Jak długo będzie trwał strajk nauczycieli? Dorota Gardias: Przypominam, że białe miasteczko było miesiąc

Dorota Gardias była w poniedziałek gościem Gazeta.pl. Gardias podkreślała, że nie wie, jak potoczy się strajk, ale "białe miasteczko trwało miesiąc". Chwaliła zdolności negocjatorki premier Beaty Szydło i dodała, że z doświadczenia wie, że "niemożliwe stawało się możliwe".

Dorota Gardias, przewodnicząca Rady Dialogu Społecznego, która uczestniczyła w rozmowach między rządem a przedstawicielami związków nauczycielskich, skomentowała w poniedziałek najgorętszy temat dnia - strajk nauczycieli

Dorota Gardias: Białe miasteczko trwało miesiąc

Dorota Gardias podkreślała, że ona jako przewodnicząca Rady Dialogu Społecznego, nie jest stroną rozmów między nauczycielami a rządem. Tłumaczyła, że musi pozostać neutralna i obiektywna. Czy strajk się zradykalizuje? Co może zaproponować rząd nauczycielom? Jak długo będzie trwał strajk nauczycieli? Dorota Gardias nie chciała spekulować. Powiedziała tylko tyle:

Przypominam, że białe miasteczko trwało miesiąc

- powiedziała przewodnicząca Gardias. Czy tak będzie i tym razem? - Nie wiem, to nowy ląd - odpowiedziała i podkreślała, że każda sytuacja jest inna.

Dorota Gardias miała na myśli protest pielęgniarek z 2007 roku, który odbył się pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów Jarosława Kaczyńskiego. Gdy premier odmówił spotkania z przedstawicielkami protestujących pielęgniarek, spontanicznie zaczął się protest. Trwał od 19 czerwca 2007 roku do 15 lipca 2007 roku. 

Dorota Gardias zdradziła także, że premier Mateusz Morawiecki nie uczestniczył w żadnym spotkaniu, pomimo wielokrotnie wysyłanych zaproszeń. Spotkał się tylko z przedstawicielami związkowców "Solidarności".

Bardzo byśmy chcieli spotkać się z panem premierem, ale niestety

- dodała Gardias.

Więcej o:
Komentarze (176)
Jak długo będzie trwał strajk nauczycieli? Dorota Gardias: Przypominam, że białe miasteczko było miesiąc
Zaloguj się
 • jael53

  Oceniono 40 razy 34

  To jest manifestowanie pogardy dla ludzi - pieniądze rozdamy, jak nam się podoba. Damy na propagandę, na idiotyzmy w rodzaju WOT i przekop Mierzei, damy socjal, nawet bydełko dofinansujemy. Ale żadnych niepełnosprawnych, medyków i belfrów.

 • wolak007

  Oceniono 28 razy 22

  Krowa+ i Świnia+ to tylko zawoalowana nazwa programów Koryto+ i Żłób+

 • rh2k

  Oceniono 30 razy 22

  Może i nie ma propozycji dla nauczycieli ale są pieniądze na tuczniki. Priorytety nasz rząd ma słuszne...

 • sowielustro

  Oceniono 18 razy 16

  Złodzieje i aferzyści jedynie słusznej partii rzucili wszystkie siły do obrony koryta, armia misiewiczów bez kompetencji którzy dostali państwową posadkę , farmy internetowych trolli opluwające Polaków od rana do wieczora. To wszystko dla Partii, która od 9 lat w bezczelnych kłamstwach wmawia ludziom, że Polacy mordowali Polaków w Smoleńsku. Trzeba gardzić Polską i Polakami, żeby stać po stronie złodziei i przestępców z PiS, którzy z nikim nie potrafią się porozumieć, których lekceważy Europa i świat, którzy ułaskawiają kryminalistów po znajomości a Konstytucję traktują jak papier toaletowy.

 • pas964

  Oceniono 19 razy 9

  nie widziałem takiego trollowgo wzmożenia i hejtu na nauczycieli od tygodni. widać pis dobrze płaci.

 • ps11111ps

  Oceniono 17 razy 9

  Mysle ze z hasla "Krowa+" mozna zrobic lejtmotyw całej kampani antypisowskiej.

 • szkolapraca2

  Oceniono 14 razy 8

  Jestem zażenowany jak czytam komentarze obarczające za strajk Broniarza czy nauczycieli. To oddolna inicjatywa całego środowiska i jasno sprecyzowano żądania. Rząd się nie ugiął - mało tego w trakcie ogłosił 500+ na krowę a nauczycielom powiedział że dla nich pieniędzy teraz nie będzie! To nie były negocjacje a prowokacja ze strony rządu. Wiedzą że nauczyciele nie zagłosują na PiS to szkoda pieniędzy na tę grupę. Krowa widać zagłosuje! Będzie na kogo zwalić winę za to co za chwilę będzie w związku z reformą Zalewskiej! Mam nadzieje, że rodzice będą świadomi że za reformy odpowiada rząd a nie szkoła! Idziemy do urn i dajmy wyraz niezadowolenia - za miliony państwowych pieniędzy dla rydzyka, za bałagan w oświacie, za kupowanie głosów 500+ z naszych kieszeni, za mariaż władzy z nacjonalistami (lub faszystami patrząc jakie są hasła na ich marszach) za państwo wyznaniowe, za "sukcesy" polityki polskiej na arenie międzynarodowej, za ośmieszanie polaków w oczach innych państw.

 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 16 razy 8

  Kilka dużych firm zajmujących się internetowym marketingiem (czyli dezinformacją) ze swoich 1000 fejkowych kont wspomaga antypolski reżim PiS, opluwając nauczycieli, opozycję i Europę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX