Szydło ogłosiła "sukces" po rozmowach ostatniej szansy. "Ktoś wie, gdzie będą wręczane kwiaty?"

Beata Szydło ogłosiła sukces po rozmowach ostatniej szansy z nauczycielami, choć proponowane przez PiS porozumienie podpisała tylko "Solidarność". "Pani premier Szydło podpisała porozumienie z radnym PiS panem Proksą. Tego sukcesu nie dało się przewidzieć!" - pisze jeden z komentatorów.

Dwie oświatowe centralne związkowe odrzuciły propozycje rządu, "Solidarność" zdecydowała się zawrzeć porozumienie - poinformowała reprezentująca rząd w rozmowach z nauczycielami wicepremier Beata Szydło. To wynik rozmów ostatniej szansy w Centrum "Dialog" przed zapowiadanym na poniedziałek bezterminowym strajkiem w oświacie. Beata Szydło dziękowała "Solidarności" za zawarcie porozumienia. - Jest to sukces, bo pokazaliśmy, że można podpisać porozumienie, które daje dobrą szansę i perspektywę na przyszłość - oceniła wicepremier. 

"Sukces", czyli brak porozumienia z największą centralą związkową - Związkiem Nauczycielstwa Polskiego - jest szeroko komentowany w mediach. 

Kolejny "sukces" Szydło

"Po 27:1 pani wicepremier Beata Szydło ma kolejny sukces na koncie. Od początku mówiłam, że będzie jak z protestem osób z niepełnosprawnościami, rząd będzie grał na podział środowiska. Tym razem porozumienie z rządem podpisał szef nauczycielskiej 'S', radny PiS" - napisała Renata Grochal z "Newsweeka". 

"Tymczasem, po 27:1, wicepremier Beata Szydło ogłasza kolejny sukces: brak porozumienia z największymi nauczycielskimi związkami zawodowymi!" - ironizowała Kamila Biedrzycka-Osica.

"Jakoś słowo 'sukces' słabo pasuje do tak niestabilnej sytuacji jak ta związana ze strajkiem" - ocenił Michał Kolanko z "Rzeczpospolitej". 

"Ktoś wie, gdzie będą wręczane kwiaty premier Szydło za sukces i podpisanie porozumienia? Wyślemy kamerę!" - napisał Marek Kacprzak z WP.pl. 

"Porozumienie z radnym PiS"

"Pani premier Szydło podpisała porozumienie z radnym PiS panem Proksą. Tego sukcesu nie dało się przewidzieć!" - dodał Patryk Słowik z "Dziennika. Gazety Prawnej". 

"To musiały być twarde rozmowy między Beatą Szydło a Ryszardem Proksą. Jak się zejdzie PiS z PiSem, to można wynegocjować np. dobre miejsce na liście do Rady Powiaty, zamiast podwyżek" - napisał Arkadiusz Myrcha z PO, do wpisu dołączył plakaty wyborcze Szydło i Proksy.

"Ten rząd to jeden wielki konflikt. Rząd prowadzi wojnę ze wszystkimi, a Solidarność przyjmuje propozycje. Związkowcy 'S' zdecydowanie nie stoją tam, gdzie stała pierwsza Solidarność" - oceniła Sylwia Spurek, kandydatka Wiosny w wyborach do Parlamentu Europejskiego i była zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich.

"Przypominam, że Solidarność już środę chciała podpisać porozumienie. Dlatego zakończyli głodówkę i okupację kuratorium oświaty. Już w piątek nauczyciele z S, którzy opuszczali budynek kuratorium mówili, że rząd zapewnił, że rząd spełni postulaty S. Czekali tylko na podpis" - zauważyła Marta Gordziewicz z TVN24.

Były naczelny "Faktu" Robert Feluś zwrócił uwagę na szefową MEN Annę Zalewską, która - jego zdaniem - "pewnie po cichu się cieszy". "Tak skutecznie została w ostatnich dniach schowana przez PiS, że porażka podczas negocjacji ze związkowcami spadnie na premier Szydło i to do niej może się przykleić odpowiedzialność za stan szkolnictwa" - stwierdził. 

Więcej o:
Komentarze (300)
Szydło ogłosiła "sukces" po rozmowach ostatniej szansy. "Ktoś wie, gdzie będą wręczane kwiaty?"
Zaloguj się
 • swru

  Oceniono 94 razy 94

  Solidarność to nie związek tylko podnóżek pisu. Nazwisko proksa od dziś to będzie dla mnie symbol skundlonego niewolnika usługującego kulawemu kurduplowi. Nie przypuszczałem że można się aż tak zeszmacić

 • niekandydujacy_niepolityk

  Oceniono 73 razy 71

  Sukces?
  Chyba jakieś żarty !!!
  Sprawa jest jasna. Dla rządu krowy i świnie są ważniejsze niż wykształciuchy.
  Tylko strajk !!!

 • urian

  Oceniono 70 razy 66

  A jakie jest zdanie Pawła Kukiza na temat strajku nauczycieli albo podpisanego przez oświatową Solidarność porozumienia z rządem ? Bardzo jestem ciekawy co powie i czy w ogóle coś powie ?

 • carolus7

  Oceniono 63 razy 61

  Brawoo Nauczyciele! Nie dajcie się! Trzymam kciuki!

 • grobelozaur

  Oceniono 57 razy 55

  Chciwa baba z Brzeszcz podpisuje "porozumienie" z pisowskim radnym i ogłasza sukces.
  Nie popierają tego nawet nauczyciele zrzeszeni w Solidarności.
  Czy tępa Sołtysowa rozumie chociaż jak ŻENUJĄCA jest?

 • yan_2007

  Oceniono 54 razy 50

  Życzę takiego samego sukcesu w wyborach do PE.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX