Strajk nauczycieli. Beata Szydło zaprasza związkowców na negocjacje. Mają się odbyć jeszcze dziś

Beata Szydło poinformowała, że strona rządowa będzie dziś, we wtorek o godzinie 15, czekać na przedstawicieli związków nauczycielskich z ZNP i FZZ, aby dalej rozmawiać. Wicepremier dodała, że liczy na to, że podpiszą oni porozumienie, na które zgodziła się Solidarność. - To dobre porozumienie - powiedziała Szydło.

Beata Szydło w południe wystąpiła na konferencji prasowej dotyczącej strajku nauczycieli, który trwa od poniedziałku. Sytuacja robi się poważna, ponieważ na środę zaplanowany jest egzamin gimnazjalny, który stoi pod znakiem zapytania.

Chwilę wcześniej dla mediów wypowiedział się prezes ZNP Sławomir Broniarz, który zażądał wyznaczenia mediatora oraz tego, aby premier Mateusz Morawiecki wziął udział w rozmowach z nauczycielami. Czytaj więcej>>>

Beata Szydło będzie czekać na strajkujących nauczycieli w CDS

Beata Szydło mówiła, że obowiązkiem dorosłych jest zapewnienie uczniom możliwości spokojnego napisania egzaminu gimnazjalnego. Podkreśliła, że nauczyciele mają prawo strajkować, ale podziękowała także tym, który nie przystąpili do strajku i nadal prowadzą zajęcia. Poprosiła także strajkujących, aby rozważyli możliwość pojawienia się w środę przy swoich uczniach. 

Powinniśmy cały czas rozmywać. To nasza wspólna odpowiedzialność. Jeśli poniesiemy ją, zwycięży młodzież i ich przyszłość. Dorośli będą mogli znaleźć rozwiązania, a młodzi nie będą musieli martwić się, że ich przyszłość i promocje do szkół są zagrożone

- mówiła premier Szydło. 

Dodała, że przedstawiciele rządu od niedzieli są gotowi do prowadzenia dalszych rozmów z przedstawicielami związków zawodowych nauczycieli. Poinformowała także przedstawicieli ZNP i Forum Związków Zawodowych, że strona rządowa będzie o godzinie 15 czekać na związkowców w Centrum Dialogu Społecznego. 

Na zaproszenie Beaty Szydło zareagował już Sławomir Broniarz. Przekazał, że przedstawiciele ZNP będą o 14:45 w Centrum Dialogu Społecznego. 

Cały czas zachęcamy do tego, aby prowadzić rozmowy i podpisać porozumienie, które podpisała "Solidarność", bo to jest dobre porozumienie

- dodała Beata Szydło. Poinformowała, że w przygotowanym porozumieniu są dwie części dotyczące podwyżek, na których zależy strajkującym nauczycielom - jedna zaplanowanej podwyżki wynagrodzeń, a druga - pokazuje możliwość rozwiązań na przyszłość, które zapewnią wyższe płace.

Wicepremier nie odpowiedziała jednak na pytanie o to, czy na rozmowach pojawi się mediator. Wymijająco powiedziała, że strona rządowa jest gotowa do rozmów i jego przedstawiciele pojawią się CDS. 

Wicepremier Beata Szydło zapewniła, że jutrzejsze egzaminy gimnazjalne się odbędą. Dodała, że MEN będzie wydawała w tej sprawie komunikaty. Tłumaczyła, że za ich organizację odpowiedzialni są dyrektorzy szkół i CKE, nie poszczególni nauczyciele. Zaapelowała jednak do nauczycieli, aby pojawili się w środę przy swoich uczniach. 

Więcej o:
Komentarze (126)
Beata Szydło zaprasza związkowców z ZNP na negocjacje. Mają się odbyć jeszcze dziś
Zaloguj się
 • kl0ss

  Oceniono 32 razy 32

  Jakie negocjacje? Przecież PiS podpisał porozumienie z radym PiS i szefem nauczycielskiej "Solidarności z PiSem" Ryszardem Proksą, czyli sam ze sobą.

 • kali23

  Oceniono 21 razy 21

  Bezczelność tej PiSowskiej KLOAKI osiąga zenitu.
  Myślicie, PiSowskie bydło, że ludzie wam uwierzą? Takie macie dobre serca, że nawet świniom dajecie 500 + a tu patrzcie, ZNP nie daje się na wasze " dobre serca" załapać ?
  PS
  Oglądanie oborowej Szydło, kłamiącej w żywe oczy napawa obrzydzeniem. Co za dno.

 • bojowniczka_hybrydowa

  Oceniono 17 razy 15

  Jakie negocjacje? Zaprasza ich do podpisania tego, co już było na stole. Nawet dwukrotnie.
  Trzeba pójść i pani premierce wyjaśnić, że już dwa razy się jej tłumaczyło swoje stanowisko.
  I wyjść.

  Ale poza tym:
  "Tłumaczyła, że za ich organizację odpowiedzialni są dyrektorzy szkół i CKE, nie poszczególni nauczyciele. " Pisie trolle ogarniają, co pani premierka powiedziała? No to z zażaleniami spadać do właściwych organów.

 • lottare21

  Oceniono 15 razy 15

  Nawet całkiem trafna pomyłka freudowska ze strony redakcji. Rozmywają pisiory problemy w oświacie, zrzucają odpowiedzialność na stronę społeczną. A niby budżet owocami wzrostu przerośnięty.

 • state77

  Oceniono 16 razy 14

  Jak Szydło zdała z jakiejkolwiek klasy do klasy skoro nie rozumie co do niej nauczyciele mówią?

 • miszka_szyfman

  Oceniono 14 razy 14

  Niech nie zapomni zabrać ze sobą pani "Szczerzące zęby".

 • siwywaldi

  Oceniono 14 razy 12

  Ona jest głupia, czy bezczelnie bezczelna?
  Przecież CO o porozumieniu podpisanym przez Proksę sądzi WIĘKSZOŚĆ nauczycieli należących - albo JUŻ NIE należących do Solidarności, wiadomo od wczoraj.

 • kazek100

  Oceniono 12 razy 12

  Dobrze, że zaprasza. Dobrze by też było, gdyby miała do powiedzenia coś więcej, niż te aroganckie kłamstwa, którymi się dotychczas posługuje.

 • dafcioo

  Oceniono 12 razy 12

  O czym Szydło chce rozmawiać, skoro przedkłada do akceptacji te same papiery, które ZNP i FZZ odrzuciły kilka dni temu?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX