Dariusz Rosati w Gazeta.pl o podwyżkach dla nauczycieli: Jak PiS nie da, to my damy. Gwarantuję

Profesor Dariusz Rosati był w piątek gościem porannej rozmowy Gazeta.pl. Zdaniem eurodeputowanego PO "piątka Kaczyńskiego" rozsadzi budżet. Dodał, że Platforma utrzyma 500+, ale Polacy, którzy będą chcieli otrzymać pieniądze, będą musieli spełnić kilka warunków.

Dariusz Rosati - eurodeputowany Platformy Obywatelskiej, były minister spraw zagranicznych - był w piątek gościem studia Gazeta.pl. Skomentował strajk nauczycieli, propozycje "Piątki Kaczyńskiego", budżet oraz to, co w najbliższym czasie powinno zmienić się w Telewizji Polskiej

Dariusz Rosati: Jak PiS nie da, to my damy

PiS traktuje nauczycieli po macoszemu. Rozdaje pieniądze na lewo i prawo: rodzinom, emerytom, policjantom, sobie...

- mówił Rosati.

Odparł także zarzuty Adama Bielana, który stwierdził w czwartek, że strajk nauczycieli "zrodził się w gabinecie Grzegorza Schetyny". - Nie mam takiej wiedzy. Jeśli pan Adam Bielan bywa w gabinecie Grzegorza Schetyny i wie, co się tam dzieje, powinien wyspowiadać się z tych wizyt Jarosławowi Kaczyńskiemu - odpowiedział. 

Zdaniem Rosatiego protest nauczycieli narastał od lat. Tłumaczył, że 6-7 lat temu zarobki nauczycieli były na poziomie średniej krajowej, ale gdy średnia poszło w górę - zarobki nauczycieli zostały na takim samym poziomie. 

Jak PiS nie da, to my damy. O tym mogę zapewnić

- zadeklarował prof. Dariusz Rosati o podwyżkach dla nauczycieli. Dodał, że dostaną tyle, ile będą żądali, ponieważ to grupa społeczna, którą bez wątpienia należy dowartościować. 

Więcej o:
Komentarze (77)
Dariusz Rosati w Gazeta.pl o podwyżkach dla nauczycieli: Jak PiS nie da, to my damy. Gwarantuję
Zaloguj się
 • marcin.73

  Oceniono 15 razy 11

  Przypomnę, że w poprzednich kampaniach wyborczych PO obiecywało podatek liniowy, zmniejszenie podatków, zmniejszenie kosztów pracy itd. A co było potem? VAT w górę, z podatku liniowego nici, podwyższenie wieku emerytalnego, a na koniec kradzież pieniędzy z OFE. To właśnie za waszych rządów nauczyciele przez 5 lat mieli zamrożone pensje, więc nikt wam już nie uwierzy.

 • ewropejczyk

  Oceniono 13 razy 9

  Ma gościu tupet. 8 lat rządziliście i gdybyście wygrali w 2015, to nadal premierem byłaby Ewka Kopaczowa a Balcerowicz/Rzońca/Rostowski nadal utrzymywałby że piniędzy nia ma i nie będzie i jeno trza zaciskać pasa.

  BtW. Jakim trzeba być cynikiem, żeby mając taką przeszłość jak Rosati/Cimoszewicz, pochodząc z tak "zasłuzonej" rodziny, będąc zarejestrowanym TW, będąc zarejestrowanym lobbystą zachodnich firm, firmując PZPR do samogo konca, będąc w rządzie który hurtowo wyprzedawał polski majątek ... udawać teraz ostaniego sprawiedliwego walczącego o wolność, praworządność i godne zarobki. Razem z eurodeputowaną Mussolini (wnuczką Benito) będą mogli storzyć Klub Cyników w PE - jeśli wszyscy zostaną wybrani.

 • zuuuraw

  Oceniono 17 razy 7

  Towarzyszu, przypomnę tylko wyborczą obietnicę waszego kandydata na prezydenta, pudla Merkelowej, niejakiego Tuska, z kampanii 2007 -
  "jeśli ktokolwiek w moim przyszłym rządzie pojawi się z propozycją podniesienia podatków, wywalę go na zbity łeb!"
  I co ? I podniósł podatki . . . 21 razy !!!
  Już w Wasze bajdy towarzyszu nikt nie uwierzy, tym bardziej że pochodzą z ust kapusia.

 • awe26

  Oceniono 15 razy 7

  Nikt ci nie obieca tyle co PO.
  Zachowamy wszystko co dało PiS i jeszcze dołożymy nauczycielom, lekarzom, muzealnikom, rehabilitantom... Kto tam jeszcze chce?
  Pamiętam dokładnie jedną obietnicę: Wprowadzimy podatek liniowy.
  Pamięta Pan tę obietnicę Panie Rosati?

 • zuuuraw

  Oceniono 14 razy 6

  Tuż przed wyborami 2015 spec od finansów w PO, znany jako "sztukmistrz z Londynu", Jan Antony Vincent Rostowski, wnuk Jakuba Rothfelda (syna Mojżesza Rotfelda i Lei z domu Broder), wrzeszczał że program PiS 500+ to bolszewizm, bo w budżecie nie ma żadnych pieniędzy. Jeszcze niedawno PO zarzucała PiS-owi populizm, socjalizm i rozdawnictwo. Teraz lider partii, Grzegorz "zniszczę Cię" Schetyna, zapowiada przebicie PiS-u w socjalistycznym rozdawnictwie, 500+ już nie na drugie ale na pierwsze dziecko, podwyżka 1000 zł dla nauczycieli i wiele innych zapowiedzi dla innych branż. I kto tu jest większym POpulistą ? Najgorsze w tym wszystkim jest to, że większość otumanionego propagandą społeczeństwa na prawdę wierzy w to, że PiS czy PO mogą nam coś dać !?! A przecież oni dają nam tylko i wyłącznie nasze pieniądze, które przywłaszczyli (jak PO z naszymi składkami emerytalnymi w OFE) ! PiS- PO , jedno ZŁO!

 • zuuuraw

  Oceniono 8 razy 6

  może najpierw towarzyszu rozliczycie się ze zrabowanych państwu miliardów w Aferze FOOZ, gdzie byliście towarzyszu w radzie nadzorczej ? A było tego 1.2 mld USD (1988-89), czyli na dzisiejsze 5-6 mld zł. , w sam raz na podwyżki dla nauczycieli i pielęgniarek

 • ri-pi

  Oceniono 5 razy 5

  Panie Rosati Konkordati pan to tylko dał, jako lewicowy minister, Konkordat Polsce

 • dymczasem

  Oceniono 9 razy 5

  zatwardzialy komunista obiecuje podwyzki zawsze wtedy, kiedy nie ma wladzy. Jak juz ja ma to zapomina o tym, co obiecal. Dareczek z PZPR corki wychowac nie potrafil a usilnie stara sie byc autorytetem dla obcych ludzi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX