Strajk taksówkarzy w Warszawie oraz na A2 - trasa przemarszu i utrudnienia w komunikacji

W poniedziałek na ulicach Warszawy mogą pojawić się utrudnienia wynikające z rozpoczynającego się strajku taksówkarzy. Organizatorzy zapowiadają, że ma to być jeden z największych protestów kierowców, którzy chcą, by strajk trwał do skutku.

Na ulice stolicy wyjadą dziś taksówkarze z całej Polski - do Warszawy mają przyjechać przedstawiciele korporacji z m.in. Krakowa, Łodzi, Katowic i Gdańska. W proteście wziąć udział ma około sześciu tysięcy osób. Zgodnie z zapowiedziami organizatorów kierowcy chcą, by strajk trwał do skutku, czyli do chwili spełnienia ich postulatów.

Strajk taksówkarzy w Warszawie - trasa przemarszu protestujących 

Strajk taksówkarzy rozpoczął się dziś o godzinie 6 rano. Kierowcy chcą zablokować centrum miasta oraz autostradę A2, z tym że tutaj protest ma się odbyć w okolicach Warszawy oraz na odcinku z Łodzi do stolicy i ma mieć charakter rotacyjny. Tym razem protest będzie odbywał się w zmienionej formie - zamiast jeździć po ulicach, kierowcy chcą całkowitego zablokowania ulic dla ruchu.

Protestujący mają zebrać się o godzinie 10 w okolicach hali COS Torwar, gdzie zostawią swoje samochody. Z Łazienkowskiej ruszą ulicą Myśliwiecką do siedziby Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, która znajduje się w Alejach Ujazdowskich. Tam rozpocznie się manifestacja, taksówkarze chcą także złożyć list otwarty lub petycję. Później ruszą alejami Ujazdowskimi, gdzie planują manifestacje przed Ministerstwem Sprawiedliwości i ambasadą Stanów Zjednoczonych. Potem ruszą na plac Trzech Krzyży przed Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. Protest ma zakończyć się około godziny 17 ponownie przed Kancelarią Premiera.

Zgodnie z informacjami podanymi na stronie Zarządu Transportu Miejskiego w czasie przemarszu taksówkarzy ruch na trasie zgromadzenia może zostać wstrzymany. Planowane są utrudnienia autobusów linii: 107, 108, 116, 118, 127, 159, 166, 171, 180, 195, 222, 503, 518 i E-2.

Postulaty taksówkarzy wynikają z projektu nowelizacji ustawy o transporcie, która pozwala legalnie działać przewoźnikom typu Uber, Taxify czy Bolt. Związkowcy z "Solidarności" domagają się trzech zmian. Pierwszą jest egzekucja obowiązującego prawa transportowego, karnego i skarbowego w transporcie zarobkowym przez odpowiednie służby. Kolejnym postulatem jest zaprzestanie prac nad projektem zmian w ustawie, która może przyczynić się do legalizacji szarej strefy w przewozie osób. Ostatnim jest uchwalenie nowelizacji ustawy transportowej wspomagającej polskich przedsiębiorców-taksówkarzy.

Więcej o:
Komentarze (65)
Strajk taksówkarzy w Warszawie oraz na A2 - trasa przemarszu i utrudnienia w komunikacji
Zaloguj się
 • dante_waw

  Oceniono 29 razy 23

  Zadamy przywrocenia kolejek na postojach taksowkowych... dosc deptania etosu taksowkarskiego z PRLu...

  Domagamy sie zakazu uzywania nawigacji przez pasazerow.... ciagle marudza ze jezdzimy dookola....

  Dosc nekania taksowkarzy przez Straz Miejska... ciaglymi kontrolami taksometrow...

 • yosemitesam

  Oceniono 17 razy 15

  Spokojnie, wieczorem pani Pasztetowa ogłosi nam porozumienie z taksówkarzami i pokaże do kamery porozumienie podpisane z szefem kierowców SOP.
  Kolejny sukces - fanfary!!

 • rasta-mw

  Oceniono 17 razy 11

  Równie dobrze mogą strajkować bandyci i złodzieje, że np. ludzie nie trzymają już gotówki w domu, a jumane telefony trudno sprzedać, i oczywiście, że zza dużo monitoringu bo ich RODO też powinno chronić. Co jak co, ale taksiarze to (prawie)ostatnie medny społeczne.

 • pomysłowy Dobromir

  Oceniono 15 razy 11

  Strajkujecie?? Założę się, że każdy ale to każdy z was przyjechałby pod mój blok na 9:15 Gdybym zamówił kurs na przykład do Berlina i poinformował że płacę euro hahaha cwaniaczki

 • dobromir.wesoly

  Oceniono 14 razy 10

  Śmiało, strajkujcie. Na tory metra nie wejdziecie... :-P

  Większość i tak została w domach z dziećmi. Hak wam w smak... Niech żyje wolna konkurencja!

 • gronostaj8

  Oceniono 13 razy 9

  Nie chcę i nie będę jeździł taksówkami. Oni zawsze mają jakiś problem - a bo za krótka trasa, a on na tym postoju już 3 godziny stał i tylko 30zł zarobi. Innym razem - że za długa trasa, gdzie on teraz tutaj znajdzie jakiś kurs.
  Uber i Bolt nie mają takich problemów.

 • profes79

  Oceniono 13 razy 9

  Bardzo proszę odpowiednie instytucje o sprawdzenie dzisiaj wszystkim taksówkarzom posiadania kas fiskalnych, ich legalizacji oraz podpięcia do taksometru. Strajk sam sie rozpłynie jak śnieg wiosną.

 • zdzislawdyrman

  Oceniono 12 razy 8

  Mysle, ze blokada Torunia bylaby skuteczniejsza

 • freejazzy

  Oceniono 17 razy 7

  Taksówki to przeżytek i żaden strajk tego nie zmieni. Jesteście dorożkarzami XXI wieku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX