Prezes AGROunii o planowanych przez PiS dopłatach dla hodowców: Krowoświnia+ to brudna zagrywka

Michał Kołodziejczak, prezes AGROunii, odniósł się na Twitterze do planowanych przez PiS dopłat dla hodowców. Według niego to "demagogia i brudna zagrywka PR-owa". Dodał, że AGROunia popiera strajk nauczycieli.

Na sobotniej konwencji PiS w Kadzidle Jarosław Kaczyński zapowiedział, że PiS ma w planach walkę o wyższe dotacje dla polskiej wsi. - Najmniej 100 złotych od jednego tucznika i 500 zł od jednej krowy, ale może być więcej - stwierdził. 

Kołodziejczak: To brudna zagrywka PR-owa

Do tej propozycji odniósł się m.in Stanisław Broniarz, przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego. "A ile dla nauczycieli?" - zapytał na Twitterze.

Odpowiedział im prezes AGROunii Michał Kołodziejczak. "AGROunia popiera nauczycieli i życzy jak najlepszej edukacji dla młodych Polaków. PiS próbuje nas skłócić. Krowoświnia+ to demagogia i brudna zagrywka PR-owa: te pieniądze niby od 2021 r. i tylko w sytuacjach wyjątkowej hodowli, czyli de facto dla promila hodowców..." - napisał.

Pieniądze dla polskiej wsi miałyby pochodzić z funduszy unijnych

Informacją o planowanych wyższych dotacjach dla polskiej wsi podzielił się na Twitterze poseł PiS Zbigniew Kuźmiuk. Szybko jednak wyjaśnił, że pieniądze te miałyby pochodzić z programu Unii Europejskiej Wspólna Polityka Rolna.

Więcej o:
Komentarze (171)
Prezes AGROunii o planowanych przez PiS dopłatach dla hodowców: Krowoświnia+ to brudna zagrywka
Zaloguj się
 • jxl82

  Oceniono 58 razy 54

  Bydło +. Jarkowe pokazało co naprawdę "Ojciec Narodu" myśli o swoich wyborcach.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 46 razy 46

  no przecież ten knur wam wszystko obieca! a co mu zależy? ze swojego nie będzie rozdawał tylko z waszych własnych pieniędzy!
  a pamiętacie jak pisowcy na początku swojej kadencji odgrażali się UE, jak zdejmowali unijne flagi, ile było machania szabelka i wstawania z kolan? a tu się po raz kolejny okazało że gdyby nie unijne dotacje do rolnictwa, to nasi chłopi by już Kaczyńskiego na widłach roznieśli i z tych jego debilnych koryt+ byłby "tatar po żoliborsku"

 • wolak007

  Oceniono 41 razy 39

  Świnie przy korycie. Jak najwięcej świń przy korycie.

  To program PiS po wczorajszym konwencie?...

 • kotmiki

  Oceniono 39 razy 37

  Kaczyński okazuje się ma wygląd krowoświni czy to nie ironia losu tego niewyrośniętego zakompleksionego brudnego paranoicznego tchórza narodowego

 • czarnyminio

  Oceniono 36 razy 36

  Nie wiem jak podlaskie świnie ale podlaskie krowy swoją godność mają i nie pójdą głosować na pis.

 • nieotake

  Oceniono 31 razy 31

  Zatem głosy świniaków i bydlaków Balbina z Matołem mają już kupione.
  Kto następny się ześwini, bo tournee pis’dzielskiej trupy trwa, a interes się kręci?

 • anonim_ka

  Oceniono 29 razy 29

  Jarozbaw cmentarnik staje na chubku czuja aby zbajerować rolników ! ! Na szczęście Kurpie to mądry narod i nie zmoherzy swoich zasad.

 • zdybka1

  Oceniono 29 razy 27

  Pis juz rozdaje to co jeszcze nawet nie zostalo uchwalone.
  Ale jak to pis, bedzie walczyl zaparcie a gdy okaze sie, ze nie wywalczyli, to starym zwyczajem beda wmawiac wiesniakom, ze to Unia winna, to oni...... i tak dalej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX