskiego.

 • urhan

  Oceniono 41 razy 37

  Oni naprawdę uważają ten naród za ciemną masę, która nie niczego nie kuma...

 • nilpferd13

  Oceniono 31 razy 31

  panie Karczewski!
  widocznie slyszal pan zupelnie inna wypowiedz pana Biereckiego, albo ma pan wielkie problemy ze zrozumieniem czegokolwiek!
  Niestety, musze i pana i pana Biereckiego utrzymywac z moich podatkow!!!
  Jesli nie podoba sie panu polskie spoleczenstwo, ktore mysli inaczej, niz wlasciciel Polski oraz czlonkowie jego partii, to proponuje wyjazd na jakas bezludna wyspe...
  MY ZOSTANIEMY TUTAJ, W NASZEJ OJCZYZNIE!!

 • fakiba

  Oceniono 30 razy 28

  Widać że Karczewski podziela jego poglądy , banda chamów i nazi ćwoków

 • honkers

  Oceniono 34 razy 28

  To ja jestem ciemniak i jednostka na tzw emigracji wewnętrznej jak za PRL. Jak ktoś mi mówi o gorszym sorcie to powinienem go pod kolana i ucałować z radości. A gdy ktoś mi mówi o tym że trzeba oczyścić ten kraj to już sam kupuję bilet do Berezy albo Treblinki przez Sobibór. A gdy "polityk", taki szczerze PiSowski mówi mi spier....j to od razu czuję lekkie podniecenie z powodu czekającej mnie podróży.

 • stachkaz47

  Oceniono 27 razy 25

  MYŚLĘ ,że PRZYJDZIE i na niego PORA.Nie tacy mocni padli jak gó... na beton .
  Mysia dziura cię nie ukryje przed gniewem ludu ty OBŁUDO chodząca.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX