Kosiniak-Kamysz: Polak znowu powinien być szefem PE. Aplauz dla Jerzego Buzka

- Nie ma przyszłości bez jedności! Nie ma przyszłości bez solidarności Polaków i Europejczyków - grzmiał szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz na konwencji Koalicji Europejskiej. Jak dodał, w interesie Polski jest, by Polak ponownie został szefem Parlamentu Europejskiego.

Podczas sobotniej konwencji Koalicji Europejskiej w Warszawie głos zabrał Władysław Kosiniak-Kamysz, szef ludowców. Swoje wystąpienie zaczął od skrytykowania rządów Prawa i Sprawiedliwości.

- Przez trzy lata bali się zjednoczenia Polaków. Kto mówi, że droga Polski wiedzie na Wschód, ten zbacza z drogi (...) To są zwykli nieudacznicy - mówił - Wspólnie jesteśmy w stanie dokonać cudu, osobno nie jesteśmy do niczego zdolni - podkreślał Kosiniak-Kamysz., prosząc o poparcie Koalicji Europejskiej w nadchodzących wyborach do europarlamentu.

Kosiniak Kamysz: Chcemy, żeby szefem Parlamentu Europejskiego ponownie był Polak

Kosiniak-Kamysz dodał, że Koalicji Europejskiej zależy przede wszystkim na "silnej obecności Polski w Europie". 

Nie ma przyszłości bez jedności! Nie ma przyszłości bez solidarności Polaków i Europejczyków
Możemy wybrać tych, którzy od lat budują sojusze w Europie. Mamy trzy wielkie cele przed sobą: wybrać wybory europejskie, wygrać wybory parlamentarne i stworzyć demokratyczny, patriotyczny rząd najjaśniejszej Rzeczypospolitej Polskiej

- mówił.

Na koniec wystąpienia Kosiniak-Kamysz powiedział: - Chcemy, żeby szefem Parlamentu Europejskiego ponownie był Polak, jak Jerzy Buzek - powiedział, prosząc wszystkich o gromkie brawa dla Buzka, który znajdował się na sali.

- Czy nasi konkurenci poprą takiego kandydata, czy będzie tak jak zawsze - tylko własny interes, a nie interes Polski i Europy? Dla nas nie ma w Europie ważniejszej sprawy niż Polska - skwitował.

Więcej o:
Komentarze (71)
Wybory do europarlamentu. Kosiniak-Kamysz: Polak znowu powinien być szefem PE. Aplauz dla Jerzego Buzka
Zaloguj się
 • pysio62

  Oceniono 22 razy 8

  Jednosc opozycji demokratycznej, wszystkich patriotycznie nastawionych i uczciwych Polakow jest dzisiaj historyczna koniecznoscia, tak jak koniecznoscia jest odsuniecie od wladzy, osadzenie i isadzenie w wiezieniu Kaczynskiego, PIS-owcow, PIS-opodobnych i ich kolaborantow. Nalezy tez pamietac o tym, Kaczynski, Ziobro i PIS juz rozpoczeli proces wyprowadzania Polski z UE. Jest to zreszta logiczne, poniewaz PIS-owcy i PIS-opodobni sa osobnikami o mentalnosci "wschodniej", i nie ma dla nich miejsca wsrod panstw demokracji zachodniej, wsrod obywateli cywilizacji zachodniej.

 • pysio62

  Oceniono 13 razy 3

  Sytuacja na dzisiaj: KE 44%-40%, PIS 34%-38%, Wiosna 5%-8%, Kukiz okolo 5%, Korwin Narodowcy itd.itp. okolo 3%, Razem itd.itp. 1%-2%, inni 1%-1,5%. Takie tez beda mniej wiecej, jesli nie wydarzy sie cos absolutnie wyjatkowego, wyniki wyborow do PE.

 • saint_adalbert

  Oceniono 1 raz 1

  Buzek, ale jaja, ja myślałem, że facet już zrezygnował z koryta, a tu znowu chcą go do koryta przystawić.

 • takito.ataki

  Oceniono 5 razy 1

  (Ło)Buzek zniszczył polski system oświaty i parę innych rzeczy tylko po to, by dostać ciepłą posadkę w Brukseli.

 • strass1

  Oceniono 1 raz 1

  trolle pisowskie mało was dzisiaj.

 • pollako

  Oceniono 13 razy 1

  PSL już się nakradła wystarczy im zgromadzonego majaku na kilka lat, mogą być odstawieni od koryta politycznego.

 • trzynasty

  0

  tarczynski jest dobry

 • marcin1948

  Oceniono 4 razy 0

  "Chcemy, żeby szefem Parlamentu Europejskiego ponownie był Polak, jak Jerzy Buzek - powiedział, prosząc wszystkich o gromkie brawa dla Buzka, który znajdował się na sali."

  Normalnie ludzie sami dają gromkie brawa, nie trzeba nikogo prosić.No ale , jurek niczym się nie przysłużył więc trzeba "ludzi prosić" by klaskali.

  Pozatym czy buzek to aby na pewno Polak ?? Mnie się wydaję że z Polską to go łączy tylko język którego używa.Chyba jidysz zapomniał,albo się kamufluję.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX